TEB 4466 SMS Kredi Başvurusu

SMS ile kredi almak ve hemen kullanmak henüz mümkün değil. Fakat sadece henüz. Alamasanız da kredi başvurunuzu mesaj yoluyla yapabiliyorsunuz. SMS ile kredi başvurusu yapabileceğiniz bankalardan biri de TEB. TEB 4466 SMS kredi başvurusu seçeneklerinizden sadece bir tanesi.

Kredi seçeneklerinizi değerlendirirken bankaların verdikleri faizler, şartlar önemli. Bunlar bir kenara krediyi başvuru için bir çok yol bulunurken bu alternatifinizi SMS ile kullanabilirsiniz. TEB Güncel Kredi Faiz Oranları ve Başvuru yolları başlıklı yazımızı okursanız bir çok yolunu da öğrenmiş olabilir ve kredi hesaplaması da yapmış olursunuz.

TEB SMS Krediye Nasıl Başvurulur?

Büyük kolaylıklar sağlayan ve başvuru yolları arasında en çok kullanılan alternatiflerden birisi olan TEB 4466 SMS Kredi başvurusu yapmak için;

TC Kimlik numarasını yazarak 4466’ya SMS gönderiyorsunuz. Örnek 12345678900

TEB kredi başvurusunda diğer bankalardan farklı olarak sizden kredi tutarı, vade, geliriniz gibi hususları talep etmiyor olması. Bu elbette onların tercihi. Fakat teknik olarak en önemli bilgi TC kimlik numarasında barınıyor ve kişinin kredi geçmişi buradan bakılabiliyor. TEB 4466 SMS kredi başvurusu yapmanız halinde banka size yine mesaj yoluyla kredi onayınızı, onaylanması halinde ne kadar kredi alabileceğinizi gönderiyor. Sizin kredi notunuza bağlı olarak sizden ayrıca bilgi ve belgelerde istenebilir. Yada banka yetkilisi sizi telefonla arayarak sözlü olarak bilgi de verebilir.

TEB 4700 Müşteri Memnuniyeti numarası ile SMS göndererek banka hakkında şikayetlerinizi, önerinizi de gönderebiliyorsunuz. TEB 4466 SMS Kredi başvurusu ile ilgili şikayetlerinizi ya da taleplerinizi de buradan iletebilirsiniz.

Kredim Onaylanırsa Hangi Belgeler İsteniyor

SMS kredi başvurunuza verilen ön onay ya da onay sonrası banka kredi talebinizin işlemlerinizin tamamlanması için banka şubesine davet eder. Bu davet ile kimliğiniz ve gelir belgeniz yeterli olacaktır. Fatura yada adresinizi gösterir bir belge sunmak zorunda değilsiniz. Çünkü bankalar kişilerin adreslerine ait bilgileri Adrese Dayalı Kayıt Sisteminden alabilmektedir. Bu alım için ücret yani masraf ödemesi yaptıkları için müşterilerinden ikametgah gibi talepleri olmaktadır.

TEB SMS Kredisi Faizleri ve Ödeme Tutarları

Başlı başına sms kredisi için bir faiz bulunmaz. Burada hesaplanan faiz rakamları ihtiyaç kredisi faiz oranlarıdır. Bu oranlar eşliğinde maksimum 36 vadelere kadar kredi alabilmeniz mümkün. Alacağınız 10 bin lira kredi için 36 ay 510 lira, 24 ay 622 lira, 12 ay ise 985 lira ödersiniz.

“TEB 4466 SMS Kredi Başvurusu” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Krediler