Kredi Kartından Faizsiz Taksitli Nakit Avans Hizmeti

Bankaların kredi kartı faizleri ile ilgili olarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu yeni bir karara daha imza attı. Bu imza ile birlikte 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren kredi kartı aylık faiz tutarı 2,15 seviyesine çekildi. Daha önce 2,25 olan bu faiz ile indirime gidilmiş oldu. Aylık Azami gecikme oranı da 2,65 olarak yeniden düzenlendi.

Bankaların alışverişlerde kullanmaları için tahsis ettikleri kredi kartları zaman içerisinde aynı zamanda kredi tahsil edebildiğimiz mecralara kadar ulaştı. Elbette verilen her hizmetin bir bedeli ve faizi var. Çünkü hiçbir banka sizin dostunuz değil sadece finansal açıdan destek veren kuruluşlar. Yine de zamanla yapılan kampanyalar dahilinde sahip olduğunuz kartlarınız üzerinden faizsiz nakit avans hizmeti kullanabiliyorsunuz.

Acil sebepler nedeniyle nakit ihtiyacımızı karşılamak için sahip olduğunuz kredi kartınız üzerinden limitleriniz dahilinde nakit avans çekebilirsiniz. Bütün bankaların verdiği bu hizmet belirli şartlar dahilinde yerine getirilirken, anında çözüme kavuşturması ile çok ta basit bir işlem.

Taksitli Nakit Avansı Nasıl Çekerim?

Kredi kartınızdaki limitler ile bankanın belirlediği faizsiz limitler dahilinde ve belirlenen vadelerde nakit avans hizmeti alabilirsiniz. Çokta yaralı bir hizmet olmuş ki, bir çok tüketici bu hizmetten faydalanıyor. Bu hizmetin farklı boyutları var ki bunlardan birisi kısa vadelerde ve düşük limitler için faizsiz kullandırılması, faiz yerine ücret karşılığı kısa vadelerde avans verilmesi ya da yeni kart sahibi olunmasının yolunu açabilmek için ilk kez kart sahibi olanlara verilen hizmet olarak sınırlayabiliriz.

Bir banka işlemi yapabilmeniz için ulaşabildiğiniz her kanaldan yapabileceğiniz taksitli nakit avans başvurusu kart sahibi olmanız halinde hızlı sonuçlandırılıyor. Bunun için bir bankamatik, internet bankacılığı ya da telefon bankacılığına başvurmanız yeterli ki, kartınızdaki limit ile anında kullanım imkanına sahip oluyorsunuz.

Kredi Kartı Faizsiz Avans Limitleri

Faizsiz Nakit Avans hizmeti genel olarak 4 ay ile sınırlı iken, ücret karşılığı yada belirlenen 1,84 oranları üzerinden 12 ay’a kadar yayabiliyorsunuz. Bu da imkanlardan birisi ki değerlendirebilirsiniz. Limitler ise faizsiz avans için bin lira ile 2 bin lira arasında bankadan bankaya göre değişiyor. Faizsiz Nakit Avans veren bankalar kısaca Akbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Denizbank, Halkbank olarak sıralayabiliriz.

Axess Faizsiz Nakit Avans

Sadece nitelikli müşterilerin başvurması halinde sadece bir defaya mahsus olarak verilen hizmet için alınabilecek faizsiz nakit avans tutarı 2 bin lira ve 2-4 ay ile sınırlı. 4 aydan fazla vade uzatmak isteyen kişiler bunun için yüzde 2,15 oranından faiz ödemesi yapıyor.

Denizbank Faizsiz Nakit Avansı

Denizbank’ın kart markası olan Bonus Kredi Kartı sahibiyseniz bankanın zamanla yaptığı kampanyalar dahilinde bin liraya kadar ve bir kez olmak üzere faizsiz avans alabiliyorsunuz. Fakat bu kampanya her zaman geçerli olmayabilir. Vadesi ise maksimum 4 ay ile sınırlı.

İş Bankası Faizsiz Nakit Avans

İş Bankasına ait Maximum ve Maximiles kredi kartınız ile maksimum bin 500 liraya kadar faizsiz avans alıyorsunuz. Fakat İş Bankası bu işlem için ücret talebinde bulunabilir.

Kısa süreliğine faizsiz nakit avans almak mantıklı bir yaklaşım olsa da, 4 ay ve üzeri avans alımlarında hesaplanılan faiz oranı tüketici kredisi faizlerinden daha yüksek olabilir. Bu nedenle ihtiyaç kredisi alınması daha mantıklı bir yaklaşım olacaktır.

Yorum yapın

Krediler