Ziraat Bankası İBAN Sorgulama, İBAN Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası IBAN Sorgulama. IBAN bankacılık işlemlerini kısa sürede gerçekleştirmek, para transferlerini daha ucuza mal etmek için oluşturulmuş kişiye özgü hesap numarasıdır. Uluslararası geçerliliği vardır. Ülkemizde 26 haneden oluşur. İlk iki hanesi ülke kodunu verirken son beş hanesi ise banka kodunu gösterir.

Iban Numarası Nasıl Öğrenilir?

IBAN numarası sahip olunan kredi kartında veya hesap kartında yazmaz. Kart üzerinde yazanlar genellikle kart ve kart kullanıcısına ait olan, kart numarası, kartın son kullanma tarihi, kişi ismi gibi bilgiler yazar. Kişinin IBAN numarasını öğrenebilmesi için çeşitli yöntemler mevcuttur. Bunlar bankaların internet sitelerinde bulunan sorgulama kısmından öğrenme, bankanın müşteri hizmetleriyle irtibata geçme ve bankaya giderek öğrenme olarak sıralanır.

Ziraat Bankası İnternet Üzerinden İBAN Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası internet sitesine girerek üstte sıralanan kutucuklardan ”Bankamız” kutucuğuna tıklayın. Ardından altta çıkacak olan bağlantılardan ”Müşteri İlişkileri” kutucuğunu açın. Son olarak da sayfanın sağ kısmında bulunan ”IBAN Hesaplama” kısmını tıklayarak IBAN numarası öğrenilebilir. Bu kısımda karşınıza çıkan soruları eksiksiz cevaplayın. Bu sorular kullandığınız şube, müşteri numarası ve ek numarasıdır. Buradaki sorularla ilgili bilgileri kredi kartı, hesap kartı veya banka müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Temsilciliği Aracılığı İle İBAN Numarası Öğrenme

Ziraat Bankasının 7 gün 24 saat hizmet veren müşteri temsilciliği numaralarından birini arayarak da IBAN numarası öğrenilebilir. Müşteri temsilciliği ile yapılan konuşmalar kayıt altına alınmakta olup müşteri temsilciliğinin İngilizce dil seçeneği mevcuttur. Bu yöntemde kişi kimlik ve hesap veya kredi kartı bilgilerini yanında bulundurmalı ve müşteri temsilcisinin sorularını eksiksiz yanıtlamalıdır. Ziraat Bankası müşteri temsilciliğine 444 00 00 ve 0850 220 00 00 numaralarından ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankasına Giderek İBAN Numarası Öğrenme

Son olarak IBAN numarasını öğrenebilmek için ilgili bankaya gitmek gerekir. Ziraat Bankasının en yakın şubesine giderek banka çalışanları ile yüz yüze görüşmenin ardından Ziraat Bankası IBAN numarası öğrenilir. Burada da kişiler yanlarında kimlik kartlarını bulundurmalıdırlar. En önemlisi ise IBAN numarası kime ait ise o kişi bankaya gitmeli ve kendi adına olan numarayı öğrenmelidir.

Yorum yapın

Krediler