Ziraat Bankası EFT Saatleri

Ziraat bankasından EFT yapmak ve paranın aynı gün içinde alıcısına ulaşmasını istiyorsunuz halde Ziraat bankasından yapacağınız EFT işlemini EFT saatleri arasında yapmaya özen göstermelisiniz.

EFT işlemlerini Ziraat bankasının hizmet verdiği saatlerde yapmanız halinde paranız aynı gün içerisinde alıcının hesabına aktarılacaktır, resmi tatillerde veya hizmet verilen saatlerin dışında vereceğiniz EFT talimatları bir sonraki iş günü alıcı hesabına aktarılacaktır. Burada yer alan EFT Saatleri ile ilgili bilgiler direkt olarak bankanın resmi internet sitesinden alınmış olan verilerdir. Ziraat Bankası verilerine göre EFT hizmet saatleri aşağıdaki gibidir;

Ziraat Bankası EFT işlemleri 08:30 ile 17:00 saatleri arasında yapılabilmektedir.

Ziraat bankasından başka bankalara yapacağınız EFT’leri sabah 08:30 ile akşam 17:00 saatleri arasında yapabilirsiniz. Bu saatler içinde yapacağınız EFT işlemleri aynı gün gerçekleşecek ve gönderdiğiniz para alıcısına aynı gün siz EFT’yi yaptıktan 5-15 dakika sonra paranız alıcı hesabına iletilecektir.

Bu saatler dışında EFT yapılamaz mı?

Elbette yapılabilir ancak bu saatler dışında verdiğiniz EFT talimatları bir sonraki iş günü sabah saat 08:30 dan itibaren işleme alınır. Ziraat bankasında bu yazının yazıldığı tarih itibariyle EFT işlemleri sabah saat 08:30 ile akşam saat 17:00 arasında yapılabilmektedir. Bu saatler arasında verdiğiniz EFT talimatları anında gerçekleşir ve gönderdiğiniz para sistem yoğunluğuna bağlı olarak yaklaşık 5-15 dakika içinde alıcısına ulaşmış olur. Ziraat bankası EFT saatleri bilgisini sizler için Ziraat bankasının resmi sitesinden alarak buraya yazdık. Yazımızın yazıldığı gün itibariyle Ziraat bankası EFT saatleri 08:30 ile 17:00 arasıdır.

Tatillerde EFT olur mu?

Ülkemizde resmi tatillerde bir bankadan farklı bir bankaya (örneğin X bankasında Y bankasına) para gönderme işlemi yani EFT işlemi yapılamamaktadır. EFT işlemi sadece çalışma günlerinde yapılabilmektedir. Cumartesi ve pazar günü EFT yapılamaz. Ayrıca dini ve milli bayram gibi resmi tatillerde EFT işlemi yapılmamaktadır. Dolayısıyla yukarıda sayılan günlerde Ziraat bankasından da EFT işlemi yapılmaz.

EFT nedir?

Bildiğiniz gibi EFT farklı bankalar arasında yapılan para transferine verilen addır. Mesela sizin bankanız Ziraat bankası, para göndereceğiniz kişinin bankası ise Halkbank ise bu kişiye para göndermek için EFT yöntemini kullanmak zorundasınız. Eğer bankalarınız aynı olmuş olsa idi o halde HAVALE yaparak paranızı gönderebilirdiniz.

Yorum yapın

Krediler