Telif Koruması Ve Alıntı Uyarısı

Alıntı yapmak isteyenler sitemizin linkini kaynak göstererek kısmen ticari olmayan amaçlarla bunu gerçekleştirebilirler. Araştırma, haber, tez, kitap, gazete, roman gibi basın mecrlarında eser üretenler bu kuralımza uymak kaydıyla alıntı yapmakta serbesttirler.

İçeriklerimiz için harcadığımız aylar süren emeğin kıymetini biliyor ve bu emeklerin kötüniyetli, temel kimselerce suistimal edilmesine asla müsade etmeyiz. Ayrıca eğer bot gibi yazılımlar vasıtasıyla içerik çalmayı düşünenler var ise şu aşağıdaki uyarıyı okusun.

İçerik Botlarına Karşı Denetim ve Tespit !

Makalelerimizde ‘gizli ve özel ifadeler yer almaktadır’. Bu gizli ifadeleri belirli zaman aralıklarıyla düzenli olarak aratmaktayız. Bu şekilde botlar, hukuka aykırı yazılımlar veya manuel işlemler vasıtasıyla içeriklerimizi kendi sunucularına aktarıp, cümlelerin yerini ve birkaç kelimeyi eşanlamlısıyla değiştirerek yayımlayanları tespit edebilmekteyiz.

Ayrıca DMCA firması ile anlaşmalı olduğumuz için botlar tarafından da ‘periyodik monitoring‘ yapılmaktadır. Webkredi sitesi başıboş değildir!

Tespit ettiğimiz siteleri Google’a delilleriyle birlikte copyright şikayeti yapmak suretiyle bildirmekte ve içeriklerin Google indexlerinden kaldırılması, kötü niyetli sitenin de banlanması için gereken herşeyi yapmaktayız.  Buna ilaveten bu “kalitesiz ve kopya içerik barındıran spam puanı yüksek kötü niyetli siteleri”; Google e posta hesaplarımızdan spam bildirimleri de yapmak suretiyle Google’a düzenli olarak ihbar etmekteyiz.

Krediler