Ziraat Bankası Hesap Bilgileri (SMS ve İnternetten Sorgulama)

Bankacılık işlemlerinin birinci adresi haline gelen internet üzerinden hesabınıza ait bilgi, hareket ve durumları anlık öğrenebiliyorsunuz. Ziraat Bankası Hesap Bilgileri öğrenmek istediğiniz tüm ayrıntıları ile Ziraat internet bankacılığı sayesinde elinizin altında. En büyük avantajı ise 7-24 internet erişimine sahip olduğunuz her yerden yapabiliyor olmanız. Bu yazımızda Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Nasıl Öğrenilir başlıklı yazımızda da ayrıntılara yer verdiğimiz bir hususta merak edilenleri irdelemek istedik.

Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Sorgulama

Ziraat bankası şubelerinde bulunan hesaplarınız ve kredi kartlarınıza ait hesap bakiyesi sorgulama işlemi de yapılabilenler arasında.

Hesap Hareketleri Sorgulama

Örnekle cevaplamak gerekirse hesabınızda oluşan hesap hareketlerini sorgulama yapmak için  HAREKET (Ek Hesap numarası Ziraat Bankası hesapları sonunda 5001, 5002 gibi yazıyor) yazdıktan sonra 4747 ye mesaj gönderiyorsunuz. Burada size mesaj karakter sayısı yeteri kadar 612 karakterli olarak son 5 hesap hareketiniz sms yoluyla size bildiriliyor.

Döviz Sorgulama

Oluşan güncel döviz kurlarının fiyatlarını sorgulamak istiyorsanız KUR yazdıktan sonra 4747 ye mesaj gönderiyorsunuz.

Kredi Kartı Limiti Sorgulama

Güncel olarak kartınızın anlık limitini sorgulamak isterseniz KKLIMIT yazın  boşluk KARTINIZIN SON 6 HANESİ yazdıktan sonra 4747 ye mesaj gönderiyorsunuz.

Ziraat Bankası IBAN Sorgulama

Bu işlem için ise IBANBILGI yazıp boşluk bırakın. Kartınızın son altı hanesini yazdıktan sonra 4747 ye mesaj gönderin.

Ziraat Bankası Hesap Numarası Sorgulama

Hesaplarınıza ait numara bilgisine ulaşmak için HESAPBILGI boşluk kartınızın son altı hanesi yazdıktansonra 4747 ye sms gönderiyorsunuz.

4747 SMS Sorgulama Ücretlendirmesi Ne Kadar?

Banka tüm bu sorgulamalar için sizden ayrıca ücret almıyor. Fakat talep ettiğiniz sorgulamalar için bağlı olduğunuz operatör tarafından mesaj ücreti ile faturanıza yansıdığını belirtmekte fayda vardır.

Ziraat İnternet Bankacılığından Neleri Yapabiliyorum?

Sizin banka şubenizdeki hesabınıza dair açılan internet bankacılığı üzeriden vadeli ve vadesiz altın, birikim, dönem ödemeli tüm hesap detaylarınıza ulaşırken aynı zamanda bu hesaplarınızın hesap hareketlerini de inceleyebiliyorsunuz. Yatırım hesabı açmak isteyenler, altın yada döviz cinsi üzerinden hesap açımını da bu mecradan gerçekleştiriyor. Tabi açmış olduğunuz hesabı kapatma da buradan yapılıyor ki bu da ayrı bir kolaylık. Bir bankada yapmak istediğiniz diğer işlemlerden olan çek işlemleri, senet, ticari kuruluşlar için POS cihazı başvurusu gibi aklınıza gelebilecek tüm bankacılık ürünleri Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı üzerinden gerçekleştiriliyor. Üstelik hem internetten hem de mobil bankacılık ile dijital bankacılık ürünlerini kullanabiliyorsunuz.

İnternet bankacılığının diğer bir avantajı da bir banka şubesinde yapacağınız masrafların çok daha altındaki ücretlere, sıra beklemeksizin ve şubeye gitmenize gerek kalmaksızın yapabiliyor olmanız. Bu imkanlardan faydalanabilmeniz için ise sadece banka üzerinde bir vadesiz hesabınızın olması yeterli. Henüz bu imkan için başvuru yapmamışsanız hesabınız olması halinde çevrim içi olarak başvuru yapıyorsunuz ve hesabınız aktif hale getiriliyor. Aynı zamanda bu hesaba açılış için başvurunuz bankkart yada Ziraat Bankkart Combo Kredi Kartı üzerinden de yapılabiliyor. Henüz Combo kart almayanlar Bankkart Combo Başvuru başlıklı yazımızı da okuyabilirler.

Ziraat Bankası Hesap bilgileri

Bankanızda bulunan bir veya birden fazla hesaplarınız ile kredi kartınızda meydana gelecek hareketler için hatırlatma servisi bulunuyor. Sizin adınıza gerçekleşecek olan hesabınıza para girişi veya çıkışı, havale ile eft ler, otomatik ödeme talimatları sonucu ödenen veya ödenemeyen faturalar, yatırım araçlarının başlıcaları olan repo, devlet tahvili, hazine bonosu gibi tüm fonlara ait ücretler talimatınız olması halinde SMS ile ücretsiz anlık olarak bildirim yapılıyor. Yani bütün bu işlemler için ayrıca hesabınıza giriş yapmanıza, sorgulama yapmanıza gerek kalmıyor.

Yorum yapın

Krediler