SMS Kredi Başvuruları, SMS Kredi Başvuruları Nasıl Yapılıyor?

Bir çoğumuz hali hazırda akıllı telefon kullanıyor olsak ta, teknolojik gelişmelerin geldiği noktada bir öngörümüzün olmadığı çevredeki kişilerden de anlaşılabiliyor. Gelişen cep telefonları sayesinde bir bilgisayar ile yapılabilecek her işlemi anında yapabilir olduk. Bu gelişmeler finans kuruluşlarına da yansıdı ve hizmete sundukları bankacılık ürünlerinden müşteri kapmak için her türlü başvuru kanallarını bu yolda açtılar.

Bankacılık ürünlerine başvuruları alabilmek için en kısa yolun telefonlar olduğunun keşfi sonrasında her banka kredi başvurularını SMS ile alıyor ve dijital sekreterler yoluyla anında cevap verebiliyor. Kişi de banka da zamandan tasarruf etmiş oluyor ve başvurusuna da anlık cevap almış olabiliyor. Mantık aynı olsa da SMS ile kredi başvurusu bankalar arasında farklı adımlar ile yapılıyor.

SMS ile kredi başvurusu mantık olarak aynı işlemlerin, aynı bilgiler eşliğinde farklı numaralar üzerinden yapılıyor olmasıdır. Yani bankalar tüketiciden talep ettikleri bilgiler hemen hemen aynı konulardan ibarettir demek yanlış olmaz. Yine de SMS Kredi şartlarını dilerseniz bu başvuruların süreçlerini açıklayalım sizlere.

Ziraat Bankası SMS Kredi Başvurusu

Nakit ihtiyacınıza başvurunun Ziraat Bankası SMS Kredi Başvurusu alternatifi için TUKETİCİ yazarak arada boşluklar bırakmalı ve TC No, Kredi Tutarı, Vade ve aylık net gelirinizi 4747’e göndermeniz olacak.

SMS TC Kredi Tutarı Gelir
TUKETİCİ 12345678994 15000 3000

Garanti Bankası SMS Kredi Başvurusu

“Bireysel Destek Kredisi” cıngıllarıyla müşterilerine ulaşan Garanti Bankası SMS Kredi başvurusu olanağını sunuyor. Genel olarak Türkiye’de insanların çalıştığı bir banka vardır ve bu banka dahilinde bankacılık ürünlerini almak ister. Bunun için çoğunluğu Garanti Bankası müşterisi olan kişilerin kredi araştırmasına girmesi ile ilk baktığı finans kuruluşu Garanti Bankası kredi ürünleridir. Aralarında boşluk bırakmak şartıyla TC No, Kredi Tutarı, vade, gelir yazıları 3390’a mesaj göndermeniz halinde gerekli başvurunuz yapılmış oluyor.

TC Kredi Tutarı Vade Gelir
12345678994 15000 48 3000

İş Bankası SMS Kredi Başvurusu

Zaman zaman gerçek kişiler ihtiyaçları olmasa dahi kredi alıp alamayacağını merak ederek duydukları reklamlar eşliğinde müşterisi olduğu bankanın kredi başvurusunu SMS ile yapabilir. Yani sadece merak için bile yapanlar vardır mutlaka aramızda. Burada sadece göndermiş olduğunuz mesaj ücreti karşılığı bankanızın size kredi verip veremeyeceğini, ya da ne kadar kredi verebileceğini öğrenebiliyorsunuz. İş Bankası SMS kredi başvurusu yapmanız için büyük harflerle yine aralarında boşluk bırakarak NAKİT,  TC No, Kredi Tutarı, Gelir yazılarak 4402’ye mesaj gönderiyorsunuz. Başvuru sonrası birkaç saniye içerisinde başvurunuza istinaden bankanın vermiş olduğu cevabı alabiliyorsunuz. Banka talep ettiğiniz kredi vadesini istemezken size gelen kredi cevabında ne kadara kadar kredi alabileceğiniz, krediyi ne kadar vadelere kadar kullanabileceğiniz gibi bilgilerde gelmektedir.

