Yeşil Ev Konut Kredisi Ziraat Bankası’ndan

Günümüz gelişen teknoloji ile birlikte enerji verimliliğine dönüşen verimli bir dönemi kapsıyor. Bu anlamda enerji verimliliğini sağlayacak hususlar bulunuyor ki, bu hususlar ile kişi ve milli ekonominin tasarrufları söz konusu. Enerji verimliliğine dikkati çekmek, tasarrufları maksimum seviyeye çıkarılması için atılan hususlardan birisi de konutlara verilecek olan enerji kimlik belgeleri. Sizlere daha önce Enerji Kimlik Belgesi için ayrıntılı bilgiler sunmuştuk. Bu bilgiler eşliğinde konutlarda oluşturulacak olan zorunlulukta süre uzatıldı. Her ne zaman bu işlem için zaman olsa da, aslında konut sahibi olan kişilerin cebine olumsuz yansıyan bir durum. Buna rağmen Ziraat Bankası bu kimliği alan kişi ve kuruluşlara sağladığı Yeşil Ev Konut Kredisi ile önemli avantajlar sağlıyor. Sizde evinizi tasarruflu hale getirirseniz yeşil ev konut kredisi Ziraat Bankası’ndan çok daha avantajlı oranlara veriliyor.

Enerji Tasarruflu Evlere Yeşil Ev Kredisi

Sunulan enerji kimlik belgelerinde konutunuzun durumu ve verimliliğine göre bir sınıflandırma söz konusu. Bu sınıflandırma ile en verimli konutlara sağlanan bu kredinin avantajını yaşayabilirsiniz. Enerji Kimlik Belgesinde gösterilecek olan enerji performansınız en az A ve B olması gerekiyor. Daha düşük seviyeli konutlar için bu oranlardan alabilmeniz mümkün değil.

Konut kredilerinde maksimum vade Ziraat Bankasında 120 Ay. Bu nedenle yeşil ev konut kredisi almanız halinde de en fazla 10 yıl süre ile kredi alabiliyorsunuz. Daha uzun vadelerde alabilmenizin yolu yok. Yine konut kredisinde ve ortaklaşa konut kredisinde olduğu gibi alacağınız ev için banka ipotek tesis ediyor. Borcun bitmesi halinde de bu ipoteği kaldırıyor ve evin gerçek sahipleri konumuna geliyorsunuz. Krediyi alan kişinin kredi notu ve buna bağlı etkenlere bağlı olarak ek teminat talep edilmesi de söz konusu olduğunu hatırlatmak isterim.

Esnek Ödemeli Yeşil Ev Konut Kredisi

Yeşil ev konut kredisinin ödemelerinde istenildiği zaman esneklikler sağlayabilirsiniz. Bu esneklik ödeme yapısı ile alakalı. Yani esnek ödeme planı halinde bu plana göre ödemelerinizi sağlamanız mümkün.

Yeşil ev konut kredisi alımı sonrasında evin vadesi boyunca kendinize hayat sigortası yaptırmanız gereken hususlardan. Bununla birlikte yaptıracağınız konut kredisi ve zorunlu deprem sigortaları da Ziraat Bankası bünyesindeki Ziraat Sigorta şirketlerince gerçekleştirilmek zorunda.

Yorum yapın

Krediler