Yurt Dışından Kredi Çıkartan Firmalar

Kredinin ne zaman ve kime lazım olacağı hiç belli olmaz. Gerekli olan maddi varlık ile bir çok fırsatı değerlendirebilecek şansınız olsa dahi nakitiniz olmadığı için bu şansınızı kullanamayabilirsiniz. Bankalar sizlerin taleplerini olumlu karşılamazken zor durumda da kalabilirsiniz. Alacağınız kredinin illa yurt içinde bir finans kuruluşundan olması gerekiyor diye bir kaide yok. Bu durumda isterseniz ihtiyacınız olan krediyi yurt dışında çeşitli ülkelerden de sağlayabilirsiniz. Bu anlamda yurt dışından kredi çıkartan firmalar sizlere yardımcı olabilirler. Lütfen kredi başvurusu yapıyorsanız da makalemizi inceleyin.

UYARI: Özellikle de İngiltere merkezli görünen ama aslında merkezi İngiltere’de bile olmayan bazı kredi çıkartma kuruluşları çok ciddi anlamda risk içermektedir. Ön ödeme, kapora gibi ücretler alarak sonradan mesajlarınıza hiçbir şekilde cevap vermemektedir. Bunlara karşı çok dikkatli olun. Muhakkak telefonla arayıp teyit edin. Ayrıca telefonun alan kodunun hangi ülkeden olduğunu sorgulayın. Google haritalardan ilgili adresi kontrol edin ve bu teyitleri yaptıktan sonra son kararınızı verin.

Başka Ülkelerden Kredi Almak

Pekte olumlu karşılanamayan kredi başvurularınızın adresleri elbette bu işin kaynağı olan Bankalar. Fakat bankaların işleyişleri ve mevzuatları sizin talep ettiğiniz kredi türüne uygun olmayabilir ve sizlerin isteklerini karşılamayabilir. Bu durumda sizlerde ihtiyacınız olanı yurt dışından temin edebilirsiniz. Burada da size kaynak sağlayacak kuruluşun belli başlı şartları size engel olabilir. Fakat araştırılmadan bu şartlar hakkında bilgi almanız da mümkün görünmüyor. Özellikle yurt dışında herhangi bir ülkede ikamet ediyorsanız buradaki bankalar üzerinden krediler alabilmeniz mümkün.

Ticari Firmalar Daha Çok Kredi Alabilir

Yurt dışından alınabilecek krediler genel olarak bakıldığında bireysellikten çok ticari firmalar için tahsis ediliyor diyebiliriz. Bireysel başvurular için yurt dışındaki bankalar olumsuz yanıt vermesi yüksek ihtimaller arasında. Fakat ticari olması halinde bakış açısı değişiyor ve bu işlemler alacağınız kredinin ihtimali de bir hayli artıyor.

Yurt dışından kredi çıkartan firmalar genel olarak internet üzerinden bulunabilir. Fakat çok geniş bir çerçeveye sahip olan bu işlem neticesinde yaşayacağınız dolandırıcılık hikayelerine ortak olmamak için önemli araştırmalar yapmanız gerekebilir. Zira yurt dışı olması münasebetiyle güven sağlayabilecek firmalar elbette çok az. Buradan sayabileceğimiz firmalar sizlere kredi imkanı verebiliyor olsa da, bizler adres göstermekten çok bilgilendirme yapmayı tercih ediyoruz. Çünkü karşılaşabileceğiniz olumsuz olaylara ortak olmak istemeyiz.

Komisyonla Kredi Çıkartıyorlar

Dünya genelinde kredi tahsisi yapan bir çok finans kuruluşu bulunuyor. Dünya ticaret yasalarına göre hareket etmek zorunda kalan bu bankalar kişilerin parasal işlemlerini de yasal çerçeveler üzerinde gerçekleştirmek zorunda. Farklı ülkelerdeki bankaların farklı hesaplarına giden paraların ardı arkası bilinmek zorunda, ne için geldiği, vergisinin olup olmadığı gibi hususlar dikkate alınıyor. Bunun için yabancı dil bilinmemesi de sorun olmakla birlikte iyi bir araştırma gerekiyor.

Yurt dışından kredi çıkartan firmalar komisyon karşılığında sizlere yardımcı oluyorlar. Onlarda bir şekilde gelir elde edebilmeli. Sizlere krediyi sağlayacak olan banka ile aracı olurken sizin durumunuzu inceleyerek aynı zamanda kefil oluyorlar diyebiliriz. Fakat bu aradaki komisyon olayını biraz abartılı bir şekilde bulabilirsiniz. Çünkü kendilerine göre oldukça büyük bir iş başaran bu firmalar kendi bedellerinin de yüksek olması gerektiği kanaatinde oluyorlar.

Bu tür firmaların aracılığında alacağınız kredilerin komisyonu peşin olarak ödeniyor. Bu ödeme sonrasında bütün muhatabınız size krediyi tahsis eden firma oluyor. Yani bütün ödemelerinizi krediyi veren bankaya yapıyorsunuz.

Yurt Dışı Kredi İçin Danışmanlık Hizmeti Alın

Uluslar arası firmalar üzerinden alabileceğiniz krediler, kredi başvuruları, başvuru yolları oldukça karmaşık gelebilir. Zaten yabancı ülkelere uzaksanız karışık gelmesi gerekir. Finans sistemi ülkeden ülkeye değişiklik gösterir ve bu göstergeler sizin durumunuza göre farklı bir yansıma sağlar. Bu yansımalar ile farklılıkları giderebilmeniz için en uygun yol yurt dışından kredi sağlayan danışmanlık şirketlerinden hizmet almak olabilir. Arada ödeyeceğiniz masraflar neticesinde çok daha hızlı, uygun şartlarda nakit ihtiyacınızın karşılanabilir.

Kredi sözleşmelerinde belirtilen sayfalar dolusu yabancı metinler sayesinde oldukça zorlanacağınızdan ve sizin adınıza negatif yanlarını göremeyecek olmanızdan dolayı danışmanlık hizmeti almak sizi  oldukça avantajlı bir duruma getirebilir.

“Yurt Dışından Kredi Çıkartan Firmalar” üzerine 2 yorum

 1. Selam
  Yurtdisinda bir otel satin almak istiyorum. Uzun donemli yatirim kredisi kullanmak istiyorum.
  Bununla ilgili onerebileceginiz danisman firma varsa sevinirim.
  Teşekkürler

  Yanıtla
  • Mustafa Bey bunun için size yurtiçinde önerebileceğimiz bir firma yok ancak en yakın banka şubelerindeki bankacınızla konuşursanız size makul miktarlarda ve ölçülerde yatırım kredisi ayarlayabilir.

   Yanıtla

Yorum yapın

Krediler