Bugün Acil Para Bulmam Lazım Diyenlere Nakit Bulma Yolları

Günümüzde para bulabilmenin bir çok yolu var. İhtiyaç kredisi, kredi kartı, ek hesap bunlardan bir kaçı. Fakat zaman içerisinde insanlar  para bulabilmek için neredeyse tüm kredilerini tükettiği zamanlar yaşayabiliyor. Bu durumda karşınıza çıkabilecek ani para ihtiyacı durumları neticesinde bugün acil para bulmak istiyorum derseniz yine karşınıza birkaç alternatif sunabiliriz.

ÇAKALLARA DİKKAT: Piyasadaki tefecilere, dolandırıcılara karşı dikkatli olun. Eğer ki faturalı hatta kredi çekmek istiyorsanız bir aracıya bile ihtiyacınız yok. Bizzat kendini iphone alıp satılığa çıkartabilirsiniz. Sizden para vereceğini iddia edip de kapora, harç, danışma ücreti isteyen kişilere itibar etmeyiniz.

Hemen Acil Para Bulmak

Gelişen ekonomi ile mevcut gelirler ihtiyaçları karşılayamaz hale gelebiliyor. Nitekim bu durum herkes için geçerli olabilir. Oluşan seçenekler sizin 100 TL gibi rakamlara bile ihtiyaç duyar hale getirebilir. Bu durumda kişi ilk olarak bu ihtiyacını gidermek için en yakın dostlarına, arkadaşlarına başvuracaktır. Fakat günümüz şartlarında bu ihtiyaçları karşılayacak dostları da aranızda görmek zorlaşabiliyor. Alternatifler her ne kadar daralıyor olsa da, bir günde acil para bulma yollarınızın olduğundan bahsetmekte fayda olacaktır.

Nakit olarak problem yaşayan tüketicilerin genelinde kredi yasağı bulunur. Bu yasak tamamen bankacılık ürünlerini almanıza engel bir durum oluşturur. Zira bankalar yasağınız kalkmış olsa bile size kredi ürünleri pazarlamaktan kaçınır hale gelir. Bunun nedeni yine borçların yerine getirilmeyecek olma olasılığıdır. Bu şartlarda yine banka ürünleri alabilme isteğiniz olacaksa mantıken zaten kredini notunuzun düşmemesi için gerekli adımları atmış olmanız gerekir.

Para Bulmanın İlk Yolu Bankalar

Acil para ihtiyacını anlık olarak karşılamanın yolu anında kredi ile internet bankacılığı üzerinden geçiyor. Bunun için kredi şartlarını kabullenmiş ve taşıyor olmanız gerekir. Aksi takdirde banka size kredi vermez. Bununla birlikte en kısa yoldan bankadan para alabileceğiniz yol kredili mevduat hesaplarınızdır. Burada size tanımlanan limit ile anında para çekimini ATM’den yapabilirsiniz. Kredi kartınız bulunuyorsa ve limiti de varsa buradan taksitli nakit avans alımı ile para çekimi yapabilirsiniz.

Öncelikli olarak para ihtiyacı finans kuruluşlarından alacağınız borç paralar ile karşılanmak ister. Burada yasaklı konumuna gelmişseniz kredi sicil affı ile kredi alımınız mümkün olsa da bu af yasalar gereği çıkan bir durum. Bu nedenle kredi sicili nasıl temizlenir başlıklı yazımız tam sizin aradığınız tarzdan. Yine de para bulacağınız yollardan bahsedersek şöyle sıralayabiliriz.

Kuyumculardan Senetle Borç Alma

Senetle borç alma durumu geniş anlamda yasal olmayan bir mevzu. Burada oluşan durumlar ile sonuçlarını önceden tahmin etmenin mümkünatı olmayan, zamanla alıcısına zor durumlara sokan bir para ihtiyacını karşılama yoludur. Fakat özellikle nüfus sayısı bakımından küçük olan yerlerde münasebetler daha yakın olabiliyor. Buradaki ilişkiler neticesinde yakın olan kişiler size borç para bulmanızda yardımcı olabilir. Burada kuyumculardan altın yada senetle para alma faizi ile olabilirken aynı zamanda sizin ikili ilişkileriniz neticesinde faizsiz yada senetsiz de olabiliyor. Burada para almanız da şart değil. Kuyumcudan senetle altın alımı yaparak ve bu altını satışa konu ederek ihtiyacınız olan parayı temin etme yoluna gidebilirsiniz.

