Akbank ATM Günlük Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Akbank ATM Günlük Para Çekme ve Yatırma Limitleri. Her banka ticari yararını gözeterek vermiş olduğu hizmetlerde belli bir sınırlama getirir. Bu sınırlamalar içerisinde müşterileri ile en önemli köprü vazifesini gören ATM’lerde bulunur. Sizlere tanınan kredi kartlarına verilen limitlerden bankamatik işlemleri de bu nasibini alıyor. Önemli finans kuruluşlarımızdan Akbank ATM günlük para çekme ve yatırma limitleri hemen hemen her kesime belirlenmiş durumda.

Akbank Bankamatik Para Çekme Limitleri

Parayı hesaba yatırırken bankör olan bankalar maalesef verirken aynı cömertliği göstermiyor. Hesabınızda daha fazlası olmasına ve ihtiyacınızın daha yukarıda olmasına rağmen para çekme limitleri 1.500 – 4.000 TL seviyelerinde değişiyor. Bu limitlerin üstünde para çekenler ise bankaya komisyon ya da masraf ödemek zorunda kalıyor. Yani paranızı para karşılığı çekebiliyorsunuz ki tüketiciler açısından bakıldığında oldukça mantıksız geliyor. Türkiye genelinde 4 bini aşkın bankamatik ile sadece kendi müşterilerine değil diğer banka müşterilerinin de para çekmesine olanak veren Akbank, elbette bu işlem içinde ayrı bir masraf kesintisine neden oluyor.

Akbank ATM günlük para çekme limitleri tahsis ettiği kartın özelliklerine göre belirlenmiş. Bunun için en yüksek limitli kart Neo Busines. Bu kart ile para çekme limiti 4 bin lira. Diğer kartların limitleri ise şu şekilde;

  • Neo Kart 500 TL
  • Neo Meo 250 TL
  • Neo 1e1 2.000 TL
  • Neo Kart 1.000 TL
  • Neo Busines 4.000 TL
  • Neo Private 2.000 TL

Akbank Axess Nakit Avans Çekme Limiti

Kendi paranızı çekerken limit belirleyen banka sahibi olduğunuz Axess kartınız üzerinden çekilecek nakit avanslar ya da 12 aya varan vadelerde krediler için dahi limit koymuş durumda. Bu durumda dahi limit üstü çekim ücreti ödemekle yükümlüsünüz. Bu ödemeyi yapmamak için banka şubesini kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

Akbank ATM Limit Üstü Çekim Ücreti Ne Kadar

Akbank ATM’lerinden kendi hesabınızdaki parayı çekebilmeniz için kartınızın özelliklerine göre limit belirlense de günlük limit üstü çekim için 5 Tl+ çekilen tutarın yüzde 1,65 ile masraf ödüyorsunuz. Yani Neo kart sahibi 2 bin TL para çekerse burada 500 TL limit üstü söz konusu olur. 500 TL için 5 TL+8,25, toplamda 13,25 TL limit üstü çekme ücreti ödüyorsunuz.

Akbank Bankamatik Para Yatırma Limiti

Akbank ATM’sine para yatırmak istiyorsanız bu konuda şanslı olabilirsiniz. Çünkü para yatırma limiti 20 bin liraya kadar gün içerisinde sağlanabiliyor. Bankalar vermek yerine mevduat oluşturması açısından almayı tercih ediyorlar. Para yatırma limiti yüksek tutulmuş olsa da bu tutarı birkaç kez yineleyerek yatırmak zorunda kalıyorsunuz. Madeni para ile yatırım söz konusu değil. Ancak kağıt banknotlar için 5, 10, 20, 50, 100 ve 200 TL olarak yataırıorsunuz ve bir defada en fazla 30 adet parayı hazneye koyabiliyorsunuz. Yani 30 tane 200 TL yatırırsanız bu tutar 6 bin TL oluyor. Bu da maksimum tutara ulaşmak için 3 defadan fazla para yatırma anlamına geliyor.

Para yatırma esnasında bankamatikler köşesi kıvrılmış, yıpranmış ve ıslak paraları kabul etmiyor. Hatta bazen normal paraları da almayabiliyor. Bunun içinde birkaç kez deneme yapmak zorunda kalabiliyorsunuz.

Akbank Para Limitimi Nasıl Yükseltirim?

Bankalar müşterilerinin kişisel ve ticari ekonomik yapılarına göre farklı bakış açısına sahip oluyorlar. Burada amaç bankanın ticari menfaatleridir. Bu nedenle bankamatikler üzerinden para yatırmak bir kenara çekme limiti yetersiz kalan gerçek ve tüzel kişilikler bu limitlerini artırım yapabiliyorlar. Limit artırımında dikkate alınacak hususlar elbette banka ile olan para giriş ve çıkışları önemli. Limit üstü çekimler için düşük tutarlarda masraf ödemesi yapsanız da, bu işlemi sürekli yineliyor olmanız halinde sizden çok daha fazla para çıkışının olacağı muhtemel. Bu para çıkışının önüne geçebilmek için limit artırım talebinizi hesabınızın olduğu banka şubesine yapabilirsiniz. Burada yapılacak inceleme neticesinde banka size ait limitlerde değişikliğe gidebiliyor.

Yorum yapın

Krediler