Kredi Kartına Taksitle Bedelli Askerlik

Son yasa ile çıkarılan bedelli askerlik düzenlemesinden çok daha fazla kişinin yararlanabilmesi için gerekli her türlü çalışmalar yapıldı. Burada en önemli payı ödenecek bedel aldı. Bir çok kişi için cüzi bir miktar olabilecek olan 15 bin lira ödemesi buna oranla daha çok kişi için banka kredilerinden sağlanacak gibi görünüyor. Vatani görevini ücretle yapmak isteyen kişiler Kredi Kartına Taksitle Bedelli Askerlik yapmak istiyor. Bu ödeme yollarından sadece birisi.

UYARI: EĞER KREDİ KARTI LİMİTİNİZ YETERSİZ İSE BU BEDELLİ ASKERLİK ÖDEMESİNİN BİR KISMINI NAKİT KALAN KISMINI KREDİ KARTIYLA YAPABİLMEK İÇİN ASKERLİK ŞUBESİ İLE DİYALOG KURMANIZI ÖNERİRİM.  Son zamanlarda bazı şubelerde böyle bir ödeme kolaylığı, opsiyonu sunulmaktadır. Siz de bundan faydalanabilirsiniz. Ancak böyle bir durumda banka haricinde askerlik şubesi yönünden ek faiz çıkar mı çıkmaz mı sorusunun özellikle sorulması ve ek masraf oluşmayacağı yönünde garantili cevapların alıncağı sorular sorulması icap etmektedir.

Kredi Kartınızla Askerlik Bedeli Ödenir mi?

Mevcut kredi kartınızın limitinin bedelli askerlik ödemesi tutarı olan 15 bin lira ve üstü olsa da, kartınızı post cihazından geçirerek ödeme yapma imkanınız bulunmuyor. Yani kredi kartınızla taksitli bedelli askerlik ödemesi yapmanız mümkün değil. Şartlar ve ödeme alan yerler bu imkanı vermiyor.

Kredi Kartınızla Nasıl Taksitli Bedelli Askerlik Ödemesi Yaparsınız?

Kredi kartınız bulunuyorsa buradan alacağınız para ile askerlik ücretini ödeyebilirsiniz. Bu imkandan faydalanabilmeniz için kredi kartınızın limitinin olması yeterli. Hangi banka kartını kullanıyor olursanız olun yapmanız gereken tek husus kredi kartınız üzerinden taksitli tüketici kredisine başvurmak olabilir. Bankalar bu imkanı verirken sizin kredi notlarınızı da dikkate alıyor. Fakat sizin notunuzun düşük olması halinde zaten bu kadar limitli bir kart sahibi olamazsınız. Kredi kartına taksitle bedelli askerlik kredisi almanın tek dez avantajı yüksek faiz ödemek zorunda kalıyor olmanız olacak. Bir diğer kötü tarafı da, kartınız üzerinden alacağınız tüketici kredisinin vadesi 12 ay ile sınırlı olması. Buradan alacağınız krediyi en fazla 12 ay vadede alırken en kısa da 3 ay olarak alabiliyorsunuz. Güncel Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama sayfasından daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ödeme Kolaylığı Getirilebilir

Çıkarılan yasa ile ekonomi uzmanlarının ödeme kolaylığı açısından gerekli çalışmaları yapması bekleniyor. Bankalarla yapılan anlaşmalar çerçevesinde düşük faizli kredi verilmesi de gündeme gelebilir. Fakat son günlerde gelişen olaylar nedeniyle döviz kurlarında, altında ve faizlerde meydana gelen artışlar bu imkandan faydalanmak isteyenleri oldukça tedirgin etti. Vaktinde kredisini alan kişiler düşük faizlerle bu imkanlara kavuşurken, gecikenler ise yüksek faize rağmen bedelli askerlik imkanlarından faydalanabilmek için tüm şartları kabullenmiş oluyorlar.

Kredi Kartı Taksitli Avans Örnek Ödemeleri

2018 yılı Bedelli Askerlik ücreti 15 bin lira olarak belirlendiğine göre bizim örnek ödeme planlarımızı da bu bedel üzerinden gerçekleştirdik. Bankalar ve kredi kartlarına göre ödeme planları şu şekilde;

  • İş Bankası Maximum Kredi Kartı 12* 485 Lira (İş Bankası bu anlamda kredi kartına taksitli avans tutarını 5 bin lira ile sınırlı tutmuş durumda. Bu durumda kredi kartı limitiniz daha yüksek dahi olsa 5 bin liranın üzerinde taksitli avans almanız mümkün görünmüyor.
  • Halk Bank Paraf kart sahibi iseniz 12*1442 Lira
  • Garanti Bonus Kart ile 12*1455 Lira
  • Yapı Kredi World Card ile 12*1437 Lira
  • Akbank Axess Kart ile 12*1455 Lira

Ödeme yaparak alacağınız taksitli nakit avanslar sayesinde Bedelli Askerlik Ödemesi yapabiliyorsunuz.

Yorum yapın

Krediler