Garanti BBVA 3390 SMS Kredi Başvurusu

Bankalar arasındaki rekabet bir nebze de olsa tüketicilerin işine yarıyor. Çünkü rekabet ile müşteri kapma yarışı ve bunun yanında maddi ve manevi getirileri tüketicileri memnun eden hususlardan. Rekabetin getirdiği kredi vermek için müşteri kapma yarışlarından bir tanesi de tüketicinin bankaya en hızlı ulaşabildiği telefon mesajları ile oluyor. Bunun için Garanti Bankası 3390 SMS Kredi Başvurusu henüz müşterisi olmayan tüketicilerin bankaya ulaşabildikleri en hızlı başvuru oluyor.

Garanti Bankası SMS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankasından en hızlı kredi talep etmenin yolu telefonlarımızdan geçiyor. Bir kaç adımla telefonunuza yazacağınız mesaj karşılığı banka sizin kredi talebinize anında cevap veriyor. Akılı telefon kullanıyorsanız bankanın uygulamasını da kullanabilirsiniz. Fakat müşterisi değilseniz zaten Garanti Cep uygulaması ile başvuru yapamazsınız.  Garanti Bankası 3390 SMS kredi başvurusu yapabilmeniz için;

TC Kimlik Numarası boşluk kredi talep miktarı yazarak 3390’a mesaj göndermeniz gerekiyor.

Garanti Bankası 3390 SMS Kredi Başvurusu sonrası banka size onay verdiğini yine SMS yoluyla bildiriyor olsa da bu durum sadece ön onay oluyor. Fakat ön onayı alan kişilerin genel olarak kredi alabildiklerini de hatırlatalım. Zaten kredi yasaklısı yada alamayacak durumlara onay gelmez.

Garanti Bankası SMS Başvurusu Durum Sorgulama

Bankanın 3390 numarası ile mesajla krediye başvurmanıza rağmen size henüz bir yanıt gelmemişse bu durumu yine SMS kanalıyla sorgulamanız mümkün. Sorgulama yapmak için;

Krediye Başvuru ve şartları gibi bili almak için Garanti Bankası Güncel Kredi Faiz Oranları ve Başvuru yolları başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

DURUM boşluk TC Kimlik Numarası = 3390’a mesaj gönderebiliyorsunuz.

Başvuru sorgulamanın yada öğrenmenin diğer bir yolu da, 444 03 35 numaralı Telefon bankacılığına ulaşmak ve müşteri hizmetleriyle görüşmektir.

Garanti Bankası SMS Kredisi Hemen Hesaba Yatar mı?

SMS ile kredi başvurusu yapmış olduğunuz Garanti Bankası ön onay vermesinin ardından sizi banka şubesine davet etmektedir. Yani mesajla başvurulan kredi hesabınıza yatırılmaz. Bunun için protokol imzalamalı, bankanın istediği başvuru evraklarını bankaya teslim etmeniz gerekir. Hesabınız bulunmuyorsa banka da bunun için hesap açılması gerekir ki, kredi işlemleriniz yerini bulsun.

Garanti Bankası tahsisi ettiği kredileri maksimum 100 bin liraya kadar verebiliyor. Kredinin güncel vadesi ise maksimum 36 ay ile sınırlı daha uzun vadelerde ihtiyaç kredisi kullanma imkanınız bulunmuyor. Çünkü yasal olarak sınır 36 ay.

Yorum yapın

Krediler