Ziraat Bankası Onay Kodu (Bildirimi) Gelmiyor Ne Yapmalıyım?

Bankalar müşterileri için gerekli güvenlik tedbirlerini almakla yükümlü. Bu güvenlik aşamalarından birisi onay bildirimidir. Ziraat Bankası onay bildirimi internet ve mobil bankacılığa giriş sonrası cep telefonunuza gelmektedir. Bu onay sayesinde Ziraat İnternet Bankacılığı işlemleri için giriş yapabiliyorsunuz. Ziraat Onay bildirimi gelmiyor ne yapmalıyım gibi bir sorunuz bulunuyorsa lütfen makalemizi inceleyin.

Ziraat SMS Onay Kodu Gelmiyor

Güvenlik tercihlerinden sadece bir tanesi olan SMS onay bildirimi internet bankacılığına bağlı olarak tanımlı olan cep telefonunuza ve GSM firması üzerine gelmektedir. Burada numaranız aynı kalsa dahi GSM değişikliği yapmanız halinde size onay kodu gelmez. Bunun için Ziraat Bankası telefon numarası güncelleme işlemi yapmanız gerekecektir. Ziraat güvenlik onayı Ziraat İnternet Bankacılığına, Ziraat Mobil Bankacılığa giriş yaptıktan sonra kişiye özel olarak verilmiş olan güvenlik ayarları menüsünden tercih değişikliği yapabiliyorsunuz. Bu aşamayı atlayabilmeniz için burada tercihini Ziraat Onay menüsünden seçim yapmanız halinde ir sonraki internet bankacılığına giriş için sadece şifrenizi kullanabiliyorsunuz. Burada onay kodu gelmesine gerek kalmıyor.

Cihazınızdaki Değişiklikler Ziraat Mobile Girişte Engel

Ziraat İnternet Bankacılığı giriş işlemleri için yapmış olduğunuz işleme ait cihaz kayıt altına alınıyor. Buradaki cihazlar doğru olarak belirleniyor ve bu cihazlara bildirim gönderilebiliyor. Eğer yeni bir cihazla giriyorsanız, cihazınızdan Ziraat Mobil uygulamasını kaldırmışsanız, cep telefonunuza format atmışsanız Ziraat onay’ın gelebilmesi için tekrar bu durumu aktive etmeniz gerekiyor. Aksi Takdirde Ziraat Onay Bildirimi gelmiyor.

Ziraat Onay Kodu

Bahsettiğimiz onay kodunun size gelebilmesi için ayrıca mobil cihazınızın internete bağlı olması gerekir. Burada internetiniz yoksa bu onay gelmez. İnternetiniz açık olmasına rağmen onay kodu gelmiyorsa burada mobil cihazınızın ayarlar menüsünden uygulamalar yoluyla Ziraat Mobil uygulamasına bildirim izinleri verdiğinize bakın. Bu izin yoksa yine onay kodu gelmez.

Yurt Dışında Ziraat Onay Kodu

Bankacılık işlemlerini yerine getirebilmeniz için yer ve zaman kavramı bulunmuyor. Bu durumu yurt dışında da kendi lehinize çevirebiliyorsunuz. Yani yurt dışında Ziraat İnternet Bankacılığı sayesinde bankacılık işlemlerini aksatmadan yerine getirmeniz mümkün.

Ziraat SMS Bilgilendirmeleri

Ziraat Bankası güvenlik tedbirlerinden birisi SMS bildirmeleri. Bu bildiriler tamamen sizin güvenliğiniz amaçlı atılıyor. Sizin talebiniz bulunuyorsa, bu talebinizle oluşan limitler dahilinde bankacılık işlemlerinin yerine getirilmesi sonrası hesap sahibine SMS bilgi mesajları gönderiliyor. Bu mesajların ana amacı kişinin hesabından internet bankacılığı sayesinde yapılan işlemlerin kişinin anlık olarak takip etmesini sağlamaktır. Kişi bu bildiriler için limit belirleme yoluna gidebiliyor. Bu limitler ise Diğer, güvenlik ayarları, SMS bilgilendirme ekranı üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

“Ziraat Bankası Onay Kodu (Bildirimi) Gelmiyor Ne Yapmalıyım?” üzerine 3 yorum

  1. “Ziraat SMS Onay Kodu Gelmiyor. Ziraat İnternet Bankacılığına, Ziraat Mobil Bankacılığa giriş yaptıktan sonra kişiye özel olarak verilmiş olan güvenlik ayarları menüsünden tercih değişikliği yapabiliyorsunuz.: diye yazmissiniz. Onay kodu gelmeyince nasil girip degisiklik yapacaksiniz?

    Yanıtla

Yorum yapın

Krediler