Yeni Kimlik Çıkarma Parasını Yatırma ( ATM Nüfus Cüzdanı Bedeli Yatırma)

Bilindiği üzere kişilere özel üretilen nüfus cüzdanları fiziksel olarak değişikliğe uğradı. Bu değişiklik ile vatandaşların hepsi nüfus cüzdanlarını diğer bir deyişle kimlik kartlarını değiştirmek zorunda. Bu değişiklik için ise kart bedelinin yatırılması gerekiyor.

Nüfus Cüzdanları bedellerini yatırabilmeniz için birden fazla alternatifiniz mevcut. Nüfus Cüzdanı Bedelini İnternet üzerinden Kredi Kartı ile Ödeme en revaçta olanı. Bununla birlikte vatandaşların en iyi hizmet almasını amaçlayan devlet nüfus dairelerinin bulunduğu hükümet konaklarına PTT açılmasını sağladı. Zira buradan tüm ödemeler gerçekleştirilebiliyor. Bu imkanın yanında yine bankalara ait ATM’ler yine Hükümet Konağına yakın bölgelere konulan hizmet araçları arasında. Bu bankamatiklere de yatırabileceğiniz nüfus cüzdanı bedeli sizler için verilen bir hizmet oluyor.

Önemli not: Bu bedeli internet bankacılığı ile yatırmanıza olanak tanıyan yeni düzenleme faaliyete geçiyor. Ancak yine de şu an için kredi kartıyla ödemenin revaçta olduğunu söyleyebiliriz.

Banka şubeleri, PTT şubeleri gibi hususlardan uzak olarak kart kullanmayan kişilerin tercih edebileceği yeni kimlik çıkarma parasını ATM’den yatırma hızlı ve kolay bir alternatif.

Yeni çipli kimliklerin yürürlüğe girmesiyle birlikte eski kimler yenilenmeye başlandı. Kimlik değişimi zorunlu hale geldi ve 2019 yılından itibaren değiştirilmiş olması gerekiyor. Kimlik değişimlerinin 2023 yılına kadar değiştirilebileceği de söyleniyor. Kimlik değişikliği yapmadan, yapılacak ilk işlem anlaşmalı bankaların ATM’lerinden para yatırmanız gerekiyor.

ATM’den parayı yatırdıktan sonra, bir fotoğraf stüdyosuna gidip nüfus kimlik değişimi için biyometrik fotoğraf çektirmeniz gerekiyor. Para yatırma işlemi ve fotoğraf çekiminin ardından, nüfus müdürlüğüne gidip randevu alınması gerekiyor.

Yeni Kimlik Çıkarma ATM’den Para Nasıl Yatırılır?

Kimlik değişimi ve doğum kimliği çıkarmak için 18,5 TL, kimlik kartınız kaybolduğu için kimlik çıkaracaksanız 37,5 TL para yatırmalısınız.

Yeni Kimlik Çıkarmak İçin Ziraat Bankası ATM’den Para Yatırma İşlemi

Ziraat Bankası ATM’sinden kartsız işlem düğmesine tıklayın.

Sırasıyla öde işlemleri, vergi ödemeleri, kimlik yenileme, yeni kimlik işlemleri menüsünü takip edin.

TC kimlik numarasını girdikten sonra yapmak istediğiniz işlemi seçin. (kimlik yenileme)

Tüm işlemleri yaptıktan sonra para yatırma bölmesine paranızı koyun. Para yatırma işleminin ardından, diğer belgelerle nüfus müdürlüğüne gidiniz.

Nüfus Müdürlüğüne Randevu Nasıl Alınır?

www.ekimlikrandevu.nvi.gov.tr adresinden veya 199’u arayarak randevu alabilirsiniz. Nüfus Müdürlükleri vermiş oldukları pasaport, kimlik ve diğer nüfus kayıtları gibi hususlar nedeniyle oldukça yoğun günler geçiriyor. Bu nedenle alınan randevular bölgenin yoğunluğuna göre üç ay sonrasına da verilebiliyor. Bu durumda aciliyet yaşamanız halinde yeni kimliğinizi alamayabilirsiniz. Bu gibi hususlardan uzak olmak adına son aşamaya kalmadan randevu alınarak yeni kimliklerin çıkarılması mantıklı olabilir. Zira Nüfus müdürlüğüne ben geldim bana yeni kimlik verin deme gibi bir şansınız olmuyor.

Yeni Kimlik Ücreti Yatırılan Anlaşmalı Bankalar

Ziraat Bankası, Akbank, Aktif Yatırım, Albaraka Türk Katılım, Anadolubank, Alternatifbank, Arap Türk Bankası, Cıtıbank, Denizbank, Burganbank, Fibabanka, Finansbank, HSBC, ICBC Turkey, INGbank, Kuveyt Türk Katılım, Odeabank, PTT, Şekerbank, Turkishbank, TEB, Turklandbank, Garanti Bankası, Türkiye Finans Katılım, Halkbankası, Türkiye İş Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Katılım Bankası’dır.

“Yeni Kimlik Çıkarma Parasını Yatırma ( ATM Nüfus Cüzdanı Bedeli Yatırma)” üzerine bir yorum

  1. Merhaba. Yazı açıklayacı olmuş. Tüm vergilerin ve harç bedellerinin buradan ödendiğni bilmiyordum.

    Yanıtla

Yorum yapın

Krediler