Komisyonla Kredi Çıkartılır (Komisyonlu Senetle Kredi)

Her ne kadar bu hizmeti vermiyor olsak ta; sizler için “kredi çıkartılır” başlıklı kredi çekemeyenlere komisyonla kredi veren firmalar ya da imkansız “kredi çıkarılır” gibi reklamlar hakkında bilgi vermek istedik.  Bu arayış içerisine girenlerin ortak konusu bankalardan kredi alamayanların oluşturmuş olması. Bu denli ihtiyacını finans kuruluşlarından karşılayamayan kişiler genelde kredi taleplerini farklı kurum ve gerçek kişilere yönleniyor. Her ne kadar işin yasal boyutu bulunsa da piyasada senetle para diye tabir edeceğimiz faizli para verimi söz konusu. Bu işlemin alan kişiler tarafından negatif yönlü olduğunu, ne kadar mağdur edildiğini de daha önceki yazılarımızda belirtmiştik. Bunlarla birlikte senetle elden para veren faktoring şirketleri de bulunuyor.

UYARI: Eğer ki kredi çıkartılmadan önce danışmanlık adı altında para isteyen olursa sakın itibar etmeyiniz. Bu işi başarıya endeksli olarak peşin para almadan yapan firmalar da mevcut. Ancak komisyonla kredi derken tefeciliği kast etmiyoruz. Çıkmayan kredinin çıkması için danışmanlık verip sonrasında kredi çıktıktan sonra cüzi bir danışmanlık ücreti alma halinden bahsediyoruz. 

Kredi Çıkartılır Firmaları Ne Kadar Güvenli

Senet karşılığı para verme işlemi yasal olan kurumsal firmalar yaparken aynı zamanda yasal olmayan gerçek kişilerde yapıyor .Bu anlamda mağduriyet yaşamamak adına kredi alımlarının bankalar üzerinden yapılması bu sayede de haklarınızı arayacak hususların bulunması öncelikli olmalı. Elbette ihtiyaçların karşılanması için öncelikli zaruret para söz konusu olunca kişiler bazı dezavantajlarını da kabul etmek zorunda kalabiliyor. Piyasada her yerde bulabileceğiniz kağıt parçası senetler sayesinde para alımları yasal faiz oranlarının üzerinde gerçekleşirken vadesi de istediğiniz düzeyde olmaz. Aynı zamanda senetlere atılan boş imzalar kişilerin aldıkları paraların yüzlerce katına mal olabiliyor ki burada parayı alan her dahim mağdur edilmiş oluyor ve zararlı çıkıyor.

Komisyonla Kredi İçin Sosyal Medyadan Ulaşıyorlar

Piyasada özellikle sosyal medya üzerinde kredi çıkartılır başlık komisyonla kredi tahsisi sağladıklarını taahhüt eden firmaların reklamları bulunuyor. Bu reklamlar ile haberlere konu olan mağduriyetler söz konusu olurken kredi alabilenler oluyor mu bu tartışılır. Çünkü kişinin bankadan kredi alımına yasak bulunuyorsa kim olursa olsun kredi alamamalı. Sonuçta bu tür kayıtlar KKB ile kredi notu denilen bir sistem üzerinde görülüyor. Bu nedenle bu tür firmalar iyi irdelenmeli ve komisyonların peşin alındığı hususlarda daha dikkat edilmelidir. Çünkü peşin komisyon alımı ile farklı illerde bulunan bu firmalara gönderilen paralar yerini bulmuş olsa bile size kredi tahsisi söz konusu olmadığından dolandırıcılık ta söz konusu oluyor.

Komisyonla Kredi Oranları Yüksek Olabilir

Bu tür firmalar size kredi çıkmasına müsaade alıyor olsalar bile sizden alacakları komisyon tutarları da çok yüksek oluyor. Örneğin alacağınız kredinin % 20 si gibi büyük bir pay istenebiliyor. Bu durumda aldığınız 10 bin lira kredi için 2 bin lira komisyon ödemesi yapıyorsunuz. Bunun yanında masraflar, hayat sigortası derken elinize düşük tutar geçiyor ve komisyon ile faiz ödemesi sonrası cebinizden bir hayli para çıkmış oluyor. Bu nedenle bu tür aracılık, danışmanlık kişi ve kurumlarından uzak durulmalı, size ait olan TC kimlik numarası gibi özel ayrıntıları da başkalarına vermekten kaçınmalısınız. Gerçekten bu işlemi yapıyorlarsa kredinizi aldıktan sonra komisyonla kredi ödemesini de kabul edebilirler. Bu durumda fazla ödeme yapsanız dahi en azından dolandırılmamış olursunuz.

“Komisyonla Kredi Çıkartılır (Komisyonlu Senetle Kredi)” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Krediler