Emin Evimden Nasıl Araç Alınır? (Emin evim Oto)

Tüketici olarak herkes kullanılmamış yeni bir araç almak ve bu aracı da uygun koşullarda taksitle ödeyerek, faiz ödemesi yapmadan almak ister. Fakat günümüz finans sektörünün bu şekilde faizsiz krediler sunması mümkün değildir. Taksitle araç alımı, bu aracın alımı için faiz ödemeden almak isteyen kişilerin tercihi de Emin otomotiv sistemi olarak ön planda tutulabiliyor. Emin oto sistemi üye olan kişilere taksitle araba alımının önünü açarken, bu alım için faiz ödemesine gerek kalmadan daha uygun fiyatlara alınma imkanları veriyor. Burada merakınız olan emin otomotiv araç alma sistemi nedir,  nasıl çalışır? buna bir bakalım isterseniz.

Emin Otomotiv Sistemi Nasıl Çalışır?

Webkredi ailesi  olarak sizlere bilgilendirici konular sunarken burada vereceğimiz bilgi tamamen sizlerin alternatif olarak kullanabileceğiniz olan emin evim otomobil alımını anlatacağız. Tüketici taksitle veya senetle araç alımı yapmak ister. Bu durumdan haberdar olan Emin Evim ise tüketicilerin bu ihtiyacını karşılamak açısından önemli bir adım atan kuruluşlar arasındaki yerini aldı.

* Öncelikle araç almak isteyen kişi aylık ne kadar ödeme yapacağını, toplamda kaç paralık bir araç almak istediğini belirlemektedir.

* Alınmak istenen aracın  kaç ay taksitlerle alınması kararlaştırılır. Burada vade süresi 20 ay ile 60 ay arasında değişiklik gösterir.

* Burada araç almak isteyen ve bunların kaç ay vade ile almak istediklerinin önemi artar. Çünkü en uzun vadede 60 ay vadelerde araç alımına katılacak kişi sayısı 60 kişi olmak zorunda. 40 Ay vade istenildiği takdirde burada 40 kişi olması, 20 ay vade seçildiğinde de 20 kişi olması gerekir.

* Grup içerisinde bir ay içerisinde toplanan para tamamen alınacak olan aracın bedelini belirler. Örneğin aylık 500 TL verilecekse, vade  40 ay ise toplam 20 bin liralık bir araç alımı söz konusu olacaktır.

* Burada ödenen aylık tutarlar bir havuzda toplanarak, noter huzurunda yapılacak seçimler sonrası seçime çıkan kişiye ara satın alınma yoluna gidilir. Buradaki sistem tamamen altın gününe benzer olarak araba günü olarak işliyor diyebiliriz.

* Emin Otomotiv burada başvuru aldığı takdirde bir peşinat almaktadır. Bu peşinat ödenecek tutardan düşülür ve kalan para da vade sayısına bölünür. Böylelikle bu grupta ödenecek tutar da belli olmuş olur.

Emin Otomotiv Sisteminin Avantajı Var mı?

Şüphesiz araç alımında taksit alınmasına rağmen faiz ödenmemesi en büyük avantajdır. Fakat faiz dışında ödemeniz gereken tutarlar olmaktadır. Bu tutar da başvuru ile işlemlerin alınması neticesinde organizasyon ücreti olarak tanımlanmakta. Yani Emin Otomotiv kişilerden organizasyon ücreti tahsil etme yoluna gidiyor. Diğer bir husus da taksitle almanıza rağmen aracınıza hemen kavuşamıyor olmanızdır. Burada vade süresi boyunca Noterler kanalıyla çekiliş yapılır. Bu çekiliş ilk size çıkarsa hemen aracınızı alabilirken en son size çıkarsa grup içerisinde sizde en son aracınızı alan olacaksınız. Faizsiz Araç alınırken burada organizasyon ücreti öderken aracınızı da kura ile hangi ay çıkarsa o zaman alabiliyorsunuz.

Araç alımında kişilerin dolandırılma ihtimalleri bulunmaktadır. Fakat burada araç alımı için tüm işlemleri Emin Otomotiv takip ettiği için bu tür riskleriniz bulunmaz.  Fakat aynı anda hem tasarruf, hem faizsiz araç alma, hem de uygun taksitler ödeme niyetiniz bulunuyorsa peşinatsız senetle nasıl araba alınır da dahil olmak üzere bu alternatiften yararlanabilirsiniz.

Sistemden Ayrılma (Çıkma) Olur mu?

Araç alımı için Emin evim arabaları sistemine kayıt olmanız halinde işlem sürer. Fakat kişi bu süre zarfından bu üyelikten, araç alımı talebinden vazgeçebilir. Burada katılıma devam zorunluluğu söz konusu olmamaktadır. Burada yatırmış olduğunuz paralarda iade edilir. Bu paranın iadesi biraz zaman alsa da, sizden alınmış olan organizasyon ücreti size iade edilmez.

Emin Evim Otomotiv Taksitleri Ödenmezse Ne Olur?

Sisteme üye olduktan sonra bir ödeme aralığı seçilmektedir. Bu aralık her ayın 1 ile 20 si arasında değişir. Burada size gelen tarihte ödeme yapmanız gerekir. Bu tarihi geçirmeniz halinde sizin arabayı alma tarihinizde gecikme yaşanır. Bununla birlikte gecikme faizi de işlenmektedir ve bu faiz tutarı sizden tahsil edilir. Üyeler taksiti ödeyemeyecek olması durumunda bunu sisteme bildirir ve sistemde bu durumu öteler. Öteleme aynı zamanda araç alım tarihi içinde yapılır.

Emin otomotiv kuruluşundan sonra önemli bir potansiyel yakaladı. Bu potansiyeli de emin evim ile ev alımları için de entegre etti. Burada da faizsiz ev alımı hususu devreye girdi. Türkiye’de özellikle son dönemlerde konut kredisi faizleri yüksek tutarlarda. Bu durum emlak piyasasına olumsuz etki ederken aynı zamanda tüketicilerinde ev almaktan uzak hareket etmelerine neden oluyor.

“Emin Evimden Nasıl Araç Alınır? (Emin evim Oto)” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Krediler