Ziraat Bankası Para Çekme, Yatırma Limitleri

Ziraat Bankası Para çekme ve yatırma limitleri. Ülkemizin bir numaralı bankacılık kuruluşu olan Ziraat Bankası Büyükşehir ve illerin dışında 957 ilçede şubesi bulunan tek banka olarak vatandaşlara hizmet veriyor.  Her yerleşim biriminde en az bir şubesi ile en yakın finans kuruluşu olma özelliği taşıyan banka müşterilerine vermiş olduğu hizmetler ile öncü kuruluşlardan. Verdiği bankacılık hizmetlerini tüketicilerin faydasının yanında kendi bankacılık ticari gelirlerini de gözeterek vereceği hizmetlere limitler belirleyen banka, tüketiciye ulaştığı bankacılık kanalları için Ziraat Bankası Para çekme ve yatırma limitleri de belirliyor. Ziraat Bankası müşterisiyseniz bu limitler dahilinde işlem yapma yetkiniz bulunuyor.

ÖNEMLİ NOT: Eğer sık sık ATM’den para çekiyorsanız bu limitleri arttırmak için bankaya bir dilekçe ile müracatta bulunmanızı öneririm. Bunun sonucunda banka illa ki 1500 TL civarında olan limitleri artıracaktır. 2.5 kata kadar artış mümkündür. Eğer tüketim alışkanlığınız gereği veya ticari işiniz dolayısıyla ihtiyacınız var ise çekinmeden talepte bulunun.

Ziraat Bankası ATM Para Çekme Limitleri

Dijital bankacılığın gelişmiş olarak son demini yaşıyor olsa da, eski klasik yöntemlerden birisi olan bankamatikler hâlâ vatandaşların ve bankaların gözde alternatifleri arasında bulunuyor. Fiziki olarak para çekimi ve yatırımı ile müşterisi olmasanız dahi kartsız işlem yapma imkanı veren ATM’ler bu yüzden vazgeçilemeyen önemli bir unsur. Fakat kişinin hesabındaki paralar yada alacağı kredilerin tutarları ne kadar olursa olsun buradan yapacağınız işlemler için belli limitler bulunuyor ve bu limit dışı yapılan işlem için ayrıca masraf kesintisi uygulanıyor. Burada tüketiciler mağdur edilmiş olarak görünebilir fakat bir anlamda güvenlik açısından da önemli bir husus olarak karşımıza çıkıyor.

Ziraat Bankası ATM’lerinden yapacağınız çekim için size belirlenen günlük tutar bin 500 Lira olarak belirlenmiş. Eğer bu tutar üzerinde yapacağınız bir çekim gerçekleştirirseniz bunun için ayrıca bir masraf ödemesi yapmak zorunda kalıyorsunuz.

Emeklilerin Para Çekim Limitleri Ne Kadar?

Müşterilerine para çekiminde her daim limit koyan Ziraat Bankası para çekme ve yatırma limitleri ile de emekli maaşlarını alan müşterilerine ayrıcalık tanıyor. Bu nedenle emekli kişiler hesaplarında ne kadar tutar olursa olsun hepsini çekme yetkisine sahip ve bu çekim için ayrıca para ödemesi yapmak zorunda kalmıyor. Bu nedenle emeklilerin maaşlarını almak için talep etmesine neden olan başlıca nedenler arasında yer alıyor.

Ziraat Bankası ATM Para Yatırma Limitleri

Para çekimi için bankamatiğin uygun olduğu para miktarları üzerinden hizmet veren ATM’ler para yatırımı için biraz daha ayrıntıya önem veriyor. Başlıca ayrıntı günlük para yatırma limitinizin 20 bin lira olması. Çekerken sorun yaşarken yatırırken limitiniz oldukça yüksek.

