Yeni Kimlik Parasını Akbank Axess Kredi Kartı İle Yatırma

Yeni nesil kimlik kartlarına geçilmesinin ardından milyonarca kişi yeni kart talebi için Nüfus Müdürlüklerinin yolunu tuttu. Geçmiş dönemde elden nakit paralar ile yeni kimlik kartı tahsisi yapan Nüfus Daireleri yeni kimlik kartları ile birlikte bu işleme son verdi ve ücretlerde bankalar ile PTT şubelerine yatırılması gerekti. Bu anlamda tüm bankalar bu ücretin tahsilatını yapıyor. Fakat dijital bankacılığın ürünü olarak kişiler banka şubesi yada PTT lere gitmek yerine olduğu yerden bu ücreti ödemek istiyor. Bunun için de Akbank Axess Kredi Kartı ile yeni kimlik parası yatırma işlemi yapmak isteyenlerin adresi Akbank internet bankacılığı ve interaktif vergi dairesi oldu.

Axess Kredi Kartından Yeni Kimlik Parasını Ödeme

Akbank’a ait Axess ve diğer kredi kartı kullanan tüketiciler yeni çıkarmak istedikleri kimlik paralarını yatırabilmeleri için interaktif vergi dairesini seçebiliyor. Bunun için Nüfus Cüzdanı Bedelini Kredi Kartı ile Ödeme başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Burada karta yapılan ödemeler sisteme otomatik olarak yansıyor ve sizde Nüfus Dairesine gittiğiniz zaman işlemlerin başlaması sırasında bunu yetkili görebiliyor. Zaten paranızı yatırmamışsanız yetkili hiç bir şekilde size kimlik tahsisi yapamıyor.

Nakit Olarak Yeni Kimlik Parasını Ödeme

Nakit yatırmak istiyorsanız paranızı Akbank ATM’leri üzerinden de yatırabiliyorsunuz. Burada hesabınızın olmasına dahi gerek kalmıyor ve kartsız işlem menüsü ile harç ödemeleri üzerinden yeni kimlik parasını yatırma işlemini seçiyorsunuz. Burada dikkat etmeniz gereken husus kimlik çıkarılacak kişinin TC numarasının doğru yazılmasıdır. Aksi takdirde başka birilerinin parasını yatırmış olabilirsiniz. Para yatırma öncesi TC kimlik numarası yazdıktan sonra banka TC numarası olan kişinin adı ve soyadının ilk iki harfini gösteriyor ki buradan da kontrolü sağlanabilir. Nakit olarak yatırmanın diğer bir yolu da banka şubeleri. Buradan yine TC numaranız ile yeni kimlik parası yatırma işlemi yapabilirsiniz.

Akbank Direkt İle Yeni Kimlik Parasını Yatırma

PTT şubeleri ve Akbank şubeleri üzerinden para yatırmak istemezseniz diğer bir yolda Akbank Direkt ile giriş yaparak ödemektir. Akbank Direkt İle Anında 50 Bin Lira Kredi alabilme imkanı veren bu dijital internet bankacılığı sayesinde harç tutarlarını ve vergilerinizi de ödeme imkanınız bulunuyor. Ödeme esnasında banka size Axess Kredi Kartından Ödeme yada hesaptan ödeme seçenekleri sunuyor. Bu seçeneklerden birini seçerek yeni kimlik parası yatırma işlemini yapmış oluyorsunuz. Böylelikle nüfus dairesine giderek yeni kartınız için ilk adımı atabilirsiniz. Yoğun olarak çalışan Nüfus Müdürlükleri bu yoğunluğun önüne geçebilmek adına son iki yıldır randevulu olarak çalışıyor. Bu nedenle paranızı yatırsanız dahi randevu almadan gitmemenizi tavsiye edebiliriz. Bir diğer sorunda parasını yatırmasına rağmen yeni kimlik başvurusu yapmayanlar için. Bu kişiler yıl sonunu devirdikleri zaman zamlanan yeni kimlik ücretlerinin arasındaki fark nedeniyle sorun yaşayabiliyor. Bu nedenle yıl sonunu beklemeden randevunuzu alarak işlemlerinizi tamamlamanızı tavsiye edebiliriz. Aksi takdirde yeniden para yatırmak zorunda kalabilir hatta önceki yatırdığınızı alamayabilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler