Garanti Bankası Iban Öğrenme

Garanti Bankası Iban Sorgulama Uluslararası Banka Hesap Numarası (International Bank Account Number) diye bilinen, uluslararası para transferi işlemlerinde kolaylık sağlayan, İngilizce yazılışının baş harflerinden meydana gelen iban Türkiye’de 2010 yılından bu yana Avrupa’ya uyum çerçevesinde uygulanmaktadır. Başlangıcı ülkeyi belirten harflerden oluşur. Elde edilen iban numarası ile bankacılık işlemlerinizi yapmanız, yanlış hesaba işlem yapma olasılığınızı düşürdüğü için, güvenli bir yöntem olarak kabul edilmektedir. Mevcut durumda iban numarasını öğrenmek, yurtdışında bulunan banka hesaplarına para transferi yapmak veya yurtdışından Türkiye’deki banka hesabına para transfer etmek isteyenler için zorunlu bir işlemdir.

IBAN Sorgu

Garanti Bankası iban öğrenme işlemi telefon bankacılığı aracılığıyla gerçekleştirmek mümkündür. Diğer bir yöntem ise Garanti Bankası internet şubesi üzerinden yapılacak sorgulama ile iban numarasını öğrenmektir. Garanti Bankası internet şubesinde bulunan “Bireysel” linkini tıklayarak karşımıza gelen menüden “Mevduat ve Yatırım” kısmını tıklıyoruz ardından solda açılan menüden “Mevduat Ürünleri” yazan linke tıklayarak iban sekmesine ulaşıyoruz. Eğer telefon bankacılığını kullanarak iban numaranızı öğrenmek istiyorsanız, Garanti Bankası müşteri hizmetlerini arayıp, otomatik yanıt sisteminin yönlendirmelerini takip ederek iban öğrenme işleminizi tamamlayabilirsiniz. Size en yakın Garanti Bankası şubesine giderek iban numaranızı öğrenebilirsiniz fakat sıra beklemekten daha kolay yöntemleri burada anlattığımızı unutmamalısınız.

IBAN Öğrenme

Eğer Garanti Bankası iban öğrenme işlemini internet şubesi vasıtasıyla gerçekleştirmek istiyorsanız sizden istenilen bilgiler şunlar olacaktır; banka hesabınızın mevcut bulunduğu şubenin kodu, banka hesap numaranız.

Hesap numaranızın kötü niyetli kişilerin ellerine geçmemesi için iban numarası sorgulaması yaptığınız internet sitesinin Garanti Bankasına ait olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Tek başına hesap numarası ile bir işlem yapılamasa bile hesabınız hakkında öğrenebilecekleri başka bilgiler ile mağduriyetinize sebep olmamaları adına dikkatli olmanızda fayda olduğunu, temkinli davranmanız gerektiğini unutmayın.

 

Yorum yapın

Krediler