TEB IBAN Sorgulama

Uluslararası para transferlerinde kullanılan IBAN numarası aslında güvenli para transferlerinin bel kemiğidir. Öyle ki IBAN numarası olmadan yapılan para transferlerinde hiçbir banka sorumluluk kabul etmez. Özellikle EFT işlemlerinde hesap numarası ve şube kodu ile yapılan para transferleri riskli kabul edilir. Bu nedenle IBAN numarası ile EFT gerçekleştirmek her müşteri için en doğru ve güvenilir olandır. Parayı gönderen kişi karşı tarafın IBAN numarasını yalnızca karşı taraftan öğrenebilir. Alıcı kişinin bankasını arayarak ya da giderek IBAN numarasını öğrenemez. Her birey kendine ait olan bilgileri doğrudan alabilir. Türk vatandaşlarına ait IBAN numaraları TR ile başlar ve 24 rakam ile devam eder. Hesap Numarası ile TEB IBAN Numarasını Sorgulama yapmakta mümkün.

Müşterinin Kendisine Ait TEB IBAN Numarasını Hangi Kanallardan Sorgulayabilir?

Kişi yalnızca kendisine ait olan IBAN numarasını sorgulayabilir. Gönderici kişi alıcı kişi ile iletişim kurarak IBAN numarasını ister ve alıcı kişi IBAN numarasını kendisi edinir. TEB IBAN numarasını sorgulama öğrenmek için birkaç alternatif kanal mevcuttur. Bunlardan en kolay ve basit olanı da internet bankacılığıdır.

Alternatif Kanallardan TEB IBAN Numarası Sorgulama

Alternatif kanallar dijital platformları ve müşteri hizmetlerini kapsamaktadır. Müşteri hesabına ait olan IBAN numarasını Cepteteb internet bankacılığı kullanıyor ise buradan sorgulayabilir. İnternet bankacılığı menülerinden hesap işlemleri seçildiğinde IBAN numarası görüntülenebilir. Bunun yanında 444 0 666 numaralı çağrı merkezi aranarak da TEB IBAN numarasını sorgulama öğrenmek mümkündür. Eğer müşteri güvenlik aşamasından geçebilir ise bu kanallardan kolaylıkla IBAN numarasını sorgulayabilir.

ATM’den TEB IBAN Numarası Sorgulama

Kişinin IBAN numarasını öğrenmek istediği hesabının eğer bir kartı var ise ATM kanalından yardım alabilir. ATM’den hesap ayrıntıları kontrol edilebilir. Hesap ayrıntıları içinde IBAN numarası yazan ayrıca bir menü olmayabilir. Ancak TR ile başlayan ve toplamda 26 hane olan kısım kişinin hesabının IBAN numarasıdır.

Şube Kanalından TEB IBAN Numarası Sorgulama

TEB IBAN numarasını sorgulama  isteyen müşteri güvenlik aşamalarını geçip alternatif kanallardan hizmet alamadıysa ya da herhangi bir ATM kartı yok ise en yakın TEB şubesine başvurmalıdır. Şube çalışanları hesap cüzdanı vererek ya da kimlik beyanına dayalı sözlü ifade ederek kişinin IBAN numarasını aktarabilir.

Yorum yapın

Krediler