Vakıfbank’tan Satılık İkinci El Araçlar

Her finans kuruluşlarında olduğu gibi Vakıfbank tahsis etmiş olduğu taşıt kredilerine istinaden araçlara ipotek koyma yoluna gidiyor. Taşıtlarını alarak kullanımına başlayan tüketiciler uzun vadelerde bu borçlarını öderken bazı tüketicilerin ödeyememiş olması durumunda banka bu araçlara el koymak zorunda kalıyor. Rehin konulmasının nedeni de bu. İpotek konulan araçlar satışa çıkarılarak mevcut kredi borcunun tahsili yoluna gidiliyor ki, burada bir hayli düşük tutarlarda araç satışı anlamına geliyor. Uygun fiyatlı olarak alabileceğiniz mecra olan Vakıfbank’tan Satılık İkinci El Araçlar taşıt alımında bir alternatif olarak kullanılabilir.

Devlet bankası olarak sıfır ve ikinci el araçların alımı için vatandaşların talep ettiği taşıt kredilerine olumlu cevap veren Vakıfbank’tan satılık ikinci el araçlar ihale yöntemi ile yeni sahibini buluyor. İhalelere gerçek kişilerle birlikte tüzel kişiliklerde katılabiliyor ki bunun da bazı şartları bulunuyor.

Vakıfbank İkinci El Taşıt İhalesine Nasıl Girilir?

Vakıfbank’ın bünyesinde satılığa çıkarılan ikinci el araçların ihalesine girebilmeniz için öncelikle dijital ortamlarda incelemelisiniz ki alım için karar verebilesiniz. Taşıtları internet ortamında inceleyebilirken aynı zamanda taşıtın olduğu şubeye giderek yerinde görebilir ve daha yakından inceleme fırsatı bulabilirsiniz. Aracı alabilmek için ihalesine girecek kişiler bir Vakıfbank şubesine ziyarette bulunarak öncelikle taşıt için belirlenen muhammen bedelin yüzde beş oranındaki teminatı yatırması ve buradaki şartnameye imza atması gerekiyor. İhaleye gireceğiniz aracın fiyatı 40 bin lira üzerinden ise burada yatıracağınız tutar 2 bin lira oluyor.

Yatırdığım Teminatı Geri Alabilir miyim?

Almak için ihalesine katılacağınız araç için yatırmış olduğunuz teminat tutarı ihaleyi başka birisi alması halinde size iade ediliyor. Fakat ihaleyi siz aldıktan sonra aracı almaktan vazgeçerseniz bu teminatı unutmalısınız. Çünkü banka bu tür yatırılan paraları bankaya irat olarak kayıt altına alıyor. Ancak bu teminatın muammen bedelden düşürülmesi, mahsup edilmesi söz konusu olabilir. Bu hususta en doğru bilgiyi avukatınızdan ücretli danışmanlık alarak öğrenebilirsiniz.

İhaleye Verilen Teklifler

İhaleye katılım içim şartnameye atacağınız imza sonrası size ihaleye katılım için verilen onay ile birlikte SMS yoluyla cebinize dijital ortamda giriş yapabileceğiniz şifre ve kullanıcı adı gönderiliyor. Buradan yapacağınız giriş ile mevcut araca fiyat teklifinde bulunurken aynı zamanda başka verilen teklifleri ve ihalenin bitimi için kalan süreyi anlık olarak takip edebiliyorsunuz. İhaleye giriş için http://www.vakifbank.com.tr/satilik-araclar.aspx?pageID=916 adresini kullanabilirsiniz.

İhalede Süre

Vakıfbank ikinci el araç satışlarında yapılan ihalelerin süresi üç gün ile sınırlı. Araçlara anlık olarak verilebilen fiyat sonrası üç günlük süre geri sayıma geçiyor ve burada araca verilen teklif fiyatları da görülüyor. Üç günlük sonunda ihalenin bitimine yarım saat kala fiyat teklifinde bulunuluyorsa ihalenin süresi bir yarım saat daha uzatılıyor.

Araç Alımındaki Masraflar

Vakıfbanktan satılık araçlardan ihale yöntemi ile almanız halinde banka size ödeme yaptığınız tutar karşılığında dekont teslim ediyor. Bu dekont aynı zamanda fatura olarak geçiyor ki, bu yasal olarak açıkça belirtilmiş. Ayrıca bankalar KDV’den istisna oldukları için herhangi bir KDV ödemesi yapmıyorsunuz.

Vakıfbank’ın sattığı araçları inceleyebilmeniz için https://vakifbankarac.intengo.com/index.intengo?cid=14397 adresine gitmeniz yeterli. Burada araçlar hakkında ayrıntılı filtreleme yapma imkanı bulabilirken aynı zamanda araçlara ait fotoğrafları da inceleyebiliyorsunuz.

Sizlere naçizane tavsiyem bu araçları satın almadan evvel muhakkak bir araç eksperinden veya tecrübeli oto galericiden yardım almanız. Bu sayede maliyetinin üstünde fiyatlar teklif etmekten ve ödemekten sakınmış olursunuz.

Bazı Araçlar ve Muhammen Bedelleri

2013 Transit  44 Bin Lira

2012 Passat 58 Bin Lira

2012 Clio 30 Bin Lira

2010 Mondeo 40 Bin Lira

2008 Logan 21 Bin Lira

2013 Clio 40 Bin lira

Vakıfbank’ın İlgili Sitesinden Görüntü


Burada yazan fiyatlar güncel fiyatlar olmayabilir. O sebeple piyasadaki güncel araç bedelleri konusunda sizde bir kanaate yol açmasın, yanıltmasın. En güncel fiyatları kabaca öğrenmek için sahibinden gibi ikinci el oto alım satım sitelerine göz atmanızı öneririm. Bu sitelerden kabaca ortalama piyasa değeri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Hesap makinesi ile benzer modellerin fiyatlarını toplayıp araç sayısına böldüğünüzde karşınıza ortalama bir bedel çıkacaktır.

“Vakıfbank’tan Satılık İkinci El Araçlar” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Krediler