Akbank Axess Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi ve Saati Kaç?

Tahsis edilen kredi kartlarının kişinin isteğine göre belli bir hesap kesim tarihi bulunmaktadır. Bu tarihin kişinin talebi doğrultusunda yapılmasında amaç ödeyebileceği bir tarih aralığının seçilmesidir. Gelirine göre kişi bir tarih belirler ve o tarihte ödeme tarih aralığı belirlenir. Kişilerin bu tarihi belirlemesine rağmen yapacakları alışverişler ile ödemelerin de kesim tarihinin sonrasına ertelenmesini ister.

GENEL BİLGİ: Beyler bu hesap kesim tarihlerini başta siz belirleyebiliyorsunuz. Ancak ifade etmek isterim ki bazı bankalar maaş günlerinden hemen sonrası olacak şekilde kendileri belirlemektedir. Bu bilinçli bir stratejidir. Bu sayede kişilerin bir önceki aydan borçlarını henüz para başka bir yere harcanmadan ödenmesini “teşvik etmiş” olacaklardır.

Bunun için bu tarihin yanında hangi saatte kesileceği üzerinde bir bilgi edinme içerisine girmesi olağandır. Akbank Axess Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi ve saati de bu merak edilen kart bilgileri içerisinde yer alır. İsterseniz Akbank Axess kredi kartı saat kaçta kesilir, axess kredi kartı hesap kesimi ne zaman yapılır, akbank axess kredi kartı hesap ekstresi nasıl gönderilir, nasıl öğrenilir bu sorulara cevap bulalım.

Axess İnternet Bankacılığından Hesap Kesimi

Axess Hesap Ekstresinin saat kaçta kesildiği hakkında net bir cevap vermek yanlış olur. Zira milyonlarca kart sahibinin kesim tarihi aynı gün ve aynı saatte yapılması beklenemez. Bunun için sistem içerisinde belli bir saat aralığında tüm Akbank Axess Kredi Kartı Hesap Kesimi yapılır. Bu kesim ise size net olarak en doğru internet bankacılığı girişi sonrası kredi kartı bölümünde bulunabilir. Burada kartınızın borcu ve asgari ödeme tutarı görünüyor olması halinde kartınızın ekstresinin kesildiğini anlayabilirsiniz.

Telefon Bankacılığından Hesap Kesimi

Diğer bir öğrenme yolu da 444 25 25 Akbank Telefon bankacılığı ile olabiliyor. Dilerseniz buradan arama sonrası kredi kartı hesap bilgilerini öğrenme için atacağınız adım neticesinde Akbank Axess Hesap Kesimi yapılıp yapılmadığını da anlayabiliyorsunuz. Burada ekstre tarihi itibariyle borcunuzu ve kalan limitleriniz hakkında bilgi edinebiliyorsunuz.

Banka Şubesinden Hesap Kesim Tarihi ve Saati

Akbank müşterilerine hesap kesimi sonrası bir Axess ekstresi göndermektedir. Bu gönderim işlemi kişinin talebine göre değişiklik gösterir. Kişi eğer posta yoluyla istiyorsa PTT kanalıyla sistemde kayıtlı adresinize gönderilir. En kolay yolu da e-mail yoluyla istenilmesidir. Sisteme kayıt ettireceğiniz e-mail adresine banka aylık düzenli bir şekilde hesap ekstrenizi gönderebiliyor. Akbank Axess Kredi kartı hesap kesim tarihi saat kaç diye bir sorunuz bulunuyorsa bunlardan bir yolu da banka şubesine gitmek olacaktır.

E-Mail İle Hesap Ekstresi ve Saati

Akbank kart bilgileri ve hesap özetleri ile ilgili ayrıntılı bilgi edinebileceğiniz en doğru ve kısa yol Akbank Direkt üzerinden yapılabiliyor. Burada kayıtlı bir mailiniz yok ise 444 25 25 numarayı arayarak mailinizi kayıt ettirebilirsiniz. Bu durumda banka size yine gerekli desteği her koşulda sağlamaya çalışıyor. Örneğin mailiniz kayıtli ise yine ekstre isteyebiliyorsunuz. Bunun için sistemde kayıtlı telefon numaranız üzerinden E yazdıktan sonra 4566 ya mesaj göndermeniz halinde sahibi olduğunuz kredi kartının ekstresi adresinize gönderiliyor.

Genelde posta yoluyla gönderilen ekstreler size geç ulaşabiliyor. Bunun için en doğru ve mantıklı yol internet üzerinden edinebilmenizdir. Zaten Akbank Direkt kullanıcısıysanız buradan giriş yaparak ekstrenize ulaşabiliyorsunuz. Fakat kullanıcı değilseniz Bu durumda telefon bankacılığını yada banka şubesini kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Kredi kartı hesap kesim tarihi saat kaç başlıklı yazımızda bu konulara ayrıntılı yer vermiş olsak ta; bu durum bankalara ve bankaların kartlarına göre değişiklik gösterebiliyor.

Yorum yapın

Krediler