QNB Finansbank İnternet Bankacılığı

Dijital çağın en önemli hizmetlerini bankacılık sektöründe internet bankacılığı veriyor. Zamanla da bu teknolojinin getirdikleri sayesinde onlarca adım öteye giden hizmeti tüketicilerde çok beğendi ki kullanım sayısı her geçen gün artıyor. Enpara markası ile önemli hizmetlere imza atan QNB Finansbank İnternet Bankacılığı özelikle masrafsız bankacılık adı altında işlem yapmanıza olanak veren bir alternatif. Ücret alımına meydan vermemesi nedeniyle de tercih sebebi olan Enpara QNB Finansbank tarafından sürekli geliştirilen bankacılık hizmeti.

QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır?

İnternet bankacılığının açılabilmesi için öncelikli olarak banka şubesinden hesap açtırmanız gerekiyor. Fakat Enpara hesabının açılması için bankanın resmi internet sitesinden başvuru yapabiliyorsunuz. Anlık hesap açılması için QNB Finansbank yetkilileri sizden randevu alıyor ve hesabın açılması için sözleşme imzalanıyor. Buradan sonra hesabınız açılıyor ve bu hesaba da internet bankacılığı tanımlanıyor.

QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Telefon

QNB Finansbank dijital bankacılık hizmetini alabilmeniz için telefon numaranız sistemde kayıtlı olması gerekiyor. Çünkü bankacılık hizmetlerine giriş için telefon numaranıza güvenlik adımı olan tek kullanımlık şifre geliyor. Bu şifre sonrası QNB Finansbank İnternet Bankacılığı  girişi yapıyorsunuz. Sonraki dönemde numara değişikliği yada sim kart değişikliği yaşabilirsiniz. Bu durumda bu hizmeti almanıza gerekecek olan 6 haneli kod cep telefonunuza gelmez. Bu nedenle QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Telefon Numarası Güncelleme başlıklı yazımız sizlere faydalı olacaktır.

QNB Finansbank Kurumsal İnternet Bankacılığı

Dijital bankacılık hizmetini iki farklı türden alabiliyorsunuz. Bunun için gerçek kişiler ve kurumsal internet bankacılığı için ayrı hesap ve başvuru ile açılış sağlanması gerekiyor. Kurumsal firmaların internet bankacılığı için vergi numarası gerekiyor ve bu hizmetin alınmasında ticari hesap açılışı yapılması gerekiyor.

QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

İnternet bankacılığına girişte şifre alınması önemli. Aksi takdirde tek kullanımlık şifre geliminin önü kapalı oluyor. Burada hesap açılışı ile internet bankacılığının tanımlanmasından sonra mutlaka şifre alınması gerekir. QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Şifresini Öğrenme başlıklı yazımızda ayrıntıları ile şifre nasıl alınır öğrenebilir ve iki adımda şifrenizi alabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Nedir?

İnternet bankacılığı, işlem yaptığınız banka ile aranızda kurulan, güvenliği sağlanmış web oturumlarında, nakit para çekmek dışındaki tüm hizmetleri bireylerin kendi başlarına yapabildiği bir hizmettir.

QNB Finansbank İnternet Şubesi’ne Nasıl Erişim Sağlarım?

QNB Finansbank İnternet Şubesi’ne erişebilmek için www.qnbfinansbank.com web adresine girerek ‘İnternet Şubesi’ sekmesini seçerek ulaşabilirsiniz.

QNB Finansbank İnternet Şubesi Ne Gibi Güvenlik Önlemleri Sağlar?

QNB Finansbank İnternet Şubesi’ne giriş yapılmak istendiği takdirde bireyin daha önceden belirlediği şifre istenmekte ve zamanında seçtiği güvenlik resmi gösterilmektedir. İnternet şubelerinde işlem sırasında keylogger gibi klavye hareket kaydedici ve güvenlik kırıcı programlara karşı önlem olarak sanal ekran klavyesi ekranınıza gelmektedir.

QNB Finansbank Bireysel İnternet Şubelerinden, müşteriler, günün diledikleri saatlerinde ya da dünyanın dilediği yerinden işlemlerini gerçekleştirebilirler. Müşterilerin tek yapması gereken işlem, Finans Şifresini almak… Müşteri numarası kullanımını azaltarak müşterilerin TC kimlik numarası ile de giriş yapmasına olanak sağlamaktadır. Ayrıca QNB Finansbank internet bankacılığına giriş yapıldıktan sonra çıkan e-devlet simgesine tıklayarak şifresiz ve kolay bir şekilde e-devlet kapısına geçiş yapılabilmektedir.

QNB Finansbank İnternet Bankacılığında Ne Yapılabilir?

Müşteriler, hesaplarındaki bilgi ve hareketlere kolaylıkla ulaşabilmektedir. Farklı hesap türlerini açabilirler, döviz hesabı açabilirler ve hesaplarını kapatabilirler. Ek hesaplarının bilgilerini denetleyebilirler.

Müşterilere, hesapları arasında, başka kişilerin hesaplarına ya da başka bankalara hem Türk Lirası hem de döviz olarak para transferi imkanı sağlamaktadır. Diğer bankalara yapılacak para transferleri akşam saat 17.15’e kadar yapılmalıdır.

Müşterileri, internet bankacılığını kullanarak döviz, repo, fon, bono/tahvil, hisse senedi ve VİOP işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Kredi kartlarına ait ekstreleri, dönem içi hareketleri izleyebilirler. Bireyler kendi kredi kartlarının ya da farklı kredi kartlarının borçlarını ödeyebilirler. Kartlardan anında kredi veya nakit avans kullanma ayrıcalığını yaşayabilirler. Kredi başvurusunda bulunabilirler ya da ödeme planı görüntülenebilir.

QNB Finansbank internet bankacılığını kullanarak 200.000 TL (üst limit) EFT, 300.00 TL (üst limit) Havale, 1.000 – 200.000 TL Repo, 1.000 – 500.000 TL Vadeli Hesap Açma, 10 USD – 150.000 USD döviz alış/satış/arbitaj, 1 USD – 20.000 USD Yurt Dışına Para transferi gerçekleştirilebilir.

Yorum yapın

Krediler