Üç Adımda Burgan Bank Dijital Krediye Başvurusu

Türkiye Finans sektörüne hızlı ve kalıcı adımlarla giren Burgan Bank müşteri potansiyelini artırmak için yaptığı kredi kampanyalarıyla medyada ismini duyuruyor. Kredi notu düşük olanlara da kredi vererek bir nevi müşteri sayısını artırarak yer edinmeye çalışan bankanın en büyük kozu Burgan Bank Dijital Krediye başvuru imkanını vermesi. Bu anlamda yapacağınız başvuru Başvuru Bilgileri, Başvuru Sonucu, Ziyaret Bilgileri ile birlikte üç adımda gerçekleştirebiliyorsunuz.

Öncelikle yapmanız gereken Burgan Bank Dijital Kredi Başvuru Sayfası girişine internet ortamında gitmek olacaktır. Başvuru bilgileri ekranına giriş sonrasında almak istediğiniz kredi tutarı, ödeme yapmak istediğiniz vade süresi, TC kimlik numaranız, e posta adresiniz ile birlikte telefon numaranızı yazdıktan sonra bilgilendirme metinlerini okuduğunuza dair onayınızın ardından hemen başvur butonuna tıklıyorsunuz. Buradaki bilgilendirme metinlerinden ilki kişisel verilerinizin kullanılması ve saklanılması için yasal olarak izin talep edilmesini kapsıyor. 6698 Sayılı yasaya göre bu işlemin yapılması gerekli hususlardan. Diğer onay metni ise bankanın hizmet ve ürünleri ile kampanyalarının çeşitli iletişim kanalları ile haber verilmesine izin durumunu kapsıyor. Burada hatırlatmak istediğim mailinizi dahi boş bıraksanız başvuru sayfasının ilerlemediğidir. Buradaki bütün kısımları doldurmanız gerekiyor.

Maddi Varlığınız İle İlgili Bilgiler Giriliyor

Açılan yeni sayfada ise Oturduğunuz evin kime ait olduğunu, eğitim durumunuzu ve çalışma şeklinizi girmeniz gerekiyor. Çalışma şekli denirken öğrenci, serbest meslek ya da kamu çalışanı olarak size ait olanı seçiyorsunuz. Arkasından yeni bölümler açılıyor ve meslek bilgisi ile aylık gelirinizi ve daha sonra da mesleğe başlama tarihini giriyorsunuz.

Cep Telefonunuza Kod Geliyor

Bu işlemler esnasında banka size dijital ortamdan cep telefonunuza doğrulama kodu gönderiyor. Bu kodu buradaki sayfaya işleyip ilerle butonuna tıklamanız gerekiyor. Kodu gereken süre içerisinde işlemezseniz burada açılan yeni bir buton ile yeni bir kod talebinde bulunabiliyorsunuz.

Başvuru esnasındaki kod ile doğrulama yapılması sonrasında banka sizin kredi notu gibi hususlarınızın neticesinde durumunuzu inceleyerek saniyeler içerisinde kredinizi onay veriyor. Onay sonrası kredi alıp alamayacağınız hususlarının telefonunuza SMS yoluyla geldiğini de hatırlatalım.

Başvurumu Nasıl Takip Ederim?

Burgan Bank’ın bankacılık ürünlerine yapacağınız başvurularınızın neticesi hakkında bilgi alabilmeniz için bankanın müşteri hizmetlerine 0850 222 8 222 numarasından ulaşarak yada internet sayfası üzerinden başvuru formunu doldurmanız gerekiyor.

Krediyi Kaç Günde Alırım?

Burgan Bank’ın şube sayısının az olmasından dolayı farklı bir çalışma sistemi uyguluyor. Yapılan başvurular ile olumlu sonuçlanan kredi için gerekli sözleşme ve diğer evraklar ile banka hesabının açılması için kuryeler sizi ziyarete geliyor. Bu ziyaret sonrasında yine iletişim yolları ile kredinizin hazır olduğu ve hesabınıza geçtiği bildiriliyor. Burada alınan ihtiyaç kredisi için sigorta, kredi tahsis ücreti gibi diğer masraflar kredi üzerinden kesiliyor ve kalan kısım hesabınıza yatırılıyor.

Kurye Ne Zaman Gelir?

Başvuru sonrası kuryenin size gelebilmesi için anlaşmalı kurye şirketi sizi arayarak ilgili hususlar için randevu alıyor. Bu randevu ile kuryenin size ne zaman gelece kesin netlik kazanıyor. Ortalama üç iş günü içinde size gelen kurye için yanınızda kimlik belgenizi yada randevu talebi sırasındaki belirtilecek belgeleriniz hazır bulundurulması gerekir. Gelen kuryeye herhangi bir ücret ödemesi yapmanız da gerekmiyor.

Burgan Bank müşterisi iseniz, ya da daha önce bu bankadan kredi kullanmış ve borcunuz bitmişse buradan alacağınız yeni kredi için ayrıca bir hesap açılmasına gerek kalmıyor. Banka ile anlaşmalı olarak size yönlendirilen kuryeler güvenli banka çalışanları konumundadır. Bu yüzden yetkilidirler ve güvenli konumundadırlar.

Burgan Bank dijital krediler için dijital şube kodu olan 1050 ile sizlere vadesiz hesap açımı işlemi gerçekleştiriliyor. Verilen kredi de bu hesaba virman ediliyor.

Kredi Geri Ödemesi Nasıl Yapılıyor?

Sizin hesabınıza bağlı olarak aktive edilen hesabınıza bağlı olarak tanımlanan internet bankacılığı üzerinden, Burgan Bank Müşteri Hizmetleri kanalından, başka bankalarda kullanmış olduğunuz hesaplarınız ile yapacağınız EFT yada havale ile ya da size en yakın TEB yada Halk Bank ATM’lerinden hiç banka kartına ihtiyaç duymadan ödeyebiliyorsunuz.

Burgan Bank Kredi Erken Kapama

Mevcut kredinizi gününden önce ödeyerek kapatmak istiyorsanız bu işlem için banka şubesine ziyaret etmeniz gerekiyor. Karşınızda kredinizi kapatabilmeniz için dijital bir muhatap bulamadığınız gibi böyle bir sayfada bulunmuyor.

Yorum yapın

Krediler