Ancak şunu bilin ki kuyumcular bu işi faiz ile yapar ise bu takdirde yasaya uygun davranmış sayılmayacaklardır. Aman dikkat ediniz.

Cep Telefonu Hattı İle Kredi Alma

Bankalardan kredi yasağınız bulunması yada limitler nedeniyle kredi ürünlerinden faydalanamaz hale gelmişseniz kullandığınız hat üzerinden kredi alma ihtimaliniz olabilir. Burada alacağınız tutar ve vadeler size uymasa da en kısa yoldan bir günde acil para bulma işlemini başarı ile noktalayabilirsiniz. GSM firmaları gerekli şartları taşıyor olmanız halinde size belirlenen tutarlar dahilinde nakit ihtiyacı karşılama yoluna gidebilir. Bu ihtiyacı karşılama da öncelikli olarak internette hizmet alabiliyor olsanız da güvenliğiniz için emin adımlar atmanız gerekecektir. Nitekim dijital dünyada her türlü durum karşınıza çıkabilir. Hatta tanımlı faturalandırılan krediler hakkında bilgi alabilmek için Türk Telekom Hattı Üzerinden Kredi alma başlıklı yazımızı örnek olarak inceleyebilirsiniz. Buradan alacağınız önemli ipuçları sizi avantajlı duruma getirecektir.

Kredi Kartsız Alışverişlerinizi Satın

Nakit para ihtiyacınızı karşılayabilmenin yollarından birisi de senetle alabileceğiniz elektronik yada diğer ürünleri satışa konu etmek olabilir. Türkiye’de senetle satış yapan bir çok firmanın varlığı bu yönde ürünleri paraya çevirme işlemi için bire bir yapıyor. Buralardan alım sonrası hemen satışı gerçekleştirebileceğiniz ürünleri almak mantıklı olacaktır. Zira acil para ihtiyacı karşılamak için satışın oluşması gerekir. Burada örnek olarak Ev-kur verilebilir.

Senetle mal satışı gerçekleştiren kuruluşların başında Ev-kur geliyor. Bunun nedeni Türkiye’nin hemen hemen her yerinde mağazalarının olmasıdır. Burada satış için kişinin adresi isteniyor. Adresinin istenmesinin nedeni alınacak ürünün adrese teslim ediliyor olması ve kişinin varlığı ile ikamet yerinin doğrulanmasıdır. Kişiye adresinde teslim ediliyor olması neden ile alacağınız ürün size hemen verilmeyecektir. Bunu da dikkate alarak ev-kur üzerinden alacağınız başta elektronik ürünler olmak üzere satışı kolay olan ürünlerden acil nakit ihtiyacınızı anlık olarak karşılamış olursunuz.

Cep Telefonu Alım ve Satımı Para İhtiyacını Karşılayabilir

Cep telefonlarının fiyatlarındaki artışlar ve kredi kartı ile taksitli satış yasağı sonrası ürün satışı daralan firmalar son zamanlarda senetle satış yoluna gitmek zorunda bırakıldı. Burada ülkenin önde gelen önemli markaları taksitle telefon satışını artık senetle satışa konu ediyor. Özellikle Arçelik, Beko gibi ortak markalar ile Vestel gibi ülkenin teknoloji devi kişilere senet karşılığı akıllı telefon satışı gerçekleştiriyor. Bu satışta Vestel kendi ürünlerine ağırlık veriyor olsa da paha olarak yüksek değer taşıyan markaların satışını Arçelik ve Beko gerçekleştiriyor. Buradan senetle alacağınız akıllı telefonları satarak bir günde acil para bulma yöntemlerinden birini daha gerçekleştirebilirsiniz.

Sahibinden ve Letgo gibi siteleri deneyerek bu acil ihtiyacınıza çözüm bulabilirsiniz. Artık ikinci el piyasaları eskisi gibi değil çok daha canlı ve çok daha etkili pazaryerleri haline geldi buralar.

Kısaca Acil Para Bulma

Kısaca yönelecek olursak; bir günde yada daha kısa sürede para ihtiyacını karşılamanız mümkün. Bunun için mevcut bir malınızı satışa konu edebilirsiniz. Satış hızlı olmasa da alternatifler arasında. Bununla birlikte acil para ihtiyacı karşılamakta cep telefonu gibi elektronik ürünleri bozdurma, kuyumcular üzerinden yada diğer işletmelerden senetle para alma, faktoring firmalarından destek alma, telefon hattınıza yansıyacak taksitler ile kredi alma yolları ile para bulabilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler