Denizbank Bankamatik (Paracard) Kredi Kartı Şifre Alma

Denizbank’ın sunduğu bankamatik markası olan paracard yada kredi kartı alığınız zaman daha önceden bu kartları kullanıyorsanız önceki kartların şifresi ile devam edebiliyorsunuz. Fakat yeni kart almışsanız burada şifrenizi alabilmeniz için üç farklı yol bulunuyor. Telefon bankacılığını tercih edenler 0 850 222 08 00 numarayı arayarak, interent bankacılığını kullananlar bu  dijital bankacılık yoluyla SMS ile isteyenler ise SIFRE yazıp boşluk bıraktıktan sonra dört haneli bir şifre oluşturduktan sonra bu şifreyi yazarak kartın son dört hanesi ile birlikte 3280 e mesaj göndermeniz yeterli oluyor.

Denizbank Bankamatik Şifresi Nasıl Öğrenilir

Denizbank’ın sunduğu kart markası olan Paracard kişilerin alışverişlerinde ödeme aracı olarak kullandıkları, bu sayede bonus kazandıkları, ödemeleri isterlerse 12 ay vadeye kadar yapmayı ve bu vadede kredi alabilmeyi imkan sunan bir hizmet. Standart Paracard ile bunun yanında kredili Paracard olarak iki farklı türü karşımıza çıkıyor. Bu kartı miadı dolmasının ardından yenileyenler eski tanımladıkları şifreler ile işlem yaparken yeni bir kart tahsis edilmesi halinde de bunun şifresini belirlemek zorunda. Zira başka türlü kullanımı söz konusu değil. Ayrıca şifre tanımlaması sonrası bir kez Denizbank ATM’sine giriş yapmanız gerekiyor ki kartınız kullanıma açılabilsin.

Telefon Bankacılığından Paracard Şifresi Öğrenme

Eğer telefon ile şifre almak istiyorsanız bunun için Denizbank telefon bankacılığının numarası olan 0 850 222 08 00’i tuşlamanız gerekiyor. Burada ilgili menüyü takip ederek şifre oluşturma işlemi yapıyorsunuz. Canlı destek alarak yapabileceğiniz bu işlem için yetkili sizi telesekretere bağlıyor ve dijital ortamda kendinizin belirlediği bir şifre oluşturuyorsunuz. Hiç bir şekilde çalışanlarda da dahil olmak üzere şifrenizin paylaşılmaması gerekiyor ki bu hizmeti alırken paylaşmamış oluyorsunuz.

İnternet Bankacılığından Paracard Şifresi Öğrenme

Denizbank internet bankacılığı ya da mobil bankacılığı sayesinde sahibi olduğunuz paracard şifresini oluşturabiliyorsunuz. Bunun için elbette internet bankacılığına giriş imkanlarına sahip olmanız gerekir. Denizbank internet bankacılığı sahibi değilseniz zaten buradan şifre oluşturamazsınız. Fakat giriş sonrası ilgili menüden yeni şifrenizi oluşturabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir : Denizbank ATM Para Çekme ve Yatırma Limitleri

SMS İle Paracard Şifresi Oluşturma

Bankacılık işlemlerinde şifre almanın en kolay yolu mesajlar ile yapılıyor. Burada isterseniz SMS yoluyla bu şifrenizi oluşturabilisiniz. Önceki Denizbank bankamatik ve kredi kartınız bulunuyorsa bu kartlara tanımlanan şifreler ile işlem yapmranız mümkün. Fakat yeni bir kart almışsanız burada yeni bir şifre oluşturmanız gerekiyor. Şifre oluşturumu için bankada kayıtlı olan telefon numarası ile yapılması önemli. Bu işlem için SIFRE yazıp oluşturmak istediğiniz şifreyi yazıyorsunuz. Ardından sahibi olduğunuz kartın son dört hanesini yazıyorsunuz ve mesaj yoluyla 3280 e gönderiyorsunuz. Bu şekilde SMS ile Denizbank Bankamatik Kartı şifresi almış oluyorsunuz. Bu durum Denizbank’ın sunduğu tüm kartlar için geçerli oluyor. Hesap bakiyesi sorgulama numarası da aynı şekilde 3280.

Örnek şifre oluşturma mesajı

SIFRE İSTEDİĞİNİZ ŞİFRE KARTIN SON DÖRT NUMARASI 3280’e gönderin
1234 1111

Yorum yapın

Krediler