Qnb Finansbank İnternet Bankacılığı Şifresini Öğrenme

QNB, QatarNational Bank kelimelerinin kısaltılmasından oluşan Katar merkezli ve Türkiye’de ticari faaliyetlerde bulunan finansal bir kuruluştur. QNB Finansbank İnternet Bankacılığı hem bireyler hem de esnaf kuruluşları için ticari faaliyette bulunan, ihtiyaçları kredi vererek karşılayan özel bir bankadır. Bireyler QNB Finansbankası ile kredi kartı işlemlerinde, kredi işlemlerinde bankanın şubelerini kullanabilecekleri gibi şubeye gitmeden internet bankacılığı kullanarak da bazı işlemleri kolaylıkla yapabilmektedirler.

QNB Finansbank İnternet bankacılığı Şifresinin Faydaları

QNB Finansbank internet bankacılığı ortamında şubede yapılacak birçok işlemin yapılmasına olanak sağlamaktadır. Hesaptan hesaba havale, başka bir banka hesabına eft, döviz alıp ve satma gibi yatırımlar internet bankacılığı kullanılarak yapılabilecek işlemlerdir. Ayrıca fatura ödeme, harç ödemeleri, hesaptan kredi ödemeleri, kart ekstresi ve dönem harcamalarını öğrenme gibi bankacılık işlemleri şubeye gitmeksizin öğrenilebilmektedir. Bütün bu işlemler için internet bankacılığı giriş kısmında banka müşteri numarası ya da T. C. Kimlik numarası ile finans şifre ilgili kutucuğa girilmelidir. Eksik veya yanlış girilme de internet bankacılığı giriş işlemi yapılmayacaktır.

QNB Finansbank İnternet bankacılığı Şifresi İlk Kullanımda Nasıl Öğrenilir?

QNB Finansbank internet bankacılığı butonu tıklanır. Çıkan sayfada Finans Şifre yoksa ya da Finans Şifre unuttuysanız butonu bulunmakta ve bu alana tıklatılmalıdır. Bu aşamadan sonra şifre için üç seçenek çıkmaktadır. Bunlar; Finans Şifre, cep şubesi ayarları ve sim kart bloke kaldırma şeklindedir.

Finans Şifre kutucuğu tıklatıldığında kredi kartı, banka kartı ve hesap numarası seçenekleri ortaya çıkacaktır. Bu aşamada QNB Finansbank İnternet Bankacılığı şifre öğrenme kredi kartı ile yapılacaksa bu seçenek seçilmelidir. Bu alanda kredi kartı bilgileri, kart güvenlik numarası, son kullanma tarihi ve müşterinin telefonu girilerek şifre öğrenilmektedir. Banka kartı tıklatıldığında da kredi kartı ile ilgili aynı durumlar burada geçerli olmaktadır. Hesap bilgileri tıklanarak şifre öğrenme de ise müşterinin hesap numarası, cep telefonu numarası, T.C. kimlik numarası girilerek şifre alınması sağlanmaktadır.

QNB Finansbank İnternet bankacılığı Şifresi Unutulduğunda Nasıl Öğrenilir?

Katar merkezli QNB Finansbankası’nın internet bankacılığı şifresi çeşitli nedenlerle unutulabilmektedir. Bu tür durumlarda QNB bankacılık web sitesine girilerek internet bankacılığına tıklatılmalı ve alt kısımda yer alan şifremi unuttum kutucuğu işaretlenmelidir. Bundan sonraki işlemler yukarıda anlatılan durumlarla aynı işlemlerdir. Kredi kartı, bankamatik kartı ya da hesap bilgileri doğru girilerek internet bankacılığı hızlı bir şekilde öğrenilmektedir.

Yorum yapın

Krediler