Ziraat Mobil Bankacılık, Ziraat İnternet Bankacılığı

Bankacılık hizmetini sunan finans kuruluşları bu hizmetin gereği olan gerekli güvenlik tedbirlerini de hem yasal olarak hem de etik kurallar gereği almakla yükümlü. Günümüzün bankacılık hizmetlerinin en başını çeken dijital bankacılık yani mobil bankacılık kullanıcıları hızlı çözümler sunarken zaman açısından da en verimli dönemini yaşıyor. Bu anlamda milyonlarca müşterisine internet üzerinden ulaşan Ziraat Mobil avantajları ile dikkatleri üzerine topluyor.

KISA AMA ÖNEMLİ BİLGİ: Ziraat Bankası birçok vergi ödemesi ve harç ödemesi yapılabilmesi açısından diğer bankalardan daha caziptir. Devlet bankası olarak kabul gördüğü için devletin maliye, askerlik şubesi, emniyet pasaport şube gibi birçok kurumu da bu banka ile çalışmayı tercih etmektedirler. Eğer sizin de kamu kurumlarında sık işiniz var ise bu bankada hesabınızın ve internet bankacılığı uygulamanız bulunması işinizi çok kolaylaştıracaktır.

Bir banka şubesinde gerçekleştirmek istediğiniz hemen hemen tüm bankacılık hizmetlerini bünyesinde barındıran Ziraat Mobil Bankacılık herkesin kullanabileceği bir arayüz ile tüketicilere yardımcı oluyor. Kolay kullanım menüleri ile geliştirilen,  bir işleme ulaşabilmek için oluşturulan onay teknolojisi ile bankacılık daha kolay hale getirilmiş. Kullanıcıların özelliğini ve kullanımına uygun hale getirilmesi için kişiselleştirilen uygulama sayesinde varlıklarınıza anında ulaşarak istediğiniz işlemi birkaç adımla gerçekleştirebiliyorsunuz ki talep edilmesinin en büyük nedenlerinden birisi.

Yer ve zaman mevhumu gözetmeksizin istediğiniz her yerde bankacılık hizmetlerini alabildiğiniz Ziraat Mobil Bankacılık Android ve İos işletim sistemi ile uyumlu her telefona yüklenebiliyor.

Ziraat Mobile Nasıl Başvurabilirim?

Her şubeden başvurulsa da hesabınıza bağlı olarak açılan Ziraat Bankası şubesinden başvurmanız daha olumlu bir adım olabilir. Başvuru sonrası onaylanan mobil bankacılığınızda kullanabilceğiniz şifre SMS yoluyla size iletiliyor. Gelen şifre sonrası şifrenizi yenilemeniz gerekiyor ve yeni şifre ile bankacılık işlemlerinize hemen başlayabiliyorsunuz.

Ziraat Mobile Online Başvuru

İstenilmesi Halide kullanıcılar internet üzerinden de Ziraat Mobil için başvuru yapabiliyor. Bunun için banka üzerinde kredi kartınızın olması yeterli. Fakat burada bu kartınız vadesiz hesabınıza tanımlı olması gerekiyor. Bu tanım için ise Ziraat Bankaları üzerinde bir hesabınızın olması gerekiyor. Ayrıca tanımlanan hesabınızdaki cep telefonu da doğru olmalı ki, telefonunuza gelen şifre ile giriş yapabiliyorsunuz. Her giriş için ayrı bir şifre geliyor ki burada kayıtlı olan telefonunuz önem arz ediyor. Online başvuru sonucunda para transferi ya da yüklemeler gerçekleştirilebilirken, para transferi için banka şubeleri üzerinde bir sözleşme imzalamanız gerekli.

Ziraat Bankası şubelerinde bulunan hesabınıza bağlı olarak tanımlanan Ziraat Mobil Uygulaması sayesinde hesaplarınızda yapılan bütün işlemler, hesaplar otomatik olarak internet bankacılığınıza tanımlanıyor. Burada ki avantaj sayesinde tüm varlıklarınızı anında görebiliyor olmanız.

Kullanımınıza açılan internet bankacılığı ile kredi başvurusu yapabiliyorsunuz ve online krediye uygun koşulları sağladığınız takdirde başvuru sonucunuza göre anında alarak kullanıma başlayabiliyorsunuz. Ayrıca kredi kartı başvuru ve mevcut kartınızın limit artırım işlemlerini de bu arayüz’den yapabilmeniz mümkün. Fakat limit düşürme işlemine Ziraat Mobil Uygulaması olanak vermiyor. Bunun için Müşteri Hizmetlerini aramanız gerekiyor.

Ziraat Mobil Şifremi Unuttum. Nasıl Alırım?

