Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Saat Kaçta Kesilir?

Özellikle ödeme yapacak kişilerin mevcut hesap kesimini bekliyor olması kredi kartı hesap kesim tarihi ve hesap kesiminin saat kaçta olduğunu sorguluyor olmasının nedeni mevcut yapacağı harcamanın ödemesini bir sonraki hesap kesimine aktarmak istiyor olmasıdır. Bu sayede kişi bir sonraki ay ödeme yapmak ister ve kendisini bir ay daha rahat tutma çabasına girer.

Kredi Kartı Hesap Kesim Saati

Kredi kartı tahsisi sırasında banka sizden kartınızın borcunu ödeme tarih aralığı için bir öneri sunar. Bu öneri ile sizin gelirinizin oluştuğu tarih ile ödeme aralığı sayesinde mağdur edilmeden borçlarınızı ödemiş olursunuz. Burada hesap kesimi tarihini seçemeseniz de son ödeme tarihini siz kendiniz seçebilirsiniz. Bu sayede maaşınızı aldıktan sonra ödeyebilmek için size zaman kalır ve tatil günleri de girmiş olsa borçlarınızı ödemiş olursunuz. Bankalar son ödeme günü belli olan kredi kartlarının hesap kesim tarihlerinde zaman zaman değişikliğe gidebiliyor. Bu değişikliğin uygulanmasında size bildiri yapıması söz konusu. Bildirimin yapılması size gelen kredi kartı ekstresi ile oluyor. Bu ekstre üzerinde hesap kesim tarihinin yanı sıra bir sonraki hesap kesim tarihinin görünüyor olduğunu hatırlatalım. Çünkü insanlar genelde bu ekstrelerini incelemekten uzak hareket ederken, bir çoğu mail kullanmadığı için eline ulaşmıyor. Bu kişilere posta yoluyla gönderiliyor olsa da postaların da kişilere ulaşıp ulaşmadığı bir handikap.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi

Bankaların kredi kartı hesap kesim tarihi belli olmasına karşın bu kesimin hangi saatte yapılacağına dair bir kanısı bulunmamaktadır. Yani gün içerisinde herhangi bir saat diliminde kredi kartınızın hesap kesimi gerçekleşebilir. Bunun için bir bilgiye sahip olmamış olmanız sizin öğrenememeniz anlamına gelmemektedir. Bu hizmeti öğrenebilmek için bir banka şubesine başvursanız da en mantıklı adım telefon bankacılığıdır. Hesap kesimi için henüz yapılmamış olsa dahi ilgili departmana ulaşarak mevcut kredi kartınızın hesap kesimini de günü gelmişse yaptırabilirsiniz. Müşteri temsilcileri talep olması halinde bu isteğinizi geri çevirmez. Yapmanız gereken hesap kesiminin gerçekleşmesi için bir talimatınız olabilir. Akbank Axess kullanıcıları için Axess Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Saat Kaç başlıklı yazımızı inceleyebilir.

Hesap Saat Kaçta Kesilir?

Siz hesap kesim saatini sorgularken belki de bu işleminiz gerçekleşmiş olabilir. Özellikle internet bankacılığını kullanıyorsanız bunu öğrenebilmeniz için internet şubesine girmeniz ve kredi kartı sayfasından takip edebilirsiniz. Yine takibini yapabileceğiniz yer cep şube. Akıllı telefonlar üzerinden bankanızın uygulaması ile bu işlemi takip edebilirsiniz.

Banka hesap kesimi sonrası size ekstrenizi mail yoluyla hesabınıza gönderiyor. Bu durumda mailiniz cep telefonuna bağlıysa zaten bankanın mailini almanız ile hesap kesiminin gerçekleştiğini de görebilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken harcamanızı da yapabilirsiniz. Belki kesimle ilgili olmayabilir fakat Kredi Kartı Son Ödeme Tarihi Saat Kaç yazımızda belirttiğimiz hususlarda da ödeme imkanlarına ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler