Denizbank Ortak ATM Ücretleri Ne Kadar?

Başka banka kartı ile Denizbank ATM’sinden çekebileceğiniz tutarın yüzde 1,15 ile 1,04 TL bu rakama eklenerek sizden masraf kesintisi yapılıyor. Bu anlamda en uygun masrafsız para çekimi ise PTT ATM’leri üzerinden gerçekleştiriliyor.

Para çekimi için mesai saati sonrasında kullanabileceğiniz tek adres bankamatikler. Bu bankamatikler geçtiğimiz yıllarda tüm bankaların kartları ile hizmet vermeye başlamasının ardından ortak Atm olarak her yerde karşımıza çıkabiliyor. Bu anlamda bankanızın ATM’si olmaması sizin para çekmenize engel değil iken aynı zamanda başka bankalara ait ATM den çekeceğiniz para için de belli bir masraf ödemesi zorunluluğu getirildi. Bu nedenle kişilerde parasını başka banka bankamatiğinden çekmeden önce ne kadar masraf ödeyeceğini merak ediyor ve çekmeden cebinden fazla para çıkmasını da istemiyor. Burada Denizbank ATM’lerinden başka bankalara ait paranızı da çekebiliyorsunuz. Denizbank Ortak ATM ücretleri dahilinde ödeyeceğiniz masraflar sizin rotanızı belirleyebilir.

Ortak ATM Ücretleri Ne Kadar?

Diğer bankalarda olan hesaplarınızı Denizbank ATM’sinden sorgulama ve bu hesaplardan para çekimi masraf dahilinde olurken bu masraf sabit tutar ve çekilen tutarın üzerinden yüzdelik kısmı ile ödenebiliyor. Burada çekeceğiniz tutar da ödeyeceğiniz ücrette belirleyici oluyor. Bu anlamda Denizbank Ortak ATM ücretleri güncel olarak şu şekilde değerlendiriliyor.

Denizbank ATM’leri için Ödeyeceğiniz Masraflar

  • Çekeceğiniz tutarın % 1,15’i ve en az 1,05 TL
  • Bakiye sorgulama için 0,28 TL
  • Bakiye Sorgulama PTT 0,05 TL
  • PTT ATM para çekme % 1 ve en az 1 TL
  • Yurt Dışı ATM Para Çekme Para Tutarının % 1,25 i ve 7 TL
  • Yurt dışı kart ile para çekme (DCC) % 8 ve 1,2 TL
  • Para Çekme, Bakiye görüntüleme, limit üstü para çekme % 1 ve 5 TL. En Fazla 20 TL
  • Kartsız Para Yatırma ücreti 9 TL
  • Denizbank Yurt İçi ve Avans % 3,95 + 7,96 TL
  • Denizbank yurt dışı nakit avans % 3,95 + 12 TL

Hangi Banka Kartları İle Çekim Yapılıyor?

Yurdun hemen hemen her köşesinde bulabileceğiniz Denizbank bankamatikleri üzerinden istediğiniz her bankanın kartı ile işlem yapma imkanınız bulunuyor. Burada şu banka olarak adres göstermek yanlış. Çünkü tüm bankaların kartları bu ortak ATM lerde kullanılabiliyor. Fakat yurt dışından gelmişseniz burada Denizbank’ın sahibi olduğunuz banka ile anlaşması olması gerekiyor. Bu anlaşma olmadığı zaman yurt dışındaki hesaplarınızı Denizbank bankamatiklerinden çekemiyorsunuz. Mesafe ve zaman aralığı nedenleri ile başka bankalarda bulunan hesaplarınızdaki paraları Denizbank Ortak ATM ücreti ödeyerek çekebilirken burada da karşınıza limit çıkabiliyor. Burada bankanızın ve Denizbank’ın sunduğu limitler de önem arz ediyor. Bu limitler dışında para çekimi söz konusu olmayabilir.

Yorum yapın

Krediler