Akbank Yeni Kart Şifresini Öğrenme, SMS ile Kart Şifresi Alma

Neo Kart Markası ile müşterilerine bankacılık hizmetleri sunan Akbank, karta bağlı olarak çeşitli kampanyaları da uygun şartlarda sağlıyor. Tahsis edilen kartlar süreli olarak verilirken süresi bitenler, kaybedilenler ve iptal edilenler neticesinde talep edilmesi halinde kişiye yeniden gönderiliyor. Kurye yoluyla gönderilen kartların kullanılabilmesi için kart şifrelerinin bilinmesi gerekir. Yenilenen Akbank Yeni Kart Şifresini öğrenme talebi olan kişiler atacağı birkaç küçük adımla yeni şifrelerini öğrenebiliyorlar.

Banka kartları kişilere verilirken süreli olarak verilir. Miadı dolan kartların yenisini banka adresinize gönderirken, çeşitli nedenlerle kaybolan, bankamatiklerde sıkışıp geri alamadığınız kartlarınızın yenilenmesi talep etmeniz halinde kısa sürede banka size kurye ile yeni kartınızı gönderiyor. Gönderilen yeni kartlar temassız özellikli olarak size teslim edilir.

Akbank Kart Şifresini SMS ile Öğrenme

Kart şifrenizi öğrenmenin en kolay yolu cep telefonlarından göndereceğiniz mesaj yoluyla gerçekleştiriliyor. Elbette bu işlem için cep telefonu numaranızın bankada kayıtlı olması gerekir. Aksi takdirde şifreniz gönderilmez. Şifre talebi için BKSIFRE bosluk kartınızın son dört hanesi yazılarak 4425’e göndermeniz gerekiyor.

Örnek : BKSIFRE 4321

Göndereceğiniz SMS ücreti tarifeniz üzerinden hesaplanarak sizin hesabınıza yazılıyor. Ücretsiz bir başvuru değil.

Akbank Neo Ek kartınız için de şifre talebi yine aynı şekilde olurken, şifre talebi için asıl kart sahibi ya da ek kart sahibinin telefon numarasının bankada kayıtlı olması gerekiyor. SMS ile alacağınız şifrenizi ise 7 gün içerisinde bankamatikler üzerinden değiştirmeniz gerekiyor.

Neo Kart Şifresini İnternet Üzerinden Öğrenme

Akbank Neo Kart ve Axess kartınızın şifresini internetten öğrenebiliyorsunuz. İnternetten öğrenme sayfasını ziyaret etmeniz yeterli. Buradan yapacağınız giriş ile birlikte Kart Numaranızı, Güvenlik Kodunu, Annenizin soyadının ilk iki hanesini girerek talepte bulunabiliyorsunuz.

Yenileme sonrasında tahsis edilen kartınız, mevcutta aktif olarak kullandığınız Akbank kartı bulunuyorsa bu kartınızdaki şifre ile aynı olarak gönderiliyor. Bu işlem için ayrıca şifre almanız gerekmiyor.

Cep Telefonu Numaram Kayıtlı Değil, Ne Yapmalıyım?

Yeni şifre talebi için telefon numaranızın kayıtlı olmaması durumunda yapacağınız işlem numaranızı kayıt ettirmek olacaktır. Telefon numarası kaydı için banka şubesi yada en kolayı Akbank Müşteri Hizmetleri Numarası olan 444 25 25’i arayarak yaptırabiliyorsunuz. Kayıt sonrası yeni şifre talebinde bulunabiliyorsunuz.

Akbank Neo Kartım Kayboldu, Ne Yapmalıyım?

Akbank’a ait Neo kartınız kaybolursa hızlı bir şekilde müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor. Yapacağınız arama sonrası kartınız kullanıma kapatılacaktır. Bildirim için kartınızdan son 24 saat içerisinde bir harcama yapılmışsa bu harcama tutarının 150 Lira ve üstü tutarı bankanın sorumluluğu altında iken, 150 lira altı kart sahibinin sorumluluğunda. Ola ki bir kaybetme esnasında, bu kaybı fark etmenizin ardından hemen bildirim yapmalısınız. Bildirim yapılmadığı halde yapılan her türlü alışverişten ve tutarlardan kart sahipleri sorumlu tutuluyor. Muhtemel kayıp sonrası yapılan alışverişler için ödemek zorunda kalabileceğiniz 150 TL için de ayrıca sigorta yaptırabiliyorsunuz. Akbank Yeni Kart Şifresi öğrenme dijital ortamlarda da yapılabiliyor.

Yorum yapın

Krediler