Ziraat Bankasının Verdiği Konut Kredisi Türleri

Bankaların ev olarak tahsis ettiği kredinin genel adı konut kredisi olarak geçiyor. Fakat bu kredinin tahsisinde ve avantajlı yönleri olması nedeniyle bankalar kişilerin ve evlerin durumlarına göre kredi verebiliyor. Bu anlamda Ziraat Bankasının verdiği konut kredisi türleri de çeşitlilik taşıyor. Bu krediler kısaca;

Başlıcaları bu krediler. Bu kredilerin tahsisinde farklılık olması nedeniyle başvurular da farklı gelişiyor alınan kredinin ödemeleri ve faiz oranları da değişkenlik gösteriyor.

Almak üzere olduğunuz evin finansman desteğini hangi bankadan alacağınıza elbette siz karar vereceksiniz. Bu konuda bir bağlayıcılık bulunmuyor. Fakat size olan bağlayıcılığı faiz oranının düşük olması, vadesinin uzun olması, masrafsız olması, sizin için daha düşük oranlardan ücretler çıkartılması olabilir. Sonuçta vereceğiniz paralardan düşüş olacağı için böylesine yüksek tutarda bir harcamanız için en düşük masraflar sizin yararınıza olacaktır.

En Cazip Konut Kredilerinden Birisi Ziraat Bankasında

Devlet bankaları içerisinde en cazip konut kredisi faizleri sunan banka Ziraat Bankası. Bunun nedeni hem devlet yoluyla olması, hem güvenilir olması, hem her yerde en azından bir şubesinin olması hem de genel olarak bakıldığında en düşük faiz oranlarını tüketicilerin hizmetine sunması diyebiliriz. Bu gibi onlarca neden bulunmak istenilse bulunabilir.  Fakat özellikle Masrafsız Konut Kredisi veriyor olması bile finans desteğinin alınması amacıya Ziraatin seçilmesine neden olabilir.

Ekonomi dünyasında yayılan haberlere göre Konut Kredisi Faiz Oranlarında Düşüş yolda. Bu haber ne kadar gerçekçi olur, ne kadarı yaşanılır bu bilinmez fakat Ziraat Bankası müşterilerine sunduğu krediler arasında konut kredisi her daim revaçta. Kredi hesaplama oranlarına girdiğiniz zaman sizin ödeme gücünüz ile almanız gereken tutarlar arasında büyük farklılıklar görebilirsiniz. Zira bunun sebebi faiz oranlarının çok yüksek seviyelerde olması. Bundan birkaç ay öncesine kadar tüketici kredisi oranları dahi bu oranların yaklaşık yüzde 70 daha aşağısındaydı.

Ortaklaşa Konut Kredisini Avantaja Çevirin

Farklı isimler altında size pazarlanıyor olsa da aslında kredinin genel adı konut kredisi. Fakat bu alternatifler de alınması sırasında değerlendirilmeli. Birkaç arkadaş birlikte bir konut alımı yapmak istiyorsanız burada size kredi tahsisindeki limit yeterli olmayabilir. Bu durumda ortaklaşa konut kredisi almak sizin için bir avantaj doğurur ve almak istediğiniz eve sahip olabilirsiniz.

Ya da bir inşaatınız bulunuyor ve bu inşaatı tamamlayamadınız. Bunun nedeni ise finans desteğinizin olmaması. Bu durumda yapmanız gereken Ziraat Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi almak olacaktır. Sonuçta maddi olarak işiniz görülürken aynı zamanda kendi evinizin konforunu yaşayacak olursunuz.

Ev alımında mutlaka incelenmesi gereken Ziraat Bankasının verdiği konut kredisi türleri sizler için ayrıntılarına bakıldığında çok daha avantaj sağlayacak bir bankacılık ürünü olabilir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma

Yapılandırma işlemi daha önce almış olduğunuz banka üzerinden gerçekleştiriliyor. Ziraat Bankası şubelerinden konut kredisi almışsanız ve zamanla kredi faizlerinde iyileştirmeler yapılmışsa bu işlem için bankanıza yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz. Bu durumda yeni bir ödeme planı çıkartılır ve daha öz faiz ödemeye başlarsınız.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Güncel Tüketici Kredisi Faizleri ve Başvuru Yolları başlıklı makalemizde güncel kredi faizleri, kredi hesaplama ziraat ve ziraat kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
Masrafsız Konut Kredisi Ziraat Bankası’ndan

Türkiye’de en hızlı ulaşabileceğiniz bankalar arasında ilk sırada yer alan Ziraat Bankası Masrafsız Tüketici Kredisi tahsisi yaptığını daha önceki yazılarımızda...

Kapat