Garanti BBVA Ortak ATM Ücretleri Ne Kadar?

Önceki yıllara kadar bankanıza ait kart ile sadece bankanızın ATM’leri ile hizmet alabiliyordunuz. Bu durum ilerleyen teknoloji ile değişti ve yapılan yasal düzenleme ile bankalar arasındaki ortak protokol ile artık her bankanın ATM’sinden işlem yapabilme olanakları getirildi. Bu durum daha çok banka şubesi ve bankamatiği az olan bankalara yaradı ki bir çok ATM’den bu sayede ücretsiz faydalanma imkanı da getirildi. Garanti bankasına ait bankamatiklerden her bankanın kartı ile para çekme, yatırma yada para gönderimi gibi işlemler yetkiler dahilinde yapılabiliyor. Bu işlemler için ise masraf ödemesi yapmakla yükümlü oluyorsunuz. Garanti Bankası Ortak ATM ücretleri bu masraflar dahilinde sizden tahsil edilen ürünler arasında bulunuyor.

Ortak ATM Bakiye Sorma

X bankasının kredi kartı yada bankamatik kartı ile Garanti Bankası ATM’lerinden bakiye sorma işlemi gerçekleştirmeniz mümkün. Bu hizmet için banka kendi müşterisi olmadığınız için sizden masraf kesintisi yapıyor. Bu kesintiden BSMV de alınıyor. Garanti Bankası Ortak ATM Bakiye sorma ücreti en az 0,27 TL’dir

Ortak ATM’den Para Çekme

İhtiyacınıza binaen bankanızın bankamatiğine ulaşamayabilir yada bulunduğu yerde para olmadığı için ATM’den para çekme hizmeti alamayabilirsiniz. Bu durum bankamatiğin bozuk olması, arızaya geçmesi yada içerisinde para kalmaması gibi nedenlere bağlı olabilir. Bununla birlikte tüketicinin mazeretleri ile birlikte de başka bankanın müşterisi iken Garanti Bankası ATM’lerini kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Garanti Bankası Ortak ATM Para Çekme ücreti asgari 1,04 TL’dir. Alınacak asgari oran ise % 1,15. Yani çekeceğiniz tutara göre ödeyeceğiniz masraf da değişiyor. Örneğin 100 TL çekecek olursanız 1,15 TL ödersiniz. Bin TL çekecekseniz 11,50 TL ödemek zorunda kalırsınız ve bu rakama BSMV eklenir.

Ortak ATM Para Yatırma

Ortak para çekim için ödeyeceğiniz masraf tutarlarının aynısı para yatırma işlemleri içinde geçerli. Yatıracağınız tutarın yüzde 1,15 oranı ile masraf ödemesi yaparsınız.

Tüm bankalarda olduğu gibi ortak atm hizmeti için ücret ödemesi yapmanız gerekiyor. Bu hizmetlerden para kazanabilmek için bankaların atm’leri üzerinde Ortak ATM yazısı görürsünüz. Bunun amacı başka banka müşterilerini de çekmek ve verilecek hizmet ile gelir edilmesi sağlamaktır. Bankalar genelinde ortak atm ücretleri ile ilgili bilgi almak için ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yanlış Hesaba Gönderilen Para İptal Edilir mi? başlıklı makalemizde başkasına giden para, gönderilen paranın iptali ve yanlış giden para hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
Banka Batarsa Kiralık Kasalara Ne Olur?

Ne olduğu bilinmese de, ilgili sinema filmi izleyen kişilerin kiralık kasaların nerede bulunduğu, neden ve nasıl hizmet alındığına dair fikri...

Kapat