Akbank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Akbank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma. Bankacılık ve GSM sektörünün en önemli problemlerinden birisi telesekretere bağlanan müşterilerinin müşteri hizmetlerine bağlanamamasıydı. Zamanla gelişen teknoloji ve ar-ge çalışmaları meyvesini vermiş olacak ki, gerçek yetkiliye bağlanmak artık öyle düşünüldüğü gibi zor değil. Zira bağlanamamaktan şikayet eden tüketiciler nasıl olsa bağlanamıyoruz diyerek bu isteklerinden de vazgeçiyor. Fakat Akbank müşterileri için aynı şeyi söylemek zor.  Çünkü bankacılık işlemleriniz ya da sorunlarınız için arayacağınız Akbank Müşteri Hizmetlerine direk bağlanma imkanınız bulunuyor.

İki Adımda Akbank Müşteri Hizmetlerine Bağlanın

Akbank’ın müşteri hizmetleri numarası olan 444 25 25’i aramanız ile birlikte diğer bankacılık sektöründe olduğu gibi telesekreter karşınıza çıkıyor. Kayıtlı telefon numaranızdan arıyorsanız telesekreter size isminiz ile hitap ediyor. Buraya kadar her şey normal. Telesekreterin ilk sorduğu soru kayıp ve çalıntı kredi kartınız bulunup bulunmadığıyla alakalı. Kayıp çalıntı kartınız bulunuyorsa hemen 6’yı tuşlayarak yetkiliye bağlanıyorsunuz. Fakat başka bankacılık işleminiz bulunuyorsa telesekreter size yine hangi işlem yapmak istediğinize dair soru yöneltiyor. Tüketicinin işlemi kredi kartları ile ilgiliyse kredi kartı seslendirmesi yapıyorsunuz. Yada bankamatik kartınız ise Neo kart seslendirmesi neticesinde telesekreter sizi hızlı bir şekilde Akbank Müşteri Hizmetlerine direk bağlantı sağlıyor.

Akbank Neo Kartınız Kaybolursa Müşteri Hizmetlerine Bağlanma

Akbank’ın müşterilerine sunduğu ATM kartları Neo markası ile tüketicilere sunuluyor. Neo kartınızın kaybolması, kırılması ya da bankamatiklerde takılı kalması neticesinde yeniden kart isteyebiliyorsunuz. Banka şubelerinden yapacağınız başvurular ile size anında kart tahsisi yapılıyor olsa da,  bu kartların üzerinde isim bulunmuyor ve sadece işlemlerinizi yerinize getirebiliyorsunuz. Fakat müşteri hizmetlerine yapacağınız Neo Kart seslendirme sonrasında yetkili kişiye bağlanıyorsunuz. Bu bağlanma esnasında telesekreter sizden Neo Kartınızın şifrenizi tuşlamanızı istiyor. Arkasından bağlandığınız yetkili kişi size kartınızın iptalini sağlıyor. Hemen sonrasında ise kartınızın teslim edileceği adresi istiyor. Bu teslimat adresi ev adresi olabildiği gibi iş adresi ya da başka bir yerde olabilir. Size sistem üzerinden adresi işlemesinden sonra adresi yineleyerek onayınızı alıyor. Onay sonrası yeni Neo kartınız istediğiniz adrese bir kaç iş günü içerisinde kuryeler tarafından teslim ediliyor.

Müşteri Memnuniyeti Ön Plana Çıkıyor

Dışarıdan görüldüğü gibi çokta zor olmayan Akbank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma, sadece 15-20 saniyenizi alabiliyor. Bu süre elbette geçmiş dönemlere bakıldığında çok daha hızlı ve şeffaf. Müşteri Hizmetlerinden alının hizmet bir çok tüketiciyi memnun eder ve bu memnuniyette bir sonraki bankacılık işlemleri için yine tercih edilmesine sebep olur. Bu nedenle bankalar da bu işin önemini çoktan kavramış durumda.

Yorum yapın

Krediler