En Uygun Kredi Seçenekleri Sunan 5 Banka

Onlarca bankanın kredi ürünleri bulunurken bir bankanın da ayrı ayrı kredi seçenekleri ile müşterilerine hizmet veriyorlar. Bu durumda tüketicilerin sorguladığı husus en uygun kredi seçeneğinin hangi bankada olması ve bankanın hangi kredisi için geçerli olduğu üzerinde. Bankaların çeşitli mecralardaki reklamlarında en uygun kredi reklamı ile en iyisini kendilerinin verdiğini iddia etseler de iş böyle değil. Bu nedenle kredi alacakların araştırması gereken hususu bizler sizin için en uygun kredi seçenekleri sunan 5 banka hakkında araştırdık.

KÜÇÜK UYARI: Listemiz objektif kriterlere göre ifade özgürlüğü bağlamında incelmeler yapılarak düzenlenmiştir. Ancak tercihlerinize uygun olmayabilir. Lütfen sadece bu kaynaktan yararlanarak seçim yapmayınız. Mümkünse tek tek ilgili bankaları arayıp teklif maili almaya çalışın ve en sonunda nihai kararı bizzat kendiniz verin.

Kredi alımı yapabileceğiniz bankaları sıralarsak karşınıza ondan fazla banka çıkacaktır. Bununla birlikte kişilerin ikametinin olduğu yerdeki banka şubesi, maaşlarını aldıkları banka şubeleri ve en önemlisi kredi notunuza bağlı olarak size kredi verebilecek olan bankalar öne çıkar. Bu durum gayet normal.  Çünkü ihtiyacınızın karşılanması sizin için önemlidir ve çok daha uygun şartlarda hizmet veriyor olsalar dahi size kredi vermeyen banka sizin için en kötü banka aşamasında kalacaktır.

Kredi notuna bağlı olarak yüksek faiz oranı sunan bankalar kredi verme olasılığı yüksek olanlar. Düşük faizli olanlar da düşük nota düşük tutarlarda kredi verebiliyor ki bu da dikkate alınacak hususlardan bir tanesi. Fakat Türkiye’de en uygun faiz şartlarını sunan bankalar genelde devlet bankaları oluyor. Fakat bu durum zamanla yapılan kampanyalar eşliğinde değişiklik yaşabiliyor. Bu nedenle güncel olarak bankalar hakkında bilgi sahibi olunması alınacak krediler için daha az ödeme imkanlarını sizlere sağlayacak. Bu anlamda webkredi.org ailesi olarak sizlere gereken destiği vermeye çalışacağız.

  1. Ziraat Bankası Kredi Seçenekleri

Kredi tahsisi sağlayacak bankaları sizlere sıralayacak olursak; başını Ziraat Bankası, Halk Bankası, Garanti Bankası, QNB Finansbank’ın çektiğini söylemek yanlış olmaz. Zira en fazla kredi tahsisini en fazla şube ile tüketiciye ulaşan bankaların başını çeken Ziraat Bankasının verdiğini düşünmek yanlış olmayacaktır. Öyle ki son dönemde kredi kartı borcu yapılandırma hususları ile gündeme getirilen Ziraat Bankasının kredi tahsisinde faiz oranımız yüzde 2,05. Bu oran güncel olarak iyi bir oranda diyebiliriz. Zira % 3 seviyesini geçen bankalar mevcut olarak kredi verebiliyor.

Ziraat Bankasından alacağınız 20 bin lira kredi için 36 aylık taksit tutarınız 843 TL. 10 Bin lira almak isterseniz yine 36 ayda aylık 421 Lira ödüyorsunuz. Ülkenin her bir yerinde kolaylıkla ulaşabileceğiniz Ziraat Bankası kredi alımları için ilk sıradaki yerini koruyor. En uygun kredi sizin ulaşabildiğiniz bir bankanın olmasıdır. Maksimum 100 bin liraya alabileceğiniz kredinin adresi Ziraat Bankası, bu tutarı almanız halinde yine yüzde 2,05 faizi ile 36 ödemeniz 4 bin 218 TL oluyor.

  1. İng Bank Kredi Seçenekleri

Kredi notuna göre kredi tahsisi yapmaya devam eden İng Bank tüketici kredisinde faiz oranı yüzde 1,99. Bu nedenle dikkatleri üzerine topluyor olsa da, kredi notunuzun yüksek olması halinde bu oranda veriliyor. Daha düşük not için daha yüksek faiz oranı sizleri bekliyor olabilir. En uygun kredi seçeneği ile faiz oranı nedeniyle ilk sırada yer alan bankadan 10 bin lira almanız halinde 36 ay 417 lira 24 ayi se 552 lira ödüyorsunuz. Alabileceğiniz minimum tutar 2 bin lira iken en fazla alabileceğiniz kredi tutarı ise 50 bin lira. Bu tutarlarda tüketici kredisi almak istiyorsanız değerlendirilmeli diye düşünüyoruz.

  1. CepteTEB Kredi Seçenekleri

Dijital kredinin adreslerinden CepteTEB ile kredi alımında faiz oranı İng Bank ile aynı seviyede. Yine alacağınız 10 bin lira için 36 ay 417 Lira, 24 ay vade de ise 552 lira ödeyeceksiniz. Fakat Bu kredi tahsisinde TEB bankası müşterisi olmanız ve CepteTEB uygulamasını kullanıyor olmanız gerekir. Bulunduğunuz yerde, rahatınızı bozmadan başvurma imkanı veren bu seçenek ile internet Şubesine anlık olarak ulaşarak hemen kredi başvurusu yapıp, kredinizi alarak harcamaya başlayabilirsiniz. Bu nedenle ilk sıralarda yerini alan CepteTEB En Uygun Kredi değerlendirilebilir.

  1. Vakıfbank Kredi Seçenekleri

Faiz oranı ile 4. Sıradaki yerini Vakıfbank alıyor. Kredi tahsisinde faiz oranımız yüzde 2,32. Teminatsız olarak alabileceğiniz kredi seçenekleri arasında bulunan Vakıfbank En uygun kredi alımı için 10 Bin lira seçeneğizin 24 ay ödemesi 576 TL, 36 ay ödemesi ise 443 TL üzerinden yapılıyor. Bu kredi alımında hayat sigortası yaptırmanız da gerekiyor. 1,99 oran ile arasındaki fark nedeniyle 36 ay fazladan aylık 26 TL ödüyorsunuz ve toplamda ödeyeceğiniz fazladan tutar 936 TL oluyor. Bu nedenle toplam yekün de oldukça fazla olduğunu belirtmek istiyoruz.

  1. Enpara Kredi Seçenekleri

QNB Finansbank En Uygun Kredi seçenekleri arasında kendisini 5. Sıra yer buluyor. Faiz Oranımız bin lira ve 50 bin lira alımlar için % 2,35. 10 Bin lira kredi alımında 36 ay 445 TL ve 24 ay 579 Lira taksit ödemeniz olacaktır. Bankalar son dönemde daha uygun olması, başvurunun kolaylığı ve anında tesliminin sağlanması nedeniyle dijital krediler üzerinde yoğunlaşıyor. Bu anlamda Enpara QNB Finansbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu bir marka olarak internet üzerinden anlık işlem yapmanıza olanak verenlerden bir tanesi.

Kısaca Tablo halinde Değerlendirirsek

Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı Aylık Ödeme Banka
10.000 TL 36 Ay % 2,05 421 TL Ziraat Bankası
10.000 TL 36 Ay % 1,99 417 TL İng Bank
10.000 TL 36 Ay % 1,99 417 TL CepteTEB
10.000 TL 36 Ay % 2,32 443 TL Vakıfbank
10.000 TL 36 Ay % 2,35 445 TL Enpara

En Uygun Kredi Seçenekleri İle Diğer Bankaların güncel Kredi Faiz Oranları ve Başvuru Yolları ile ilgili aşağıdaki yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler