Maaşımı Elden Alıyorum Kredi Çekebilir miyim?

Kredi alımı taleplerinde bankanın talep edenden ilk isteği aylık düzenli gelirini gösteren bele yada yazıdır. Maaşınızı elden alıyorsanız burada sorgulanacak hususlar vardır. Çünkü yasal olarak çalışan herkes parasını banka hesabı üzerinden almalı ve kayıtlara geçmelidir.

TÜYO: BAZI ÇAKAL PATRONLAR MAAŞI ELDEN VERİP SGK’YA DÜŞÜK GÖSTERMEKTELER. İŞTE BU GİBİ DURUMLARDA MAALESEF KREDİ ALABİLMENİZ ZORLAŞACAKTIR. Bu gibi ihtimallere cevaz vermemek için maaşınızı elden değil de bankadan talep edin. Ayrıca banka havalesinin bizzat sizin hesabınız açıklamalı olarak gönderilmesine dikkat edin. Patronlar vergiden yırtacak diye sizin emekliliğiniz, hayalleriniz yanmamalı. Bilinçli olursanız size bu tarz kötü teklifler yapamayacaklardır.

Elden maaş söz konusu ise bu durum kaçak çalışma ve çalıştırma statüsünde işlem görür. Bu nedenle gelirinizi ispat edemezseniz bankada size kredi vermek istemez. Her ne kadar istisnai durumlar olsa da normali maaşını elden alanlara kredi tahsisi yapılmaz.

Maaşını Elden Alanların Kredi Başvurusu

Maaş belgenizin olmaması sizin başvuru yapamayacağınız anlamına gelmiyor. Durumu değerlendirmeden karar vermek yanlış olur. Bu nedenle ilk yapmanız gereken bankaların başvuru yollarını kullanarak kredi başvurusu yapmaktadır. Güncel en hızlı başvuru ve yanıt alma yolu SMS KREDİ BAŞVURULARI ile yapılabiliyor. Bunun için bankaların başvuru yapmada kullandıkları SMS numarası önemli. Farklı bilgiler talep ediliyor olsa da TC numara, gelir, talep edilen kredi tutarı ortak istenen bilgiler oluyor. Talep sonrası cevap yine telefonunuza mesaj yoluyla geliyor.

Hemen Kredi Alabilmeniz İçin Yapmanız Gerekenler

Gelir belgesiz kredi almanın yolu kesin olarak kefiller vasıtasıyla alınabiliyor. Alacağınız tutarda önemli ki yüksek tutarlar verilmeyebilir. Uygun tutarlara da kefil veya kefillerin imzası karşılı uygun bulunacaktır. SMS kredi başvurusu ile onay gelmeyebilir. Fakat geliri olan bir kefil ile banka şubesinden başvuru yapmanız halinde onay almanız daha kolay olur. Başvuru öncesi sizin ikametiniz ve kimliğiniz yeterli olurken kefilinizin aynı zamanda gelir belgesi de olması gerekir ki kredinizi hemen alabilesiniz.

Kefil dışında geliri olmayan yada belgeleyemeyenlerin kredi alabilmelerine olanak kılan hizmet ise ipotekler karşılığı olabiliyor. Yani alacağınız kredi tutarı karşılığını gösterebileceğiniz mal varlığınıza ipotek konulması halinde alabiliyorsunuz. Taşınmaz varlıklar üzerinde yapılan ipotekler ayrı bir sorun teşkil edebiliyor. Zaman içerisinde ödenemediğinde size büyük problemler yaşatabilir. Bu nedenle ipotekle kredi alımı üzerinde durulması gereken bir husus.

Maaşını Elden Alanların Kredi Kartı Başvurusu

Gelir belgesi olmayan kişilerin daha doğrusu maaşını elden alan kişilerin kredi kartına başvuruları da söz konusu. Bu başvuru için bankalar genel olarak artık gelir istemiyor. Burada kart alımı daha kolay hale gelmiş durumda. Bu durumda başvurunuzu yine SMS ile Kredi Kartına Başvuru yoluyla yapabiliyorsunuz.

Eğer maaşınızı elden aldığınıza dair çalıştığınız iş yerinden ıslak imzalı ve kaşeli bir yazı alabilirseniz bu takdirde bunu sunarak şansınızı denemeniz söz konusu olabilir. Ancak çoğu şirket vergisel mevzuattan korktuğu için bu tarz evrakları kamu tüzel kişiliğe sahip bir kurum olan bankaya ibraz edilmek üzere vermek istemiyor. Ancak eğer çalıştığınız firmada sigortalı idiyseniz korkacak bir durum yok işvereniniz açısınıdan.

Bankalardan kredi ve kart alımına engel olan en büyük neden kredi notunuzun düşük olması. Bununla birlikte gelirinizi belgeleyemez olmanızdır. Fakat maaşınızı elden alıyorsanız yine bir ihtimal kredi ve kart alma alternatifiniz bulunur. Fakat notunuz düşükse bu düşüklüğe bankalara olan borcunuzun ödenmemiş olması neden olmuşsa kredi alabilme ihtimaliniz neredeyse hiç yoktur.

Yorum yapın

Krediler