Ziraat Bankasının müşterilerine sunduğu ATM’ler iki farklı marka olarak hizmet verdiği için para yatırma işlemi için de farklı hizmet sunmak zorunda kalıyor. Wincor ve NCR Markalı bankamatiklere para yatırma işlemi tek seferde 40 banknot yatırırken, GRG markalılara 200 banknot yatırabiliyorsunuz. Yatırım işleminde olduğu gibi çekim içinde banknot sayıları aynı.

Kartsız Para Çekme ve Yatırma Limiti Ne Kadar?

Bireysel ve ticari müşterilere özelliklerine göre farklı limitler belirleniyor olsa da, kartsız para çekme işlemi yapmak isteyen müşterilerin limiti 500 Lira, yatırmak isteyen kişilerin limitleri ise 20 bin lira olarak belirlenmiş.

Ziraat Bankası bankamatiklerine para yatırım işlemlerinde yırtık, ıslanmış ve yıpranmış paralar kabul edilmiyor ve hesap sahibine iade ediliyor.

QR Kod İle Ne Kadar Para Çekebilirim?

Farklı imkanlara sahip olduğunuz para çekim işlemlerinden birisi de Ziraat Bankası QR kod ile para çekimi. Bu işlem için çekebileceğiniz en fazla tutar 500 Lira. Yatırma işlemi de yine 20 Bin TL.

Ziraat Bankası ATM’si Paramı Vermedi Ne Yaparım?

Pek olası bir ihtimal bulunmasa da türlü nedenlerden dolayı çekmeye çalıştığınız parayı ATM vermeyebilir. Bu durumda yapacağınız işlem ATM’nin bağlı olduğu banka şubesine yada bankanın müşteri hizmetleri numarası olan 0 850 220 00 00 numarasını aramanız yeterli oluyor. Ola ki ATM kartınızı yutarsa yine aynı şube ve numarayla birlikte isterseniz 444 00 00 numaraya da ulaşabilirsiniz.

Bankamatik işlemi sırasında yarım kalır ve donarsa burada endişelenmenize gerek yok. Yine yukarıda belirtilen iletişim kanallarından başvuru yaparak probleminizi çözebiliyorsunuz.

Ziraat Bankası ATM’sinden Döviz Bozdurma

Mevcut dövizlerinizi Türk Lirasına çevirmek isteyen tüketiciler bu işlem için para yatırılabilen bir ATM bulmak zorunda. Çünkü her bankamatikten para yatırma işlemi gerçekleştirilmiyor. Bu türde bir ATM’den istediğiniz döviz miktarını TL’ye çevirme imkanınız bulunuyor.

Ziraat Bankası ATM’lerinden Hangi İşlemleri Yapabilirim?

  • Para Çekme ve Yatırma İşlemleri (hesaba ve kredi kartına)
  • Para Transferleri (EFT, Havale, Western Union, Cebe Havale, Kredi Kartına)
  • Ödeme İşlemleri (Fatura, Kredi Kartı, SGk, Vergi, OGS,HGS, Tapu, Cepe TL yükleme, Eğitim, Trafik Cezaları, Anlaşmalı Kurum Ödemeleri, Merkezi Ödemeler)
  • Yatırım işlemleri (Fon alım satımı, Hazine Bonosu Alım satım, Repo, Altın Alış satış)
  • Başvuru İşlemleri (kredi başvurusu, kredi kartı başvurusu, kart limit artırımı, KMH (Ek Hesap başvurusu) kartsız para çekme, mobil başvuru)
  • Bankkart İşlemleri (Hesap özeti, bakiye bilgileri, key ödemesi, OGS durumu, şifre değiştirme)
  • Sim Kart Blokesi Kaldırma
  • Çipli Kart İşlemleri
  • Döviz Bozdurumu

Diğer bankalardan farklı olarak avuç içi sistemi ile kartsız işlem imkanı veren Ziraat Bankası işlemleri oldukça hızlı bir şekilde yapılabiliyor.

Banka gelişen piyasa ile ekonomik göstergeler çerçevesinde para çekme ile yatırma limitlerinde değişikliği gidebiliyor. Bu değişiklikleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın

Krediler