Emin Otomotiv Güvenilir mi? (Emin Otodan Araç Alınır mı?)

Emin Oto özellikle faizsiz araç alımı imkanları veriyor olması neden ile araç alımında bir alternatif olarak kullanılıyor. Buradaki durum oluşturulan üyelikler sayesinde belirlenen tutarlar üzerinden taksit ödemek, bu arada da yapılan kura neticesinde size çekilen tarihte de aracı satın almaktan ibaret. Fakat bu sistem için çok daha farklı anlamların olduğu gerçek.

Emin Otomotiv Ne Kadar Güvenli? Araç Almak Avantajlı mı?

Bir çok kesim belki duymamış olsa da, emin otomotiv Emin Grup adıyla 1991 yılında kurulmuş bir şirket. Bu dönemde araç alımı neredeyse lüks olarak sayılırken kurulan sistem sayesinde kredi kullanmadan araç sahibi olmak için adım atıldı. Zira o dönemlerde de taşıt kredisi faizleri oldukça yüksek olarak hareket ediyordu. Elbirliği projesi ile kişilerin ödediği taksitler toplamı ile o ay kurada çıkan kişiye araç alımı söz konusu. Yaklaşık 30 yıldır faaliyet gösteren firma binlerce kişiyi ev ve araba sahibi yaptı.

Emin otomotiv ile ilgili olarak şikayet metni okuyup, güvenli olmadığına dair bir çok yoruma ortak olabilirsiniz. Burada en çok şikayet araç teslimi için noter vekaletnamesi çıkarılması, bu vekaletnamede bazı hususların ayrıntılı olarak belirtilmemesi, araç teslimatı sırasında kefillerin talep edilmesi, hatta bu kefillerin memur olması gibi bir çok hususu duyabilirsiniz. Burada oluşturulan emin otomotiv sistemi ne kadar güvenli bilinmez fakat burada oluşturulan sistem ile verilen hizmetler için henüz yasal zemin oluşturulmaması büyük engel. Burada kişilerin karşısına çıkacak sorunlar, özellikle teslimatın nasıl yapılacağı, yapılırken nelerin istendiği, vekaletname örneği gibi hususlar emin otomotivin resmi internet sitesinde bulunmuyor. Bu sistemin ilerlemesi açısından da büyük engel olarak görülebilir. Firma aracı almak istemediğinizde zaten söz konusu organizasyon ücretini keserek yatırdığınız parayı size faizsiz olarak iade ediyor. Bu iade süresi artabilir fakat genel olarak bir ay ile sınırlı. Üyelik için başvuru sırasında bu sisteme katılacak kişiler mutlaka vekaletname örneğini, aracın teslim süresini, teslimatta neler isteneceği gibi ayrıntıları yasal dayanakları ile birlikte almalıdırlar. Zira sizler paranızı güvenerek aylık olarak, kendinizi güvene almadan teslim ettiğiniz bu sistem araç tesliminde kendilerini çok daha güvene almak için adım atıyor.

Araç Sahibi Olanlar Bulunuyor

Hani Emin Otomotiv ile araç sahibi olmayan yok. Mutlaka sisteme kayıtlı olan ve aracını alan binlerce kişinin olduğu sistemin devam edişinden de belli diyebiliriz. Emin Otomotiv Üzerinden Araç Nasıl Alınır başlıklı yazımız sizlere faydalı olacaktır.

Faizsiz Otomobil Alımı İçin Emin Otomotiv

Faizsiz Otomobil Alımı için önemli bir yol olan emin oto kişilere küçük tutarlarda da olsa taksitli araç alımı imkanı veriyor. Birincisi ödemenizi bütçenize göre kendiniz seçiyorsunuz ve taksitleri de buna göre kendinizin ödeyebileceği tutarlar üzerinden ayarlıyorsunuz. Burada ara ödeme söz konusu değil. Fakat kişiye kalmış bir durum. Faizsiz otomobil sahibi olma yolunda Emin Otomotivi seçenler çekiliş ile araç sahibi olurken erken teslim fırsatlarından da yararlanabiliyor. Ayrıca ödemelerin devam ettiği süre içinde katılımcı bu taksiti ödeyemez duruma gelirse taksit dondurma işlemi söz konusu. Taksit dondurma işlemi emin evim oto da altı aya kadar yapılabiliyor.  Bu durumda da dondurduğunuz süre kadar aracı almanız için sürede öteleme oluyor.

Çok uzun vadelere girmeden araç alımında eminevim oto fırsatlar verirken kişinin bankalarla, banka kredileri ile muhatap olmasına gerek kalmıyor ve ayrıca kredi tahsis ücreti, faiz ödemesi gibi hususlardan uzak olarak rahat bir hareket manevrası söz konusu oluyor.

Yorum yapın

Krediler