Akbank ATM Para Yatırırken Sıkıştı. Hesaba Para Yatmadı Diyenler Buraya

Akbank ATM Para Sıkışması. Dijital olarak çalışan bankamatikler aynı zamanda para haznelerindeki mekanik ürünler ile de destekleniyor. Burada dijital arızaların yanında mekanik arızalarda söz konusu. Sürekli para yatırma ve çekme işlemine konu olan para hazneleri zamanla yıpranıyor ve para alamaz hale gelebiliyor. Bu durumda tüketici bu hazneye para yatırmak üzere para koyduğunda sıkışan parayı güven amacıyla ATM alırken bankamatik kartını da hemen çıkartıyor. Bu durumda para ATM de kalmasına karşın para hesaba geçmemiş oluyor. Bu durum elbette tüketiciyi endişelendiriyor ve bir anda ne yapacağını şaşırıyor. Akbank ATM para yatırırken sıkışmış ise paranız hesaba yatmamış ise konu hakkında ayrıntı öğrenebileceğiniz tam adrestesiniz.

Akbank ATM Para Sıkışır, Hesaba Yatmazsa

Bankamatikler sürekli hizmet vermelerinden dolayı onlarında belli bir çalışma miadı bulunuyor. Bunun için banka yetkilileri sürekli bakımlar sağlıyor olsa da muhtemel oluşan arızalar ile tüketiciler yani vatandaşlar karşılaşıyor. Bankamatiklere para yatırma ve çekme limitler ve sınırlı sayılarda gerçekleştiriliyor. Bu anlamda Akbank ATM Para çekme ve yatırma limitleri incelemeniz gereken sınırlardan ibaret. Para sıkışmasının iki açıklaması bulunabilir. Birisi para haznesinin yıpranması ile hasar görmesi sonrası arızalanması, diğeri ise gereğinden fazla para yatırmaya çalışmış olmanızdır. Haznenin belli kapasitesi vardır. Bu kapasitenin üzerinde para yatırma işlemi yapmanız halinde paranız sıkışır ve ATM paraya el koyar.

ATM Parayı Hesaba Geçirmezse

Akbank AtM Para Yatırırken sıkıştı, hesaba para yatmadı ise burada yapmanız gereken ilk husus hemen Akbank müşteri hizmetlerini aramak. Arayacağınız numara 444 25 25. Ve bu numarayı hesabın sahibi olduğu kişinin sistem içerisinde kayıtlı olan telefon numarasından yapmanız gerekiyor. Ve elbette hesap sahibinin araması ilk şart. Çünkü aradıktan sonra kişinin numarasına göre belli kriterler sizden isteniyor. Bu kriterlere doğru cevap vermediğiniz takdirde size müşteri hizmetleri yardımcı olamıyor.

İlgili Yazı : ATM’den Parayı Almayı Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Müşteri Hizmetleri Ne Soruyor?

Akbank AtM para sıkışması neticesinde aradığınız müşteri hizmetleri sizden öncelikle TC numaranızı istiyor. Ardından Annenizin kızlık soyadının harflerinden soruyor. Bu genelde iki ve son harfi olabilir. Yada kişinin soyadının uzunluğuna göre değişebilir. Bundan sonra yetkiliye bağlandığınızda ilk soru nüfus cüzdanınızın seri numarası oluyor. Bu nüfus cüzdanınız yanınızda değil ise ikinci olarak ehliyetinizim belge numarası oluyor. Bu numarayı verdikten sonra adresiniz sorgulanıyor. Adreste tam adres olarak verilmeli ve il ilçe olarak ta ayrıca belirtilmelidir. ATM’nin numarası önem arz ediyor. Bu numarayı vermeniz halinde incelemeye alınıyor.

Akbank ATM Numarası Nasıl Alınır?

Akbank ATM numarasını alma yöntemi dijital yoldan. Kartsız işlem yapmanız yeterli. Bunun için giriş tuşuna basamanız size ekranda numaranın görünmesini sağlıyor. Sol üst kısımda ATM numarası yer alıyor. Bu numarayı müşteri temsilcisine vermeniz gerekiyor ki bu ATM’deki para durumu araştırılabilsin.

Tüm bu bilgiler sonrası yetkili işlem yapmaya başlıyor. Yatırdığınız toplam para miktarını isteniyor. Daha sonra size bir kayıt açılıyor ve bu kayıt sonrası size dört iş günü içinde bilgi verileceği belirtiliyor. Aynı şekilde bu bildirim cep telefonunuza SMS ve mail adresinize de mail olarak gönderiliyor. Referans numarası 10 haneden oluşuyor ve bu bildiriminizi de güncel olarak Akbank Direkt iletişim menüsünden, Akbank.com adresinden ve bize ulaşın menüsünden takip edebiliyorsunuz. Takip için referans numarası önemli.

Müşteri Temsilcisine Hemen Nasıl Bağlanırım?

Banka müşteri temsilcilerine bağlanmak zor bir husus. Numaralar arasında kalırsınız. En hızlı bağlanma işlemi kayıp ve çalıntı menüsü. Burada direk size müşteri hizmetleri canlı olarak cevap veriyor. 444 25 25 numarayı aradıktan sonra 6 numarasını tuşlamanız sizi kayıp çalıntı için yetkiliye bağlıyor. Bu bağlantı sonrası durumunuzu anlatır size yardımcı olmasını isterseniz muhtemelen yetkililer ilgili kişiye sizi aktaracaktır.

Sıkışan Parayı Nasıl Alırım?

ATM para sıkışması neticesinde paranız hesaba geçmediği zaman bu başvuru ile inceleme başlatılıyor. Bu inceleme sonrası olumlu bulunduğu takdirde paranızı referans numarası ile istediğiniz şubeden alabilirken hesabınız olması halinde ise vadesiz mevduat hesabına yatırılmasını sağlayabiliyorsunuz.

Yorum yapın

Krediler