Mevcut internet bankacılığı şifrelerinizi unutmanız halinde hesabınız ve internet bankacılığınız güvenlik gereği bloke oluyor. Bloke olmasından sonra isterseniz burada şifremi unuttum linkini tıklayabilir ve yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz. Açılan sayfada sizden istenilen bilgilerin girilmesi neticesinde şifreniz güncellenir ve cep telefonunuza gelecek kod ile yeni şifrenize ulaşabiliyorsunuz. İsterseniz Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri telefonunu arayarak gerekli şifre talebi oluşturabiliyorsunuz. Bir diğer yol da en yakın Ziraat Bankası şubesi.

Cep Telefonu Bilgileriniz Değişirse

Mobil bankacılığa girişteki en önemli güvenlik duvarı cep telefonuna gelen kodlar ile gerçekleştiriliyor. Burada kodun telefonunuza gelmesi için bankadaki hesabınıza tanımlı bilgilerin doğru olması gerekir. Aksi takdirde size kod gelmez siz de bankacılığa giriş yapamazsınız. Telefon numaranız değiştiğinde ya da mevcut GSM şirketinizi değiştirdiğinizde bunu hesabınıza tanımlatmanız gerekir. Aksi takdirde bankacılık için telefonunuza gönderilecek şifre size ulaşmayacaktır. Burada güvenliğin sağlanması adına cep telefonunuz ile ilgili tanımı banka şubeleri üzerinden yapıyorsunuz. Sadece bloke kaldırım işlemi bankamatikler üzerinden yapılabiliyor.

Hesabınızı Ziraat Mobilde Göremezseniz Bunu Yapın

Ziraat mobile başvuru sonrası hesabınızla ilgili hususları internet bankacılığı üzerinden görebiliyor ve işlemleri gerçekleştirebiliyor olmanız gerekir. Fakat bazı durumlarda teknolojik hatalar neticesinde hesabınızın tanımlanmasında sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu tür hataların giderilmesi ve mevcut hesabınızı Ziraat Mobile tanımlamanız için banka şubesini ziyaret etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde işlemleriniz yapılamıyor.

Ziraat Mobil Kurumsal, İşletmelerin Hizmetinde

Gerçek kişiler kadar kurumsal işletmelerin bankacılık işlemlerini yerine getirmesi için Ziraat Mobil Kurumsal Bankacılık hizmetinden faydalanabiliyor. Bunun için işletme yetkilisinin yetkili olduğuna dair belgesi, imza sirküleri ile bankaya başvurması neticesinde kurumsal olarak açılmış olan ticari hesabını internet bankacılığı üzerinden yürütebiliyor.

Ziraat Mobil İşlem Saatleri

İnternet Bankacılığı üzerinden her ne kadar zaman ve yer gözetmeksizin işlem yapılabiliyor olsa da, talep edilen bazı bankacılık hizmetleri işlem saatleri içerisinde gerçekleştirilebiliyor. Döviz alım satımı yada para havalesi 24 saat içerisinde yapılırken, EFT saati; 08:00 – 17;00 saatleri arasında yapılabiliyor. Diğer bazı işlem saatleri şu şekilde;

  • Başkent Doğal Gaz 08:00 20:00
  • D Smart ve Smile ADSL 01:00 17:30
  • İski 01:00 21:00
  • Fatura ve diğer ödemeler 24 saat (Gün Sonu Haricinde)
  • Ana Para Koruma Amaçlı Fonlar 09:00 17:00

Ziraat Mobil İşlemleri İçin Ne Kadar Ücret Öderim?

Mobil bankacılık işlemlerinde en fazla yapılan işlem para transferleri ile gerçekleştiriliyor. Ziraat Mobil yada İnternet Bankacılığı üzerinden yapılan EFT için 4,50 Lira (gönderdiğiniz limit 50 bin lirayı aşarsa 50 TL) cebe ve hesaba havale için 1,75 Lira, Swift için ise  USD ücret ödemesi yapmanız gerekiyor.

Ziraat Mobil Hesabımı Nasıl Kapatırım?

Size tanımlanmış olan ziraat internet bankacılığını kapatma hakkına sahipsiniz. Bu işlem için hesabınıza tanımlı olan banka şubesine giderek yapacağınız başvuru ile kapatabiliyorsunuz. Online kapatım işlemi gerçekleştirilemiyor.

Yurt Dışına Çıkışta Ziraat Mobil Kullanımı

Ziraat Mobil kullanımı için telefon numarasının öneminden ve gelecek olan şifreden bahsetmiştik. Bu iki husus olmadan hesabınıza giriş yapamıyorsunuz. Genel olarak ziraat internet bankacılığını kullanan kişilere yurt dışı kullanımı kapalıdır. Bu kullanımı öncelikle açmanız gerekir. Burada ziraat girişine onay için OTP cihazı alabilirsiniz. Ziraat Bankalarından temin edilen OTP cihazları dijital bankacılık için tasarlanmış. Bu cihazlar sayesinde daha güvenli bir bankacılık hizmeti alabilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler