Türk Telekom Hattı Üzerinden Kredi Alma

Eski adıyla Avea olarak tanıdığımız Türk Telekom müşterilerine her geçen gün farklı hizmetler sunarak bu konuda müşterilerine hizmetlerini sunarak çalışmalarına devam etmektedir. Bu yüzden Türk Telekom hattı üzerinden kredi başvurusu yapmak mümkün. Kredi isteyen Telekom kullanıcısıysanız merak ettiğiniz hat üzerinden kredi sorularınıza cevap bulmaya çalışalım.

Ülkemizde 35 Milyon üzerinde abone sayısı ile en çok tercih edilen GSM operatörü olma başarısı gösteren Türk Telekom firmasının müşterilerine daha iyi hizmet sunmak adına faturalı hatta kredi başvurusu adı altında hizmet sunduğunu belirtelim. Ancak bu kredi başvurusunun bankaların sunmuş olduğu kredi başvurusu ile karıştırılmaması gerektiğini belirtmek istiyorum. Bu yüzden birçok kullanıcı bunu banka kredisi gibi kabul ederek bizlere sorular sormaktadır. Bu kredi imkânının sadece Türk Telekom bayilerinde yer alan telefon modelleri için geçerli olduğunu ve mağazalardan alacağınız cihazlarda kullanılacağını belirtmek istiyoruz.

Önemli Not : Yeni yapılan düzenleme ile cep telefonu taksitlendirmelerinde vade sayısı 6 ay ile sınırlandırıldı. 1 Eylül 2018 tarihinden itibaren sınırlandırılan bu işlem ile telefon satışları da dahil olmak üzere kredilendirmeler altı ay üzerinden gerçekleştirilecek. 

Kredi başvurusundan kimler yararlanabilir?

Türk Telekom firması üzerinden yapılacak olan kredi başvurusu için Türk Telekom müşterisi olmanız gerekmektedir. Ancak sadece Türk Telekom müşterisi olmanızda sizlerde bu konuda yeterli olmayacaktır. Aynı zaman firmanın sunmuş olduğu GSM hatlarından Türk Telekom faturalı hattını kullanmanız gerekmektedir. Bununla da sınırlı kalmayan Türk Telekom faturalı hat sahiplerinin bu kredi türüne başvuru yapmaları için faturalarını düzenli bir şekilde ödemesi ve son 3 ay içerisinde fatura ödemelerinde herhangi bir düzensizlik olmaması gerekmektedir. Bu yüzden bu kriterlere uygun olan kişiler Türk Telekom mağazaları üzerinde bu kredi türüne başvuru yaparak kredi çekebiliyorlar.

Kredi başvurusu nasıl yapılır?

Elektronik cihazlara getirilen taksit yasağından en çok etkilenen kurumlar arasında GSM operatörleri yer almaktadır. Özelikle cep telefonu satışları da bulunan GSM operatörlerinin mağazaları üzerinden alınacak olan cep telefonlarına kredi kartı taksit yasağının gelmesinden sonra Türk Telekom bu konuda bir çalışma yaptı ve müşterilerine 48 aya varan vade imkânları ile kredi çıkartarak cep telefonu alma fırsatını sundular. Bu yüzden de telefon almak isteyen birçok müşteri Türk Telekom mağazalarına giderek bu kredi türüne başvuru yapmak istediler.

Bu kredi türünden yararlanmak için öncelikli olarak yapmanız faturalı hat sahibi olmak ve faturalarınızı düzenli bir şekilde ödemek olacaktır. Düzenli ödenen faturalarınızdan sonra sizlere dilediğiniz telefonu 24 ay ve 48 ay vade seçenekleri ile sunan Türk Telekom üzerinden 7 Bin TL’ye kadar kredi çekme şansını yakalamış olacaksınız.

Türk Telekomun Ortağı TTnet Kredisi de Var

Ancak Türk Telekom ve diğer GSM operatörlerinin sizlere sunmuş olduğu bu kredi türü ile alacağınız telefonların fiyatları üzerinde ciddi oranda faiz bulunmaktadır. Yani dışarıdan 3 Bin TL alınacak olan cep telefonunu Türk Telekom bayisi veya diğer GSM operatörleri bayisi üzerinden almanız durumunda ortalama olarak 3 Bin 500 TL ile 3 Bin 700 TL gibi bir rakam ödemek zorunda kalacaksınız. Bu yüzden bu tarz bir kredi ile telefon almak ne kadar mantıklı bunun kararını siz verin.

Kredi Ödemeleri Nasıl Oluyor

BDDK’dan aldığı yetki ile kredili cihaz satışı yapan Türk Telekom, krediye başvuru sonrası cep telefonuna onay SMS’i geliyor. Bu onay sonrası Türk Telekom İletişim Merkezlerinden imzalayacağınız sözleşme karşılığı cihaz alımı gerçekleştiriyorsunuz. Cihaz bedeli ise 12,24 ve 36 ay vadeler ile faturanıza yansıtılıyor. Geri ödemeleriniz için ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmadığı gibi normal fatura ödemenizi nasıl gerçekleştiriyorsanız aynı şekilde devam ediyorsunuz. Türk Telekom hattı üzerinden almış olduğunuz cihaz ödemeleri farklı bir hatta aktarılmıyor ve kampanya süresi içerisinde hat taşıma işlemi gerçekleştirildiği takdirde erken ödeme cezası ile karşı karşıya kalınıyor.

“Türk Telekom Hattı Üzerinden Kredi Alma” üzerine 7 yorum

  1. Benim 18000tl dağınık borcum var tek kalemde aydan aya tek bir yere ödemek istiyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler ?️5700 TL gelirim var

    Yanıtla
    • Merhaba halil bey, bunun için evvela hatta nakit sağlayan firmalarla iletişime geçip kredi bulabilirsiniz.

      Yanıtla

Yorum yapın

Krediler