Halk Bankası Güncel Kredi Faiz Oranları ve Başvuru Yolları

Finans hizmetinizi Halk Bank’tan almanız için kişisel olarak bir çok nedeniniz olabilir. Her tüketici bankasını seçmekte özgür olsa da, aslında kişilere verdiği hizmetler ve bu hizmetler karşılığı alınan masrafların getirdiği sonuçlar nedeniyle bazen bazı bankalarla çalışmak zorunda kalınabiliyor. Çalıştığınız ya da finans kaynağı olarak çalışmanız gereken Halk Bankası Güncel Kredi Faiz Oranları ve Başvuru Yolları hakkında bilgi almak isterseniz lütfen makalemizin devamını okumaya devam edin.

Halk Bankası Tüketici Kredileri dört başlık altında tahsis ediliyor. Kamu çalışanlarına özel, özel sektörde çalışanlara özel , maaşını bankadan alanlara özel ve mutlu emekli ihtiyaç kredileri başlıkları altında kredi tahsisi yapan banka maaşını Halkbank’tan alanlara ve emeklilere kredi tahsisini yüzde 1,30 oranından yaparken diğerlerine ise yüzde 1,35 oranlarından yapmaktadır.

Güncel Halk Bankası Kredi Hesaplama

Halk Banka tüketici kredisi ürününden faydalanmak isteyen kişiler genel olarak % 2,61 oranında faiz oranı ile kredi alabiliyorlar. Yinede bu oranın değişiklik gösterdiğini ayrıca belirtelim. Bu rakamlarda bir değişiklik yaşanması halinde sayfamızda gerekli değişikliklere gideceğiz. Halk Bankasından alacağınız kredi tutarları ve ödeme vadeleri ile sizler için bir tablo hazırladık.

Tutar 12 Ay 24 Ay 36 Ay
10 Bin 1.012 598,90 467,10
20 Bin 2.024 1197,80 934,20
30 Bin 3.036 1796,7 1401,3

Halk Bank Kredi Masrafları Ne Kadar?

Bankadan alacağınız muhtemel krediler için ödemeniz gereken Kredi Tahsisi Ücreti, hayat sigorta poliçe bedelinden ibaret. Bu iki kalem dışında herhangi bir masraf ödemesi yapmanız gerekmiyor. Alacağınız 50 bin lira kredi için 50 TL Kredi Tahsis Ücreti, 35 yaşındaki bir erkek için ise yaklaşık 156 TL Hayat Sigortası, toplamında yaklaşık 200 TL gibi bir masrafınız oluyor.

 

Halk Bank Kredisini Nasıl Başvururum?

Bankanın resmi internet sitesindeki formu doldurarak, Banka şubesine ziyarette bulunarak alabileceğiniz krediye aynı zamanda SMS kanalıyla da başvurabiliyorsunuz. Bunun için SMS kredi başvuruları başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

İnternet sitesinden yapacağınız başvuru için https://www.halkbank.com.tr/4350-kredi_hesap_detayi?ac=1 sayfasına giderek, ilgili sözleşmeyi inceleyerek yapıyorsunuz. Burada devam tuşuna tıkladıktan sonra gelen sayfada TC. Numaranız, Doğum Tarihiniz, Telefon numaranızı girerek gerekli başvurulara devam ediyorsunuz.

Halk Bank Kredi Başvurusunda İstenilen Belgeler

Olmazsa olmazımız kimlik belgesi, çalışanlar için bordro, özel sektörde çalışanlar için bordro ile üzerinde icra bulunmadığına dair maaş yazısı, emekliler için Emekli belgesi ya da Emekli Maaş Cüzdanı ile Halkbank Kredilerine başvurabilirsiniz. Bunların dışında sizlerin finans durumlarınıza göre banka ek belgeler, kefil ya da ipotek için tapu fotokopisi gibi belgeler isteyebilir.

Kredi Taksitini Vadesinde Ödemezsem Ne Olur?

Halk Bankası müşterilerine sunduğu kredi imkanları çerçevesinde yasal olarak hazırlanmış kredi sözleşmesi imzalatmaktadır. Bu sözleşmenin 13. maddesinde de belirtildiği üzere ödememiş olduğunuz her taksit için bilgi verilmeksizin arada geçen zamana göre kredinin alınan faiz oranının yüzde 30 fazlası ile vergiler dahil yeni hesaplanacak tutarı krediyi kullanan kişinin ödeyeceği açıkça belirtiliyor. Bu nedenle ve diğer oluşabilecek anlaşmazlıklarda kullanılmak üzere hazırlanan bu sözleşmenin ayrıntılı olarak okunması mantıklı bir yol olabilir. Sözleşmeyi incelemek için halkbank-ihtiyac-kredisi-sozlesmesi

Halkbank’a ait resmi internet sitesinden kredi hesaplaması yapmak isteyenler tıklayabilir. https://www.halkbank.com.tr/4517-hesaplama_araci

Yorum yapın

Krediler