QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Telefon Numarası Güncelleme

QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Telefon Numarası Güncelleme. QNB Finansbank nezdinde bulunan hesabınıza bağlı kişisel bilgilerinizi değiştirebilmeniz için internet bankacılığına girişiniz ile mümkün. Fakat İnternet bankacılığı girişi yapabilmeniz için gerekli olan telefon numarası, sim kart bilgisi gibi hususların bu mecradan değiştirilmesi mümkün değildir. Bu değişikliği yapabilmeniz için tek yol en yakın bir QNB Finansbank Şubesine gitmektir.

QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Telefon Numarası

İnternet bankacılığına giriş için 3d secure güvenlik sistemi kullanan bankalar mevcut telefon numaranız değiştiğinde, sim kartınızda değişiklik yaşandığında bloke edilerek bankacılık işlemlerine girişin önüne geçmektedir. telefon numarası yada sim kartında değişiklik yapan internet bankacılığı kullanıcılarına giriş için tek kullanımlık şifre gelmez ve bankacılık hizmetine giriş yapamazlar. Bu durumda kullanıcıların ilk etapta yapmak istedikleri QNB Finansbank Müşteri Hizmetleri numarası olan 0 850 222 0 900 ü aramaktır. Fakat bu numarayı arasanız ve müşteri ilişkileri temsilcisi ise görüşseniz dahi güvenlik amaçlı olarak bu güncelleme işlemini yapamazsınız.

Bankaların bir çoğunda internet bankacılığına giriş için ATM’ler aracılığı ile güncelleme söz konusu iken bu durum QNB Finansbank için geçerli değil. Bu hizmeti alabilmeniz için numaranız dahil diğer güncellemelerinizi en yakın bir banka şubesi üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. İlgili değişiklik için yapacağınız başvuru ile sisteme işlenen yeni bilgi kayıtlarınız neticesinde hızlı bir şekilde bulunduğunuz yerden bankacılık hizmeti almaya devam edebiliyorsunuz.

Gelişen teknolojiyi yakından takip eden bankalar kadar bankacılık işlemleri ile maddi açıdan dolandırıcılık gibi hususları  düşünen kötü amaçlı kişilerde takip edebiliyor. Bu tür uygulamalar ile müşterilerinin maddi ve manevi olarak mağduriyetlerinin önüne geçilmesi amacıyla atılan adımlar bulunuyor.  Kullanıcılarını daha güvenli ortamlarda işlem yapmalarını sağlamak adına atılan adımlardan bir tanesi olan sim kart bilgileri ve cep telefonu numarası zaman içerisinde değişikliğe uğrayabilir. Örneğin geçtiğimiz yıllarda özellikle 3g bağlantısından 4,5 g bağlantısı için milyolarca kullanıcı sim kartlarını değiştirmek zorunda kaldı. Bu değişiklik sonrası kullanıcılar bankacılık işlemleri için internet şubesine giriş yapamadı. Bu durumu aşabilmek için ise QNB Finansbank Telefon Güncelleme işlemi yapılmak zorunda kalındı.

Güncelleme işlemi yapabilmeniz için ise tek yapmanız gereken kimliğiniz ile birlikte bir banka şubesine başvurmak oldu. İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık girişleri için tek kullanımlık şifre gelmesi güvenlik amaçlı atılan adımların başında geliyor.

Yorum yapın

Krediler