Vakıfbank Taşıt Kredisi

Türkiye’nin en kurumsal devlet bankalarından olan Vakıfbank, müşterilerine özel olarak sunduğu taşıt kredisi kampanyaları ile araç hayallerinizi gerçeğe kavuşturuyor. Uygun vade ve faiz seçenekleri ile taşıt kredisi kullandıran banka, oldukça avantajlı seçenekler sunuyor. Özellikle dosya masraflarının diğer bankalara oranla daha düşük olması ve faiz oranlarının uygun düzeyde olması Vakıfbank’ı taşıt kredilerinde oldukça avantajlı kılıyor.

TÜYO: Devlet bankaları kredi verirken daha kısa süre analiz yapıyor ve memurlara, bürokratlara daha makul teklifler yapıyor gibi görünmektedir. Bunun üzerinden çalışan kadrosunun memur statüde olması büyük etken diye düşünmekteyim.

Vakıfbank üzerinden taşıt kredisi başvurusu yapmak isteyen kişiler direkt olarak şubelerden başvuru yapabileceği gibi, internetten ya da SMS üzerinden de ön başvuru yapabiliyor.

Vakıfbank İkinci El Araca Taşıt Kredisi Veriyor mu?

Taşıt kredisi kampanyalarını oldukça çeşitlendiren Vakıfbank, ikinci el araçlar için de taşıt kredisi hizmeti veriyor. Ancak satın almak istediğiniz aracın yaş sınırını aşmamış olması gerekiyor. Genel olarak satın alınacak araçların 8 yaşının üzerinde olmaması gerekiyor. Bu yaş sınırını aşan araçlar için kredi alınabilme ihtimali oldukça düşüktür. Satın alacağınız ikinci el araçlarda 48 aya kadar vade seçeneği uygulanabiliyor.

Vakıfbank Taşıt Kredisi Faizleri Ne Kadar?

Vakıfbank, sıfır ve ikinci el araçlar için farklı oranlarda faiz sunuyor. Sıfır kilometre bir araç satın almak isteyen kişiler %1,17’den başlayan faiz oranları ile hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. İkinci el taşıt kredisi faizleri ise %1,19’dan başlıyor. 20 bin TL değerinde bir taşıt kredisini %1,17 faiz oranından aldığınızı düşünecek olursak, aylık ödeme tutarınız 575 TL gibi uygun miktarlarda olacaktır. Söz konusu bu rakamlar, piyasadaki en uygun seçeneklerden birisidir.

Vakıfbank Taşıt Kredisinde Hayat Sigortası Zorunlu mu?

Hayat sigortası, kredi borcu devam ederken vefat eden kişilerin borcunun geri ödenmesini sağlar. Hayat sigortası olan bir kişi hayatta olmasa bile, sigorta şirketi tüm ödemeleri bankaya yapar. Bu bakımdan bankalar yüksek miktarlarda kredi kullandırırken hayat sigortası şartı koyar. Vakıfbank üzerinden taşıt kredisi başvurusu yapan kişiler 50 bin TL’yi aşmadığı sürece hayat sigortası istenmez. Ancak 50 bin TL’yi aşan kredilerde bankanız sizlere bir hayat sigortası yaptırır. Başvurularda sizlerden hiçbir kefil talebi yapılmazken, geri ödeme bitene kadar araca rehin uygulanır.

Vakıfbank vermiş olduğu fakat ödemesini alamadığı taşıt kredilerinin tahsisi için araçlara koyduğu ipotek ile bu araçların satışını da yapmaktadır. Bu nedenle Vakıfbank’tan satılık ikinci el araçlar başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler