Kredi Kartı Yasal Takip Kaldırma Nasıl Olur?

Size tahsis edilen limitli kredi kartının limitlerini sonuna kadar kullanmasanız dahi aylık düzenli olarak kesilen hesap özeti ile size borç ekstresi gönderilmektedir. Bu ekstreye göre borcunuzun da en azından asgari tutarını ödemekle yükümlüsünüz. Tabi bu borcun asgarisini ödemez ve ödememekte ısrarcı davranırsanız yasal takip süreci başlar ve icra işlemleri söz konusu olur. Yasal takip sonucunda kişiler bu takip sonuçlarına katlanmak zorunda kalır. kredi kartı yasal takip kaldırma işlemi ise oldukça zorlu ve uzun bir süreç gerektiriyor.

İcra takibi ne zaman başlar diye bir sorunuz olabilir. Bu husustaki ayrıntılı yazımız size faydalı olacaktır. Burada belirtilenler bir kenara size başlatılan borç hukuku ile ilgili işlemler bundan sonraki tüm bankacılık işlemlerinizi etkileyecektir. Etkilenen en büyük husus ise bankalardan alacağınız kredi ve kredi kartları üzerinde olur. Çünkü hem yasal olarak hem de bankaların yanaşmaması nedeniyle sizler banka ürünü alamaz haline gelirsiniz. İdari takip ile başlayan süreç sizi zorlu bir viraja sokar. Burada idari takip süreci sizin icraya verilmeden öncesi durumunuzu teşkil etmektedir.

Ödemediğiniz borçlarınızdan dolayı oluşacak masraflar ve temerrüt faizi ile birlikte mevcut borcunuz artar. Sizin için daha masraflı hale gelir. Normal ödeyeceğiniz borçlardan fazlasını icra ile ödemek zorunda kalırken aynı zamanda kredi yasaklısı konumuna düşersiniz.

Kredi kartı borçlarınızı icralık olsanız da olmasanız da 90 günlük idari takip süreci içerisinde ödemezseniz tüm sorumlulukları üzerinize almış olursunuz. Bu süre sonunda avukata verilen dosyalar eşliğinde icraya verilirseniz ve sizde bu icra işlemi sonrası borçlarınızın tamamını öderseniz olumlu bir adım olur. Fakat bu durum sizin sadece yasal takip sürecini kaldırma işlemi ile sonuçlanır. Yani borçlarınızı ödemeniz halinde kredi kartı yasal takip kaldırma işlemini yapmış olursunuz.

Kredi Kartı Yasal Takip Sorgulama

Kredi kartı borçlarınız ile ilgili tüm ayrıntılı bilgileri bankanızdan alabiliyorsunuz. Bankanın ATM’leri aracılığıyla da bu bilgilere ulaşmak mümkün. Fakat yasal süresi geçtikten sonra borç ödememe durumunun devamı ile kartınız kullanıma kapatılmaktadır. Kapatılan kredi kartı ise ATM’lere takıldığında işlem yapılması engellenmiş olur ve kartınıza bankamatik el koyar. Size iadesini sağlamaz. Kredi kartı yasal takip sorgulama işlemini yapabilmeniz için banka şubesini ziyaret etmelisiniz ya da bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak bilgi almalısınız. Zaten yasal takibi başlayan kartınız ile ilgili borç tahsili için size icra tebligatı gönderilecektir. Bu tebligat ile de bilgi edinilebiliyor.

Webkredi.org

Yorum yapın

Krediler