Vakıfbank Güncel Kredi Faiz Oranları ve Başvuru Yolları

Türk Bankacılık sektörünün lokomotifleri arasında ilk sıralarda yer alan Vakıfbank, müşteri memnuniyeti ile müşteri sayısı ile dikkat çekiyor. Kredi talebi olanlara şartlar dahilinde olumlu yanıt verirken, uygun faiz oranları da dikkatleri çeken husus. Gelişen teknoloji ile çağdaş modern bir bankacılık adına gerekli adımları atan banka, müşterilerinin taleplerini yerine getirmede gerekli hassasiyeti gösteriyor. Bu nedenle “Vakıfbank’a İhtiyaç Kredisi Başvurusu yapmak isteyenlerin” bir çok alternatifi bulunuyor.

ÖNEMLİ TÜYO: Bu güncel faiz oranlarını bankaların resmi sitelerindeki iletişim bilgilerini arayarak öğrenmeniz daha doğru olacaktır. Ayrıca çeşitli haber sitelerinde değişik bankalara ait faiz rakamaları yer almakadır. Size naçizane tavsiyem bunlara itibar etmemeniz. Ayrıca direkt şubeye giderek daha cazip ve kampanyalı faiz oranı elde etme imkanınız vardır. Bu yöntemi uygulamanız sizi daha karlı kılacaktır. Ayrıca “yapamazsın, edemezsin, başaramazsın” minvalinde laflar ederek motivasyonunzu kırmak isteyen başkalarının sözlerine itibar etmeyiniz.

Güncel Vakıfbank Kredi Hesaplama

Güncel olarak bankanın hesapladığı kredi faiz oranı yüzde 1,59. Alınan tutar üzerinden yüzde 15 KKDF, yüzde 5 BSMV ve binde 5 oranında kredi tahsis ücreti kesintisi yapılıyor. Ödeme periyodu da sizin isteğinize göre aylık, iki aylık ve üç ayda bir olmak üzere farklı yapılabiliyor. Talep eden kişiler https://www.vakifbank.com.tr/kredi-hesaplama-araci.aspx?pageID=1333 adresinden güncel hesaplama yaptırabilir. Çünkü bankalar zaman zaman faiz oranlarında değişiklik yapabiliyor.

KREDİ TUTARI 12 AY 24 AY 36 AY 48 AY 60 AY
10  Bin Lira 940 523 386 319 281
20 Bin Lira 1.880 1.046 773 639 562
30 Bin Lira 2.820 1.569 1.159 1.569 2.820

 Vakıfbank İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvururum?

Vakıfbank günümüzde kredi için en çok başvurulan bankaların başında bulunuyor. Banka üzerinden kredi alabilmek için tercih etmeniz gereken birden fazla başvuru yöntemi vardır. Bu yolları kullanarak maddi ihtiyaçlarınız için bankaya kredi başvurusunda bulunabilir ve hızlı sonuçlar alabilirsiniz.

  • Vakıfbank ihtiyaç kredisi kapsamında alınacak en fazla kredi tutarı ise 90.000 TL olacaktır. Bu almış olduğunuz kredi tutarını ise en fazla olarak 60 ay vadeli olarak ödeyebilirsiniz.
  • Banka tarafından belirlenmiş olan faiz oranı ise yüzde 2.00 olsa da bu durum bankanın müşterisi, alınacak kredi türü ve vadesine göre değişiklik gösterebiliyor. Banka bu şartların yanında aynı zamanda kefil gibi durumları da başvuruda bulunan kişilerden istememektedir.
  • Bunun yanında hızlı bir şekilde sonuç alabilmek için yanınızda bir kefil bulundurmayı tercih edebiliriz. Tabi bazı kişilerde kefil isteme gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Özellikle kredi notunun yüksekliği durumunda kefil mecburiyeti ortadan kalkabilir.

Vakıfbank kredisi için başvuruda bulunabilmek adına internet şubesi, mobil şube,bankamatiklerden bölümü tercih ederek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Şartları

Banka kredisi alabilmek için bazı şartlar kişilere sunulmuş durumdadır. Eğer bu şartları taşıyamazsanız o zaman kredi imkanından yararlanmanız mümkün değildir. Özellikle bankaların ilk olarak baktığı konu kişinin sigorta girişine sahip olup olmamasıdır. Eğer sigortanız bulunmuyorsa ve son 6 aylık dönem içinde sigortanız yoksa o zaman kredi talebiniz için olumsuz cevap olabilme ihtimali çok fazladır. Öte yandan bankanın incelediği konular arasında gelir belgesi da bulunuyor. Kişinin eline geçen aylık miktarı belirlemekte olan gelir belgesi bankanın kredi ödemelerini geri alıp alamayacağını gösteren bir belge konumunda bulunuyor. Gelir Belgesi Bankalar tarafından son derece önemli olurken Vakıfbank ihtiyaç kredisi konusunda ise daha önemli bir yere sahiptir.

SMS ile kredi başvurusu, Vakıfbank’ın mobil bankacılık yolu ile kredi alabilmek için büyük harflerle Kredi yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaranızı da yazarak 5724 numarasına mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra yaklaşık olarak 5 dakikalık bir süre içinde Kredi başvurunuza olumlu veya olumsuz bir cevap alabilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler