Odeabank IBAN Sorgulama

Odeabank, günümüz Türkiye’sinde çok sıkça kullanılan bankalardan birisi konumunda yer almakta. Özellikle yapmış olduğu mobil bankacılık uygulamasının ara yüzünün çok basit olmasıyla müşterilerine oldukça kolaylık sağlamakta. Odeabank IBAN sorgulama numarasını öğrenmek için Odeabank’ın resmi web adresine girilmeli. Bu web adresine girip http://www.Odeabank.com.tr/portal/bireysel/iban-hesaplama.html?id=id_2_1 bir kaç güvenlik sorusu doldurulmalı. Bu web adresinde 3 önemli bilgiye gerek duyulmakta;

– Odeabank Müşteri Numarası

– Odeabank Şube Numarası

– Odeabank Ek Numarası

Odeabank Müşteri Numarası; 7 haneden oluşmakla birlikte genellikle kartın sağ alt köşesinde yer almaktadır.

Odeabank Şube Bilgisi; Hesabın hangi il ve şubeye kayıtlı olduğunu seçmek gerekmekte. Eğer kartı aldığınız şube ismini biliyorsanız şube numarasına gerek kalmaksızın il ve ilçe girmek yeterli olacaktır.

Odeabank Hesap Numarası; 7 haneli rakamdan oluşmaktadır.

Bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmanız durumunda hesabınıza ait Odeabank IBAN sorgulama numarası ekranda karşınıza gelecektir. IBAN numarası toplamda 26 haneli rakamdan oluşmaktadır.

IBAN Numarasının Önemi

Odeabank IBAN numarası ile birçok işlemi çok hızlı bir şekilde gerçekleştirmek mümkün. Para transferi, Havale, EFT gibi işlemler IBAN numarası sayesinde pratik bir şekilde gerçekleştirilmekte. Ayrıca IBAN numarası güvenlik açısından da oldukça önem teşkil etmekte. Para transferlerinde ki hatayı en aza indirmek adına IBAN numarasını kullanmak tavsiye edilmektedir.

Odeabank IBAN Doğrulama işlemini sadece kendi hesablarınız için değil, para gönderilecek başka bir hesap içinde kullanılmakta. Yine aynı şekilde yukarıda ki 3 bilgiyi eksiksiz doldurmanız gerekecek. Para transferi yapılacak hesabın IBAN numarasını bilmek işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde yapmanıza olanak sağlamakta.

IBAN Doğrulama

IBAN Hesaplama Aracını kullanarak kendi IBAN Numaranızı veya işlem yapacağınız 2. kişinin IBAN Numarasını doğrulamak amaçlı bu adres kullanılabilmekte: Türkiye Bankalar Birliği IBAN Kodu Doğrulama Sayfası. Bu adrese girdiğiniz IBAN Numarasının kimin üstüne olduğunu ve hangi bankaya kayıt olduğunu çok basit bir şekilde bulabilmek mümkün. Böylelikle IBAN Geçerlilik Süresi de kontrol edilmiş olur. Yurtdışından gelen IBAN Numaralarını da bu web adresinden kontrol edebilmek mümkün. Yurtdışında hangi bankaya kayıt olduğunu ve kime ait olduğunu öğrenebilmek mümkün.

Yorum yapın

Krediler