Akbank Ortak ATM ve Diğer İşlem Ücretleri

Gerekli zeminin hazırlanmasının ardından tüm bankaların ATM’leri üzerinden başka bankaların kartları ile para çekme ve yatırma işlemlerine olanak getirildi. Bu nedenle Akbank Ortak ATM ücretleri de bu işlemler karşılığı alınan masraflar arasında. Diğer bankaların müşterisi olmanıza rağmen Akbank bankamatiklerinden hizmet alabilme imkanlarınızı ödeyeceğiniz masraflar sayesinde alabiliyorsunuz.

Akbank Ortak ATM Para Çekme Ücreti

Kendi hesabınızdaki paranızı Akbank bankamatikleri üzerinden çekmek zorunda kalırsanız bu işlemin ücreti 1,04 TL. Fakat bunan yanında çektiğiniz tutarın yüzde 1,15 oranında ayrıca komisyon ödemesi yapmalısınız. BSMV ödemesi de bu masrafın içinde. Bin lira para çekimi için sadece komisyon tutarı 11,50 TL’dir. Buna işlem ücreti ve BSMV ödemesi eklemeniz gerekiyor. Bu durumda 10 bin lira çekecek olursanız ödeyeceğiniz komisyon tutarı da 115 TL oluyor. Bu nedenle kendi bankanızın ATM’sini tercih etmek zorunda kalabiliyorsunuz. Fakat düşük tutarlar çekildiğinde ödeyeceğiniz masraf ta düşüyor.

Ortak ATM Bakiye Sorma Ücreti

Para çekme ya da yatırma işlemi dışında sadece bakiyenize bakmak isterseniz bunun da bir bedeli bulunuyor. Çok düşük bir tutar alan Akbank ortak Atm bakiye sorma da asgari tutar 0,27 kuruş.

Akbank ATM ürünlerini kullanıyorsanız bir çok masrafı da göze almışsınız demektir. Çünkü hesabınızda paranız olsa dahi limit üstü çekim için bile 5 TL ücret ve % 1,65 ile komisyon ödemesi yapmanız gerekiyor. Bu anlamda Akbank ATM para çekme ve yatırma limitleri başlıklı yazımızı okuyarak ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Akbank Ortak ATM Para Yatırma Ücretleri

Para çekerken ödediğiniz masrafları yatırırken de ödemeniz gerekiyor.  Bu işlem için asgari tutar yüzde 1,15 ile komisyon alınırken azami tutar ise 1,04 TL. Para çekerken anlıyor olabilirsiniz fakat yatırırken neden masraf ödüyorum diye bir sorunuz olursa bunun nedeni başka bankadan para yatırıyor olmanız. Paranızın başka bankalardaki hesaplara geçirilmesi için gerçekleşen işlem ücreti olarak değerlendirebilirsiniz.

Kobi Kredileri Ortak Ücretleri

İlk defa duyuyorsanız bu işlemi yadırgamanız normal.  Çünkü alınan o kadar çok bankamatik masrafı bulunuyor ki. Ticari krediler ekspertizi için yapacağınız ödeme 615 TL ve 20 bin lira azami ücreti bulunuyor. Faiz Revizyon komisyonu için asgari oranımız yüzde 3 iken asgari tutar ise 50 TL belirlenmiş. Bunlarla birlikte ödeyeceğiniz diğer ücretler şu şekilde;

* Vade Değişikliği ücreti 100 TL
* Kredi Ekstre Ücreti 15 TL
* Ticari Kredi Teklif Ücreti 400 TL
* Referans Mektupları 1000 TL
* Aylık Hesap Özeti 10 TL
* İtibar Mektupları 150 TL

Akbank Ortak ATM ücretleri ile diğer işlemlerden yapacağınız işlemler için bir çok ödemeniz gereken masraf bulunuyor. Bu saydıklarımız sadece birkaç tanesi olsa da, bütün bankaların ortak ATM ücreti bulunuyor. Kişisel olarak avantajlarınız söz konusu olunca tüketiciler masrafını hiç dikkate almadan da başka banka ATM’lerini kullanmak zorunda kalabiliyor.

Yorum yapın

Krediler