Ortaklaşa Konut Kredisi Ziraat Bankası’ndan

Ziraat Bankası konut kredisi tahsislerinde bir ayrıcalık göstererek iki ile beş kişilik gruplar halinde yapılacak olan konut alımları için kredi tahsisi yoluna gitti. Ziraat Bankası Ortaklaşa Konut Kredisi olarak sunduğu hizmet kişilerin gelir beyanları ile daha yüksek oranlarda taksit ödeyebilmelerinin yolunu açtı.

İlk duyulduğunda yani size uzak gelebilecek bir hizmet olsa da, toplu konut alımları için mantıklı bir adım olabilir. Burada alacağınız konutun yüksek bedelini kredi ile karşılamış oluyorsunuz. Karşıladığınız kredinin taksitleri ise daha yüksek tutarlarda olabiliyor.

Kaç Kişiyle Konut Kredisi Alabilirim?

Ziraat Bankası Ortaklaşa Konut Kredisi alabilmeniz için en az 2 kişi en fazla 5 kişi olmanız gerekiyor. Aksi takdirde bu kredi hizmetini alamıyorsunuz. Ayrıca bu ortakların hepsi kredi kullanabilirken bir kaçı da kullanabiliyor ki bu da ortakların hepsinin kredi almasına gerek kalmıyor.

Birkaç kişinin toplanarak toplu halde konut alamı yapabildiklerinde finansal desteği veren Ziraat Bankası bu kredi için vadesini maksimum 120 ay üzerinden yani on yıl için verebiliyor.  Normal konut kredisindeki tüm olanaklar bu hizmet için de geçerli. Ödediğimiz tüm masraflar konut kredisi tahsisi için yapılanların aynısı. Bu nedenle konut kredisi masrafları başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Ortaklaşa Konut Kredisinde Yaptırılacaklar

Ziraat Bankası Ortalaşa konut kredisi alımı sonrası verilen kredilerin karşılığı olarak alınan konutlara ipotek konulması söz konusu. Bu ipotek olmaması halinde de krediyi alamıyorsunuz. Ayrıca bu kredi ürününü almanız halinde vadesi boyunca hayat sigortanızı, konut sigortanızı ve zorunlu olan DASK deprem sigortanızı yaptırmakla yükümlüsünüz. Ziraat Bankası güncel kredi faiz oranları ve başvuru yolları hakkında yazımız ile nasıl krediye başvurabileceğinizi, nasıl kredi alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Başvuru İçin Banka Şubesi

Diğer bankalarda bir eşi benzeri olmayan ortak çekilen konut kredisi olayı hakkında daha ayrıntılı bilgileri Ziraat Bankası şubelerinden ve müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz. Sonuçta başvuru yapmak içinde bu banka şubelerini ziyaret etmeniz gerekir. Fakat dijital ortamda da krediyi başvuru imkanınız mevcut. İsterseniz SMS ile de başvuru yapabiliyorsunuz fakat ortak yapılacak bir başvuru olduğu için banka şubelerini tercih etmeniz doğru adım olabilir.

Yorum yapın

Krediler