Vakıfbank Kredi Kartı Temassız Özelliğini Kapatma

Vakıfbank Kredi Kartı markası Wolrd Card Kullanıyor. Geçmiş dönemlerde temassız kart tahsisi yapan banka süresi dolan kartların yenisini gönderirken temassız özelliğini de sağlayarak gönderiyor. Toplum açısından biraz endişeli bir durum yaratan temassız kartlar bu endişelerin beraberinde iptal ettirme noktasına kadar gidiyor. Vakıfbank kredi kartı temassız özelliğini kapatmak isteyen tüketiciler birkaç adımla bu özelliğini kapatabiliyorlar.

Temassız Karttan Habersiz Para Çekimi Endişesi

Özellikle medyada çıkan temassız kart dolandırıcılığı haberlerinin ardından artan temassız kart özelliği kapatma olayı bir çok kullanıcıyı elbette ister istemez endişelendiriyor. Bu kartın sahibi olmak kadar kapattırmakta en doğal hakkınız elbette. Fakat bu temassız kart dolandırıcılığı haberlerine çok itibar etmemek gerekir diye düşünüyorum.

Avantajlarının Olduğunu Unutmayın

Temassız kartın kullanıcısına ve esnaf kişiliklere çok büyük faydalarının olduğu ve çok değerli olan zamanın kullanılması açısından önem arz ettiğini belirtmek isterim. Çünkü ödeme yapma açısından oldukça kısa zaman ile her iki tarafa büyük avantaj sağlıyor.

Tüketicilerin temassız özelliğini kapatmak istemelerinin en büyük nedeni kişinin alışveriş ödemesini şifresiz olarak yapıyor olması. Bu da doğal olarak tüketiciyi endişelendiriyor. Bu endişenin sebebi kart sahibinin isteği dışında para çekiminin yapılması korkusu. Benim şahsi görüşüm kimsenin haberinin olmadan çekim yapılması sadece kartın kaybedilmesi ile gerçekleşir. Bu çekimin de limitinin bütün bankalarda olduğu gibi Vakıfbank’ta da sınırlı olduğunu hatırlatalım. Yani son birkaç yıldır iki kartımda temassız ancak böyle bir şey ile karşılaşmadığım gibi kartı post cihazının üstüne bile koysanız zor aldığı zamanlar oldu nihayetinde.

Nasıl Kapatırım?

Vakıfbank Kredi Kartı Temassız Özelliğini Kapatma talebi banka şubelerine yapılabildiği gibi yine bankanın müşteri hizmetleri olan 0 850 222 0724 numaralı telefondan yapılabilir ve bilgi alınabilir. İnternet bankacılığı kullanan kişiler bu hizmet ile de kart temassız özelliğini kapatabilir ki son zamanlarda bir değişiklik yapılmadıysa tabi.

Vakıfbank World Card kullanıcısıysanız ve kartınız temassız özelliğiyle size gelmişse bu özelliğin kapatılmasını talep edebildiğiniz gibi harcama limitinin düşürülmesini de isteyebilirsiniz. Yani bir kullanıcı olarak banka size olumsuz yanıt verebilir. Bu olumsuz yanıt sonrasında isterseniz kartınızı iptal ettirme hakkınız da var. Fakat burada belirteyim ki bütün bankaların kart tahsisi şu anda temassız ödeme özellikli olarak sunuluyor. Kart kullanmak istiyorsanız belki de bunları kabullenmek gerekebilir.

Yorum yapın

Krediler