İban Numarası Kimin, İban No Sorgulama

İban Numarası Kimin, İban No Sorgulama. Kendinize ait bir numaranın sorgulamasına imkanlarınız mümkün iken başkasına ait bir hesap numarasının kime olduğunu sorgulama merakınız olabilir. Bu durumda iban numarası kimin, iban no sorgulama arayışı içerisine girebilirsiniz.

Banka Hesap Numarası Sorgulama

Onlarca banka üzerinde farklı hesapların olmasının yanında bir kişinin aynı banka üzerinde farklı şubelerde hesabı olması bir hesap numarası yığılmasına neden oluyor. Bazı zamanlarda nasıl sizi arayan kişilere ait telefon numaralarının kimin olduğunu sorguluyorsanız bazen de elinizde bulunan hesap numaralarının ve iban numarası kimin sorusunu sorabilirsiniz. İban no sorgulama işlemi yapabilmenize olanak veren bir sistem yada uygulama bulunmuyor. Fakat elinizdeki hesabın hangi banka, hangi şube üzerinde olduğuna dair bilgiler edinebiliyorsunuz.

Bilinmeyen İban No Kimin

Bilinmeyen bir hesap üzerinden sizin hesabınıza para transferi gerçekleşmiş olabilir. Paranın tutarı ne kadar olmasının yanında muhtemelen yanlışlıkla gönderilmiş olması muhtemel. Gönderici bu gönderim işini takip etmediği zamanda size ulaşılması yada paranın geri iadesi için talep gelmesi mümkün olmayabilir. Bu durumda yapmanız gereken husus hesabınızın bağlı olduğu şubeniz ile iletişime geçmeniz olacaktır. HEr ne kadar dijital bir çağda yaşıyor olsak, teknoloji gelişmiş olsa da bankaların iban numarası sorgulama yada hesap numarası sorgulama hizmeti vermesi mümkün değil. Zira bu durum kişisel bilgiler içerdiğinden paylaşılması da yasal olarak engel teşkil edebilir. Bu durumda istediğiniz hesap numarasının kime olduğunu öğrenebilmenizde mümkün olmuyor.

İban Numaranızı Sorgulayın

Elinizde bir hesap numarası bulunuyorsa bu hesabın iban numarasını sorgulama çok daha kolay ve internet sayfaları üzerinden yapılabiliyor. Tüm bankalarda farklı olabilse de mantık olarak sorgulama işlemi oldukça basit. Örneğin Ziraat Bankası İban Sorgulama sayfası ile bankaya ait bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Diğer İban Sorgulama yazılarımız ise şu şekilde;

* Vakıfbank İban Sorgulama

* TEB İban Sorgulama

* Odeabank İban Sorgulama

* Garanti Bankası İban Sorgulama

Gelecekte Tüm Bankalarda Sorgulanabilir

Geçmiş dönemlerde kişilere açılan hesaplar ile haberleri olmadan mağduriyetin söz konusu olabiliyordu. Fakat güncel olarak gelişen teknolojinin faydalarından birisi de kişilerin hesaplarını takip edebiliyor olması. Örneğin bir Vakıfbank şubesi üzerinden hesap açmanız halinde özellikle internet bankacılığını kullanıyorsanız bu bankacılık hizmetini almak için girmiş olduğunuz sayfa üzerinde tüm ülkedeki Vakıfbank şubelerinde adınıza açılan hesapları ve numaraları ile iban numaralarına ulaşabiliyorsunuz. Bu durum size sağlanan kolaylıklar içerisinde. Fakat bir Vakıfbank İnternet Bankacılığına giriş sonrası bir Ziraat Bankası bünyesindeki hesaplarınıza ulaşamıyorsunuz. Bu durum önümüzdeki yıllarda nasıl bir tavır takınır, nasıl bir değişiklik yaşar bilemeyiz. Fakat gelecekle alınacak hizmetler arasında muhtemelen hesap numarası sorgulama hizmeti de alacağınız gibi görünüyor.

Yorum yapın

Krediler