SMS TC Kredi Tutarı Gelir
NAKİT 12345678994 15000 3000

Yapı Kredi SMS Kredi Başvurusu

3 ile 48 ay vadelerde almak istediğiniz tüketici kredisi talepleriniz için Yapı Kredi Bankası uyguladığı SMS Kredi Başvurusu ile müşterilerine ulaşma yoluna gitmiş. Yapı Kredi SMS Kredi başvurusu aynı zamanda taşıt ve konut kredisi gibi diğer kredi ürünleri için de yapılabiliyor. Bunun için almak istediğiniz krediye özel başvuru yapıyorsunuz. SMS başvurunuzun dijital yollardan alınıyor olması nedeniyle aralarda boşluk bırakarak Bireysel, TC Kimlik No, Gelirinizi yazarak 4411’e mesaj yolluyorsunuz. Banka size anlık cevap vererek ön bilgilendirmede bulunuyor.

Kredi Çeşidi TC Gelir
Taşıt 12345678994 1600

QNB Finansbank SMS Kredi Başvurusu

QNB Finansbank SMS Kredi Başvurusunda talebi ilk etapta sadece TC Kimlik numarası ile oluyor. Yani aslında çok bir bilgiye ihtiyaç yok. Çünkü bir kişiye kredi tahsisi yapılacaksa bu TC kimlik numarasında gizlidir ve kişinin bütün bankacılık geçmişi bu numara içerisinde ayrıntılı olarak mevcuttur. Başvuru yapan kimsenin hiçbir bankada hesabı bulunmuyorsa, hiçbir bankacılık ürününü kullanmamışsa bu kişi için bir bilgiye ulaşılamaz. Fakat bu şekilde bankalarda münasebeti olmayan kişilerinde bankadan kredi tahsisi yapılmasını talep etmesini bekleyemezsiniz. Elbette bu benim kendi fikrim. Konumuza geri dönecek olursak; TC numaranıza istinaden banka size dönüşü yine SMS yoluyla yapıyor ve uygun olup olmadığını ya da bankanın ayrıca sizden beklediği talepleri iletiyor. Göndereceğiniz QNB Finansbank SMS numarası ise 5030.

TC No 5030

Denizbank SMS Kredi Başvurusu

En hızlı yanıt bulacağınız SMS kredi başvuruları arasında bulunan Denizbank SMS kredi başvurusu KREDİM yazarak, arada boşluk bırakıp TC No ile birlikte 3280’e SMS göndermeniz halinde yapılıyor. Bankanın dijital yollardan aldığı başvuru yine dijital ortamlarda değerlendirilerek kişiye bir ön onay ya da ön bilgilendirme mesajı gönderiliyor. Ön onay sonrası banka kredi vereceği kişiyi talep edilen belgeler ile birlikte en yakın Denizbank Şubesine davet etmektedir. Burada yapılacak işlemler neticesinde kredinizi alarak kullanabiliyorsunuz.

KREDİM TC No  3280

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) SMS Kredi Başvurusu

SMS yoluyla kredinin TEB başvurusu için TC Kimlik Numaranızı yazarak 4466’ya göndermeniz yeterli oluyor. TEB SMS kredi başvurusu genel olarak ön eleme süreci olarak tanımlayabileceğimiz bir unsur. Kredi notu düşük olan insanların özellikle başvuruyu kolay yapması adına başvurdukları yolların başında gelen SMS yoluyla kredi kişiye anında tahsis edilen bir kredi türü değil. Fakat alması muhtemel olan kişilerin banka şubesine atmış olduğu ilk adım olarak nitelendirebiliriz.

TC Kimlik No  4466

Vakıfbank SMS Kredi Başvurusu

Bir devlet bankası olan Vakıfbank SMS kredi başvuru numarası 5724. TC No, Gelir yazarak mesaj gönderiyorsunuz ve banka sizin bilgilerinizi inceleyerek birkaç dakika içerisinde bir sonraki etapta atacağınız adımların bilgisini sunuyor.

