Ziraat Bankası POS Cihazı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İster netten isterse ticari firması üzerinden satış yapmak için kullanmak zorunda olduklar en büyük husus artık POS cihazları oldu. Çünkü tüketiciler aldıkları hemen hemen her ürünün bedelini kartlar üzerinden yapar hale geldi. Bu nedenle ticaretle uğraşanlar da kazanç sağlamak için bu ürünler üzerinden ödeme almakla yükümlü. Piyasada aktif olarak faaliyet gösteren Visa, Mastercard ve Türkiye’nin kartı olarak hizmet vermeye başlayan Troy kart ile ödeme alabileceğiniz Ziraat Bankası POS Cihazı başvurusu yapmak sizin adınıza da kazançlı bir adım olabilir.

Ziraat Bankası POS Cihazları

Sekiz çeşit kart ürünü ile hizmet veren Ziraat Bankasının en çok kullanılan ürünleri Masaüstü POS, Mobil POS, Temassız Okuyuculu POS ve Sanal POS olarak müşterinize hizmet verirken aynı zamanda bu özellikler sayesinde de hizmet alır haline geliyorsunuz. Sabit hatlar üzerinden ve ADSL internet üzerinden bağlayabileceğiniz masaüstü POS cihazlarına sahip ticari firma sayısı oldukça fazla iken, en çok tercih edileni Mobil POS oluyor. Çünkü ödemeyi müşterinin ayağına götürmek ile daha avantajlı olan firmalar daha çok tercih ediliyor ve bu sayede daha çok kazanıyorlar. Özellikle gıda ürünleri satan cafe lokantaların tercihi olan mobil pos cihazları günümüzde temassız özellikli olarak talep ediliyor. Bunun nedeni ise bankaların artık müşterilerine temassız ödeme özellikli kart sunması. Bu sayede ödemeler daha hızlı alınıyor ve zaman kaybı yaşanmamış oluyor. Temassız Kart Limitleri dahilinde ödeme yapılırken bu ödeme için şifre girilmiyor olması ayrı bir avantaj. Fakat kişiler  temassız özelliğini kapatma talebinde de bulunabiliyor.

İnternetten satış yapmak zorunda olan firmaların ise ödeme aracı kredi kartlarından ödeme alabilmeleri için sanal POS desteğine ihtiyaçları bulunuyor. Bu nedenle Ziraat Bankası Sanal POS tam size hitap edebilir. Gelişen teknolojinin verdiği hizmetlerden birisi internetten alışverişin olmazsa olmazı ödeme almadır. Bu ödemeler ise sanal ortamda alınıyor ve bankanıza bağlanarak güvenli bir şekilde yapılabiliyor. İş yeri sahibi olarak başka bankaların kartları ile farklı bir bankanın POS cihazından ödeme alabiliyorsunuz. Fakat burada sizin için komisyon farkı olabilir, tüketicinin puan kaybı olabilir ve kampanyalı ürünlerden kullanılmasına müsaade etmeyebilir. Bu nedenle Bankkart Combo kullanıcıları da kazanabilmek ve ödemelerini alabilmek için Ziraat Bankası POS cihazı başvurusu yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Ziraat POS Cihazına Nasıl Başvuracağım

Ziraat Bankasına ait POS cihazı türlerinden birine başvuru yapmak için https://www.bankkartpos.com.tr/ adresine gidebilirsiniz. Burada Adızı, Soyadınızı, Vergi yada TC numaranızı girerek dijital ortamda başvuru yapabiliyorsunuz. Başvuru sonrası alacağınız POS cihazı için kimlik, Vergi Levhası, Ticaret Sicil Gazetesi, Esnaf ve Sanatkarlar Odasına Kayıtlı olduğunuza dair belge ve imza sirküleri isteniyor. Bu talepleri yerine getirmeniz halinde de size Ziraat Bankası POS cihazı tahsisi yapılıyor. Üye İş Yeri Platformu ile internet üzerinden üyelerine hizmet veren Ziraat Bankası bu anlamda işletmeniz için gerekli tüm bilgilere ulaşmanızı sağlıyor.

Ziraat Bankası POS Cihazı Fiyatları

Firmanıza alacağınız pos cihazı için bankalar genel olarak ücret talebinde bulunmazlar. Bu durum bankanız ile yapacağınız protokole bağlı olarak vereceğiniz taahhütler üzerinden de olabiliyor. Alacağınız POS cihazından ödemeler için % 1,90 ile 2,30 arasında çekim komisyonu ödüyorsunuz. Bu nedenle satışınızdaki rakamları bu tutarlar üzerinden değerlendirmeniz gerecektir.

“Ziraat Bankası POS Cihazı Başvurusu Nasıl Yapılır?” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Krediler