TC Kimlik No + Gelir   5724

Şekerbank Sms Kredi Başvurusu

Kullanacağınız finansı ne tür bir yatırım için kullanacağınız bankadan alacağınız kredi türü için önemli bir husus. Çünkü konut ya da taşıt alımında tüketici kredisi kullanıyor olmanız sizin daha çok para ödeyeceğiniz yani daha çok faiz masrafı ödeyeceğiniz anlamına geliyor. Bu nedenle finansı nerede değerlendireceğiniz önemli hususlar arasında. Şekerbank’ın kredi ürünlerine SMS yoluyla başvuru yapabilmeniz adına kredinin türünü yazıp, arada boşluklarla birlikte TC No, Gelir tutarı yazılarak 1953’e mesaj gönderiyorsunuz.

Kredi Çeşidi TC Gelir
Bireysel 12345678994 1600

Odeabank Sms Kredi Başvurusu

Finans sektörüne girmesinin ardından önemli bir yer edinen Odeabank SMS kredi başvuru alımlarını sağlamak için belirlediği numara 8444. KREDİM yazarak TC no ile birlikte 8444’e mesaj gönderiyorsunuz. Banka döviz kurları üzerinden de kredi talebini kabul ediyor. Bu başvurular için de KREDİM yazdıktan sonra döviz cinsini yazıp mesaj göndermelisiniz.

KREDİM  USD  TC No 8444

Akbank SMS Kredi Başvurusu

Alacağınız kredinin adresi Akbank SMS kredi başvuru yapmanız için numaramız 4425. Akbank SMS kredi başvurusu sadece ihtiyaç kredisi başvuruları için yapılıyor. SMS kredi ile alabileceğiniz maksimum tutar ise 20 Bin lira. Kefilsiz verilen kredinin vadesi ise 3 ile 48 ay arasında.

KREDİ  TC No  4425

Halkbank SMS Kredi Başvurusu

Devlet Bankası Halkbank SMS kredi başvurusunu yapabilmeniz için ise KREDİ TC No, Gelir Belgesi, Kredi tutarı yazılarak 3452’ye SMS göndermeniz gerekiyor.

SMS TC Gelir Kredi Tutarı
KREDİ 12345678994 3000 15000

Neden SMS Bankacılığı

İnternet Bankacılığı ya da Bankacılık uygulaması üzerinden kredi başvuruları bulunurken bankalar neden SMS kanalını da açık tutuyorlar gibi bir sorunuz bulunabilir. Kredi talebindeki kişinin bir bankada kullanmış olduğu dijital bankacılık ürünü bulunabilir. Fakat almak istediği kredi başka bankalardan da olabilir. Kullanmadığı bir ürün üzerinden kredi talep edilmesi imkansız kılınmıştır. Fakat bankaların internet siteleri üzerinden yapacağınız girişler ile de kredi talebinde bulunabilirsiniz. Burada da belirtmek istediğimiz nokta her türlü başvuruda bankalar sizlerden hemen hemen aynı bilgileri isteyecektir. Kredi talebini nasıl yapacağı da başvurana kalmıştır.

Bankalara yapacağınız SMS başvuruları her türlü bankacılık işlemi için telefon hattınızın GSM şirketince faturalandırma yapılıyor. Başvurunun hızlı yapılıyor olması nedeniyle en çok tercih edilenler arasında olması SMS kredi başvurularını cazip kılıyor.

SMS Kredi Başvurusunda Telefon Numaraları

Burada ayrıca değinmek istediğim bir nokta bulunuyor ki, açıkçası bir tüketici olarak benim istemediğim bir husustur bu. Bankalara türlü nedenlerde vermiş olduğunuz telefon numaraları hiçbir şekilde silinmiyor ve dijital ortamlarda saklanıyor. Bunun en büyük nedeni ileriki dönemlerde bankanın sizlere bankacılık ürünlerini tanıtıyor olması ve birebir iletişim ile güçlü bir Pazar ağı kurmak oluyor. Yani insanlar zamanlı zamansız bankalarca aranıyor ve olur olmadık tekliflere boyun eğmek zorunda bırakılıyor.

Yorum yapın

Krediler